Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetel lehetséges hogy a...

Szerintetel lehetséges hogy a jövőben egy globális diktatúra jöjjön létre mindent egységesítve gondolok itt többek között a jogokra illetve a pénznemre?

Figyelt kérdés
diktatúra,politika,globalizáció

2018. szept. 20. 22:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
67%

Ez egy baromság. Törekvések voltak és vannak bizonyos érdekkörökben hogy minél több ország függjön ettől-attól, de összességében mindez elképzelhetetlen. Minden valamire való országnak működik egy egészsége simmunrendszere ami ezt nem engedi. Sokan temetitek itt az EU-t is, illetve a kérdés is gondolom főleg az EU-ra utal. Pedig ezután sem lesz más mint egy gazdasági és politikai érdekszövetség, csak most éppen bonyodalom van. A nemzetek nemzetek akarnak maradni, ez így van minden EU-s államban és a világ más tájain is. Közös pénzek lehetnek, szerintem nem is rossz dolog az. Én letojom a Forintot, bárcsak már lenne Eurónk. A gazdasági globalizáció nem ördögtől való, a kulturális pedig mint mondtam, nem td teljesen végbemenni, folyton lesz ellentartás.


Minden jó ahogy van, nem lesz ilyen gondunk.

2018. szept. 21. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 szántóvető ***** válasza:
72%
ha a fidesz ki tudná terjeszteni a hatalmát a világra akkor igen,a pénztáros haverjával véghez tudnák vinni.de a világ szerencséjére erre nincs semmi esély.
2018. szept. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Erre nemhogy 10, de 150-200 év távlatában sem látok esélyt. Kivéve persze olyan esetet, ha valami totális globális katasztrófa történne. Erre van némi esély pl. a globális felmelegedés miatt aminek következtében méterekkel emelkedik meg a tengerszint, így iszonyatos szárazföldi területek kerülnek sós vízbe, vagyis örökre termelhetetlenné. Ez nyilván óriási menekültáradatot jelent, és nem kell Afrikára muszlimokra gondolni, európai országok is elvesztik területük nagy részét.


Vannak dolgok, ahol korábban nagy hőzöngések voltak a "globalizáció" egyes jelei miatt, amikor valamit erővel bevezettek, most mégis mindenki élvezi a hasznát.

Gondolj bele, mennyire jobb, hogy SI mértékegységek vannak, egy rakás súlymérték helyett kilogrammban mérünk, méter van egy rakás más helyett, Egy országon belül is több hosszmérték volt, tök feleslegesen, nemhogy különböző országokban. Napóleon a területi terjeszkedései során egységesített több mértékegységet, hogy megszüntesse a káoszt. Bánod? Nem. Sőt, én azt bánom, hogy Anglia és a hozzáju kapcsolódó területeken nem vezették be.


Nem bánnám, ha °C lenne mindenhol, és nem zavarna be a °F, illetve km-t használnának mérföld helyett, ha sok dologban egy rakás számrendszert elfelejtenének, pl. űrmértéknél, ha mindenhol azonos volt lenne a lakossági hálózatokban, és egyforma konnektor, bár ezek kis apróságok, de a lényeg, hogy egy rakás dolgot szabványosítanának, és egységesítenének.


Egyáltalán nem lenne gond szerintem, ha a KRESZ-t is egységesebbé tennék.


Millió dolgot lehetne egységesíteni, ezt lehet globalizációs törekvésnek értelmezni, de ezt valahogy sátáninak tartják.


Attól tartanak, hogy a helyi kultúrát, történelmi értékeket, hagyományokat (pl. matyóhímzés, népi tánc)el akarják venni, de akkora baromság ez. Ráadásul nagyon gyakran pont azok remegnek a legjobban ilyesmi miatt, akik még soha nem próbáltak népi táncolni, magyóhímezni, és gyakran még magyarul se tudnak normálisan beszélni, mert igénytelenek.


Az a Jobbik, amelyik a leghangosabban követelte az EU-s minimálbért, tiltakozik a leginkább az EU-s túlzott befolyások ellen, pedig a kettő csak együtt fenntartható. Akkor az adózásnak méginkább egyformának kell lennie, hogy csak egyet mondjak. Bár addig, amíg nem harcolnak a nemek közti béregyenlőségért, nem vívják ki Magyarország területén belül az egyenlő mediánjövedelmet addig ez a törekvésük hiteltelen, álmdozás, üres kampányfogás.


Szerintem itt senki sem gondolt még bele abba, hogy ebben az esetben két alapvetően különböző joggyakorlatot kéne összeolvasztani, és szerintem ez szinte lehetetlen. Az angolszás típusú precedensjogon alapulót és a római típusút, ami nálunk is van. Kíváncsi lennék, hogy ez miként alakulna.


Vannak globális gondok, amiket csak globális szinten lehet megoldani úgy, hogy minden állam kiveszi belőle a részét, és igen, sok állam ennek kárszenvedői, ellenérdekeltjei. Lehet, most itt migráncssimogatózni, hazaárulózni, de történetesen nem erre gondoltam, hanem leginkább a környezeti károkozásra. Ezen a területen vasszigorral kéne rendet csapni, és nem azt nézni, hogy melyik kormánynál éppen hogyan lobbiznak, és ezért nem megy bele a játékba, inkább felborítja a tárgyalóasztalt, mert akkor száz év múlva nem lesz már miről beszélni, vagy ha igen, akkor arról, hogy sok száz millió embert éppen hova telepítsenek, és hogy a kenyér ára drágább az aranynál, és a csecsemőgázmaszk a légszennyezettség miatt olyan természetes lenne, mint most a pelenka.


A világszintű nemzetközi kiadatást is teljesen elfogadottnak tartom.


Vannak területek, tehát, ahol határozottan azon az állásponton vagyok, hogy globalizáció kell, vannak területek, ahol viszont a helyi sajátosságokhoz alkalmazkodni kell.

2018. szept. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Nagyon efelé haladunk, a gazdasági összefonódások, a szuperhatalmak érdekszférájának kiterjesztése mind ebbe az irányba mutat

Először csak szövetségesek vagyunk, majd alávetettek, végül minden függetlenségünket elveszik

Lehet engem is lepontozni a tőkenyalonc ostobáknak, szeretem látni ha igazam van, beismerni úgyse fogják még saját maguknak se, mert az ugye derogál...

2019. aug. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Szerintem először tisztázni kéne, hogy mi az, hogy diktatúra, ill. "globális diktatúra".

Azt, hogy egyes dolgokban globális egységesedés legyen szerintem kifejezetten jó lenne, gondolok itt pl. mértékegységekre, bizonyos szakterületeken használt számrendszerekre...


Nyilván létezik nemzetközi jog, de hogy minden országban 100 %-ban egységes jog legyen, abban bizonytalan vagyok 100 éven belül biztos nem, és aztán már lehet, hogy a civilizáció is egészen más lesz. Eleve két jogrendszer van: a római és az angolszász, a pénznem bizonytalan.


Hogy honnan jött le itt valakinek, hogy a 444 0-24 órában globális diktatúrát propagálja, azt nem tudom, mosolyogni való. Ha 0-24 órában ezt tolják, akkor bizonyára nem okoz neki gondot öt ilyen tolós cikket belinkelnie egy napról. Lendítene a hitelességén, legalábbis próbálkozásnak legalább szép lenne, de addig csak beszél, vagy inkább csak szellent a levegőbe.


Viszont az tény, hogy globális kihívásokra, globális vészhelyzetekre globális megoldást is kell találni, és tényleg felül kell azon emelkedni, hogy egy-egy politikusnak a rövidtávú érdekével a szükséges és elkerülhetetlen intézkedés ellentétes.

Ha ég a lakótelepi ház, akkor is locsolni kell, ha közben az egyik lakásban elázik a tízezerforintos, nincs olyan, hogy na az megvétózza.


Ez azonban nem nevezhető diktatúrának. A katasztrófavédelem nem diktatúráról szól, még akkor sem, ha csorbul az önrendelkezési jogod.

2019. aug. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Ez igaz, csakhogy semmi nem garantálja, hogy egy globális figyelő-védő szervezet az emberek javára fog működni, nem ellenükre. Azaz élni fog a hatalmával, nem pedig visszaélni.


Ismerve a jó öreg emberi természetet, ennek sokkal inkább az ellenkezője lesz igaz. Elég megnézni egy biztonsági orkot valami lepukkant ótvar szórakozóhelyen, vagy akár egy BKV-ellenőrt; amint kap egy körömpiszoknyi kis hatalmat, máris elkezdi gyakorolni, akár kell, akár nem. El lehet képzelni ezek után, mit tesznek sokkal nagyobb hatalmú emberek majd a sokkal nagyobb hatalmukkal.

2019. aug. 17. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Rossz a hasonlat. Egy szórakozó hely biztonsági orkja betesz, és ha nekünk elegünk van, elkullogunk onnan, és megyünk egy másik helyre. Másik bolygó viszont nincs, ahova mehetnénk. Ha nézzük a köldökünket, mert hogy nehogy legyen változás, mert biztos ork lesz, akkor a cégek orkodnak tovább, és összehasonlítva akkor lesz nagyobb a veszély. A természet orkodása az, hogy megemelkedik a vízszint, megindul egy hatalmas menekültáradat, háború, éhínség, édesvíz készlet csökkenése... És ha már mindenképen orkot kell választanom, mert vagy ez, vagy az, akkor inkább egy környezetvédő ork legyen.
2019. aug. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Épp ezért kellene a cégeknek is odacsapni. Attól, hogy nem a cégek dirigálnának, hanem az államhatalom, semmivel se lesz jobb az átlagembernek.

Az államok se sokat törődnek a környezetvédelemmel, Cockface Trump például következetesen tagadja a globális fölmelegedést. Mondjuk nem csodálom, olyan szinten ostoba, hogy kiskorúsítani kellene.

Kell változás, viszont amíg nem az átlagember érdekei diktálnak, addig csak rosszabbra számíthatunk. Cseberből vederbe.

2019. aug. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Értelek. És "ki" csapjon oda a cégeknek? Csak mert csak az alany lemaradt a mondatodból.
2019. aug. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Kitől származik a profitjuk? Kitől származik a kormány hatalma?

Úgy van: az átlagembertől...mi adjuk a hatalmat, mi is vehetjük el tőlük.


"Azok az icike-picike hangyák százszor annyian vannak, mint mi..."


/Egy bogár élete/

2019. aug. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!