Az iszlám országok miért nem egyesülnek egy országgá, amit Allah nevében kormányoz egy próféta?
A muszlim világban lényegében a nemzetiség a 20. században alakult ki, előtte szűkebb dominancia volt, amit mi törzsi szövetség névvel jellemezhetünk a legjobban és nagyjából valamennyire ma is létezik, kisebb, nagyobb dominanciával.
Így hát ennél nagyobb távolságok sokkal kisebb egyesítő erővel bírnak, mert egy arab és a másik arab között is van különbség, de perzsa, afgán, indonéz, vagy néger esetében még kevesebb a közös vallás egyesítő ereje, bár bizonyos esetben lehetne erről szó, ha nem lennének mára nemzeti, politikai ellentétek is, amik megosztóan hatnak.
Van azért egyesítő erő is, mint a kereszténységben a pápa, ilyen a bagdadi főmufti, vagy a szent zarándoklat a kábakőhöz, de a felekezeti ellentétek, pl. a szunniták és a sííták között megosztóan hatnak.
Nagyjából mint a kereszténységnél a katolikus és református ellentétek.
Elég színes a kép, hol, melyik esetben éppen mi dominál a legjobban.
Kérdező
Nem volt az olyan rosz tanács, hogy olvass már utána.
13#
"Így hát ennél nagyobb távolságok sokkal kisebb egyesítő erővel bírnak, mert egy arab és a másik arab között is van különbség, de perzsa, afgán, indonéz, vagy néger esetében még kevesebb a közös vallás egyesítő ereje, bár bizonyos esetben lehetne erről szó, ha nem lennének mára nemzeti, politikai ellentétek is, amik megosztóan hatnak."
Az iszlámnak pontosan az összetartó ereje az egyik lényege. Nem számít a távolság, és nem számít a nemzetiség sem. Az iszlám kialakulására a - törzsi arab ember - lelkisége, a proto arab, "vallások", lelkisége volt hatással. És még egyéb eszmék, vallások. Hosszú.
Véleményem szerint.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!