Brexit. Százezrek tüntettek Londonban a Brexit ellen. Mi lesz ennek a vége? Mi várható?
Figyelt kérdés
2018. okt. 22. 08:32
11/28 A kérdező kommentje:
Skóciában néhány éve volt egy függetlenségi népszavazás és csak az EU tagság miatt maradtak Nagy Britannia része. A skót minisztárelnök jelezte, hogy ha tényleg kilépnek a britek az EU-ból akkor a skótok újabb népszavazást tartnak a függetlenségről az új helyzet miatt. Skócia pedig kérheti az felvételét az EU-ba. Ha a londoni kormány nem számol a skótok esetleges kilépésével akkor ostobák. Skóciában ráadásul nagy olajtartalékkal rendelkezik.
2018. okt. 22. 09:39
12/28 anonim válasza:
Az a baj hogy nem az számít hogy hàny százezer tüntet ellene, hanem hogy hány millió szavazott a kilépésre.
13/28 anonim válasza:
Kilépnek, és Nagy Britannia tökéletesen meglesz az EU nélkül, nem kell érte aggódni. Az EU nem lesz meg Nagy Britannia nélkül.
14/28 anonim válasza:
"Kilépnek, és Nagy Britannia tökéletesen meglesz az EU nélkül"
Aha, azért nem akar sehogy sem összejönni az a kilépés..
Ha ennyire egyszerű volna kilépnének hard-brexit el és letudva...
15/28 A kérdező kommentje:
"Az a baj hogy nem az számít hogy hàny százezer tüntet ellene, hanem hogy hány millió szavazott a kilépésre." 52% szavazott a kilépésre és 48% a bennmaradásra, tehát mindkét oldal több milliós tömeg. Akik a kilépésre szavaztak azoknak meg fogalmuk nem volt, hogy ez mivel jár. Ha meg Skóciát külön nézzük akkor ott 65% az EU tagság mellett szavazott. Ezért mondom, hogy nagyon bonyolult dolog ez.
2018. okt. 22. 11:33
16/28 anonim válasza:
A Brexit egy demokratikus szavazás eredménye. Akik ellene tüntetnek, azok a demokrácia ellen tüntetnek.
17/28 A kérdező kommentje:
" A Brexit egy demokratikus szavazás eredménye. Akik ellene tüntetnek, azok a demokrácia ellen tüntetnek." A demokráciában alapjog a szabad vélemény nyilvánítás. Még ha ki is lépnek a britek, akkor is joguk van a másként gondolkodónak tüntetni.
2018. okt. 22. 12:31
18/28 anonim válasza:
Ezt már kisakkozták számszakilag, a demográfiai adatok figyelembe vételével. Dióhéjban kb. a brit nyuggerek szavaztak a kilépésre, a fiatalok meg a maradásra és a fiatalok azt mondják: a nyuggerek elqúrták a jövőjüket. És mivel az idős emberek halandók, már most más lenne a szavazás eredménye. Hogy mi várható? Egyelőre senki sem tudja, az elemzések magas százalékúnak tartják a kemény kilépést, ami (szintén megjósolhatatlan időszakra) komoly pofáraesés lesz, hisz a mindent átszövő gazdasági, pénzügyi, politikai, társadalmi rendszerek 45 éve az eu-s viszonylatokban léteznek, ezek átalakítása nem megy két kattintással.
19/28 anonim válasza:
"A Brexit egy demokratikus szavazás eredménye. Akik ellene tüntetnek, azok a demokrácia ellen tüntetnek." Hát persze. Akkor ilyen alapon nem lehetne tüntetni a parlament, a kormány ellen sem. Hiszen a megválasztásuk egy demokratikus szavazás eredménye. Szerintem te nem érted a demokrácia lényegét.
20/28 anonim válasza:
Választáskor nem arra szavazol, hogy emeljék-e az adókat, dráguljon-e a hús vagy építsenek-e új stadionokat, hanem arra, hogy ki legyen kormányon. A Brexit-szavazás viszont egy konkrét kérdésről szólt. Tüntetni persze joguk van, csak akkor ne hívják magukat demokratának.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!