Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Svájcba vagy Norvégiaba...

Svájcba vagy Norvégiaba könnyebb letelepedni?

Figyelt kérdés
2018. okt. 11. 23:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

"Amúgy libamájból és cukorból nem fog Magyarország sosem meggazdagodni."


Amíg ilyen hülyék élnek itt mint Te addig biztos nem.


-egyébként annyira jó náluk az életszínvonal hogy 17.-ek,

még az osztrákok is megelőzik őket, svéd 11., Mo. 51.

Azt ugye vágod hogy 192 ország van?

De majd nézd meg őket 20 év múlva.

Egyébként meg k.urvára lesz.@rom amíg itthon megkeresek 400-t nettóba.

2018. okt. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%
Libamájból nem tudsz annyit termelni hogy meggazdagodj. Cukorral pedig az a helyzet hogy csak Európában készítenek cukorrépából cukrot, mindenütt a világon cukornádból csinálják ami olcsóbb. És mivel Európában telített a piac, nem tudod hol eladni. Szóval marad az hogy hülye vagy. Egy ilyen féleszű mint te hol keres 400-at :) Kamugép.
2018. okt. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
47%

Látszik hogy nem látod a lényeget.

Az ilyenek mint Te kezelik a CNC gépeket 3 műszakban 170-rt, amit Én programozok 1 műszakban kényelemes irodából.

Szóval inkább pihizz, mert holnap túlóráznod kell.

2018. okt. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én irodában dolgozom te észlény. Menj inkább és tereld a libákat vagy kapálj a répaföldeken.
2018. okt. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
78%
Hogy lehet 93%-os egy válasz (a 3.), ami abszolút hülyeséget ír? Nem kell Svájcban munkavállalási engedély magyar állampolgároknak. Norvégiában sem.
2018. okt. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Svájc:

[link]


Norvégia:

[link]


Egyszóval ha nincs nagyon jó szakmád ami mindkét országban keresett, és nem beszéled a nyelvüket -de min angol&német, no meg nincs 1M a zsebedbe -Svájc esetében, akkor esélytelen.

2018. okt. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Norvégiában valamivel egyszerűbb, de Norvégia még Svájcnál is drágább.

Viszont mindkettő országban alapvető feltétel, hogy olyan szakmád van, ami keresett. Ezekbe az országokba nem éri meg elmenni "szerencsét próbálni", mert a gatyádat is elfizeted, aztán ha nem jön be, akkor cuccolhatsz haza.

Svájc még az osztrákoknak is drága, egy tök átlagos kisvárosba egy átlagos étteremben egy leves 12-13 euró körül van, Norvégiában szintén, vagy még drágábban, mert Oslo a világ egyik legdrágább városa.


Egyik ország sem EU-tag, de letelepedésnél Norvégiában lazábbak a szabályok. Svájc ilyen téren iszonyat szigorú, ráadásul a kelet-európaiak ellen kvótákat is bevezettek. Svájcban olyan törvény is van, hogy ha meghírdetnek egy állást, oda kötelező olyat felvenni, aki svájci állampolgár. Ha nincs ilyen, ami nagyon ritka, akkor talán szétnéznek a külföldiek között.

2018. okt. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%

Kvóta már nincs, illetve az előnyben részesítős szabály is csak akkor játszik, ha valaki az EUn kívülről jelentkezik, az EU állampolgárok meg a svájciak jogilag azonos megítélés alá esnek - nyilván ettől még csomó cég a svájcit fogja preferálni ha jelentkezik, én is estem el már így munkától itt.


Amúgy jó szakmával és erős angol / némettel (vagy franciával) nem lehetetlen, bár az tény, hogy az elején sok kitartás kell hozzá.

2018. okt. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Libamájból meg cukorból meggazdagodna az ország? Te mit szívsz ember?

Cukor ott bukott meg, hogy nem termelnek már cukorrépát nagyon régóta. Nem, nem a gyárak bezárása miatt, hanem olyan alacsonyra leverték a felvásárlók az árakat, hogy baromira nem érte meg termelni.

Libamáj megint ott bukott meg, hogy prostituált drágán árulták a felvásárlók, viszont baromi olcsón voltak hajlandóak csak megvenni, amiből semmi haszna nem volt a gazdának.

Minden mezőgazdasági termékünkkel így van, idehaza csak baromi olcsón hajlandóak felvásárolni. Nem, nem csak a gonosz multik, ugyanúgy a magyarok is.

Húsmarha termelésünket tudod kiknek köszönhetjük, hogy még működik? A törököknek. Ők kezdték el felvásárolni a húsokat, mert itthon olyan áron akarták csak megvenni, amiből semmi hasznuk nem termett.

Nem, továbbra se a csúnya gonosz multik miatt van így, ez a magyar mentalitás. Nem, nem a rendszerváltás óta ilyen, előtte is ilyen volt, inkább vették akkor is a bizonytalan eredetű román tejet, mint a magyart, mert az olcsóbb.

Annyi történt, hogy mára ez sokkal érezhetőbb, sokkal jobban kinyírta a mezőgazdaságot.

A munkaerőhiányról meg nem beszélek, mert a földeken a minőségi munkás hiányzik. Itt nálunk Borsodban például káposzta vágásra is alig találsz embert, mert már arra sincs ember, aki tudná csinálni.

2018. okt. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Cukor ott bukott meg, hogy nem termelnek már cukorrépát nagyon régóta. Nem, nem a gyárak bezárása miatt, hanem olyan alacsonyra leverték a felvásárlók az árakat, hogy baromira nem érte meg termelni."


Most komolyan ennyire hülye vagy hogy nem látod át a lényeget?

Ez csak 1-2 példa volt senki nem írta azt hogy ebből kell meggazdagodnia egy országnak.

A cukorrépa termesztést pedig az EU írta elő és kötelezte a gyárak beszüntetését és a gépek megsemmisítését.

Csak annyit termelhetünk amennyit el is fogyasztunk export nem/minimális lehet.

A szomszédom 5 évig kapta a hektáronkénti támogatást mert nem vet cukorrépát többet.


===========

A cukorrendtartás reformjának kezdetén Magyarországon öt cukorgyár működött (Kaba, Kaposvár, Petőháza, Szerencs, Szolnok). A reform következtében ezek közül négy gyárat zártak be, csak a kaposvári maradt meg. Ellentételezésképpen 2006–2013 között 627 millió euró európai uniós támogatás érkezett az országba. Ennek 65%-a (350 millió euró) azokhoz a répatermelőkhöz jutott, akik felhagytak a termeléssel. Valamivel kevesebb mint 27%-ot (169 millió euró) a cukorgyárak kaptak; ebből az összegből biztosítaniuk kellett a gyár lebontását, a környezet helyreállítását és a dolgozók elbocsátásának költségeit.



Kvóta


A rendtartás az egyes tagállamokra cukortermelési kvótákat állapít meg, amelyeket az illető ország az egyes cukorgyártó cégek között oszt szét. A kvóta nem eladható, viszont a kvótával rendelkező cég igen. Lehetséges a kvóta cukorgyártó cégek közötti átcsoportosítása a répatermelők kérése alapján. A cukorkvótához kapcsolódóan a répatermelők meghatározott mennyiségű répaszállítási joggal rendelkeznek; a répaszállítási jognak megfelelő cukorrépát a területileg illetékes cukorgyártó cég köteles legalább a rendtartás által meghatározott minimum áron megvásárolni.


A kvótán felül termelt cukor esetében a gyártó az alábbi lehetőségek közül választhat:


elszámolás a következő évi kvóta terhére,

a rendtartás által meghatározott ipari célra (például bioetanol, keményítő, gyógyszerek gyártása) való értékesítés,

exportálás (exportengedély alapján, egy megadott mennyiségi korláton belül).


A kvóta arányában a cukorgyártó cégek kötelesek úgynevezett termelési illetéket fizetni



============


Gondolom érted az össz lényeget?

2018. okt. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!