Sargentini jelentés: most nekik nem 2/3 vagy a fidesznek?
A tartózkodókat soha nem számolják bele a szavazatokhoz. Se azokat, akik nem jelennek meg vagy épp érvénytelenül szavaznak.
Ha a fidesz szerint ez csalás, akkor ők választási csalással nyertek, hisz 2018-ban nagyon magas, 70%-os részvételi arány volt az országgyűlési választásokon, de az eredmények számításakor figyelmen kívül hagyták a maradék 30% nem szavazó, azaz tartózkodó ember. Ha őket csak a listán vesszük figyelembe, akkor is 30 helynek üresen kéne állnia a parlamentben. A maradék meg persze megoszlana a pártok között az eredmény függvényében, csak hát ez esetben a fidesznek nem 42, hanem csak 29 listás helye lenne.
Amennyiben nem kell figyelembe venni a tartózkodókat ( márpedig nem kell ), milyen elven szólalnak fel ellene és emlegetnek csalást?
A fidesz nem bírja elviselni a vereséget.
Ha a 2 éve a népszavazáson az ország háromnegyede nem ment el szavazni, a fidesz mégis azt mondta érvényes a népszavazás.
Csak most kikaptak, és savanyú a szőlő :D
"A tartózkodókat soha nem számolják bele a szavazatokhoz."
Ezt te honnét veszed, kisbarátom?
Veszélyes dolog ilyen végletes szavakat használni, hogy "soha". Még az EU-ban is kétféleképpen számolják. Nem kivételes esetben nem számít hozzá, kivételes esetben hozzászámít a leadott szavazatok számához a tartózkodóké. (Az, hogy nem számít hozzá egyéként értelmetlen, mert leadott szavazat, akárhogy magyarázzák.)
"A tartózkodókat soha nem számolják bele a szavazatokhoz."
Látom az ellenzék propaganda hírei téged is elkaptak.
Kérdező, parlamenti választás és az országgyűlési törvényhozás rohadtul nem hasonlít egymásra.
Ennyi erővel az EU parlament több fele üres volna mert általában alacsony a részvétel azon.
"A tartózkodókat soha nem számolják bele a szavazatokhoz."
A parlamentben a törvényhozásnál nálunk is bele vannak számítva a leadott szavazatok közé . Ha úgy működne ahogy te mondod a kvóta népszavazás után már alaptörvény módosítás létrejött volna mivel az MSZP és jobbik is tartózkodott akkor meglett volna a kétharmad rá a fidesznek. Mellesleg az úniós törvényekben is levan szögezve hogy belekell hogy számítsák csak ezt most módosították
"A tartózkodás az olyan, mintha nem döntene."
De igen, döntött: jelen volt a teremben, a felszólításra gombot nyomott, tudatosan megnyomta a tartózkodás gombot. Mi ez, ha nem döntés?
"az igenek arányát rontja és a nemekét javítja. Szóval akárhogy is volt eddig egy baromság lenn, hogye egy ilyen ügyben a döntésképteleneken/ dönteni nem akarókon múljon."
Ez már szubjektív vélemény. Azért érvelsz így, mert annak drukkolsz, hogy fogadják el a jelentést. A szavazások eredményének értékelés nem szabad, hogy ilyen szubjektív véleményeken múljon! Bármilyen gombot nyomott valaki, szavazott, tehát a szavazatot leadók számába bele kell számítania. Nem attól függően kellene csűr-csavarni a dolgot, hogy milyen végeredményt akasz kihozni.
Amúgy meg a magyar állam megtámadja a döntést jogilag, úgyhogy töki mindegy, ki mit mond most. De hogy örüljél: kétszer már döntött az európai bíróság jogszerűtlenül, nem esik neki nehezésre most is jogszerűtlenül döntenie.
"nem esik neki nehezésre most is jogszerűtlenül döntenie"
Mitől lenne jogszerűtlen?
Épp ellenkezőleg, a tartózkodókat mindig beleszámolják a szavazatot leadók közé, hiszen leadták a szavazatukat. Az "üres hely" max a te fejedben van, de semmilyan parlamentben nincs ilyesmi a szavásban részt nem vevők számára fenntartva.
A csalás abban van, hogy ez az önkényes értelmezés a jelek szerint ellentétben van az EU alptörvényeként működő lisszaboni szerződéssel (Meg a józan ésszel is, hiszen így akár egyedül Sargentini szavazatával is meglehetne a 2/3, ha mindenki más tartózkodó szavazatot ad le.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!