Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az amerikai szankciók meg...

Az amerikai szankciók meg fogják tudni törni Oroszországot?

Figyelt kérdés

2018. aug. 16. 21:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
...és isznak rá egy vodkát! :-)
2018. aug. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem, mert Oroszország nincs egyedül. Ott van még mellette Kína és mostanában Törökország is és még egy sor kisebb állam.
2018. aug. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az USA gazdasági ereje 15 szöröse az oroszokénak. Az EU némileg kisebb gazdaságal rendelkezik mint az USA. Amikor az EU bevezette a szankciókat az oroszokkal szenmben "csak" 7,4%-al szűkült az oroszországi inport. Ennek eredményeként rohamosan zuhant a tizedére a Rubel értéke. Értsd:28 Ft-ról 3,2 Ft-ra. Most kb 4Ft egy Rubel.

Az orosz gazdaság szerkezete nagyon rossz. Az export 70%-a feldolgozatlan nyersanyag(kőolaj, földgáz fémércek). A maradék 30% zömmel ipari nyersanyagok (fémek). Fő célországok az USA éd kína.

Kiknek vezet be szankciókat az USA?

Kína, Oroszország.

Ki fogja megszívni?



Non plus ultra az orosz feldolgozó ipar elenyésző Az is nyugati kézben van vagy hazai hadiipari.

2018. aug. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az átlag nyugati polgár nincs teljesen tisztában a gáz kérdésben. Nagy arccal lehet szónokolni, hogy majd megvesszük máshonnan. Vegyék csak meg. És hogyan szállitanak annyi gázt mondjuk a németekhez ? DHL-el ? Nem 2-3 köbméterről van szó. Ez a probéma kulcsa.

A másik amit látok, hogy nyugati fejjel gondolkodtok. A vidéki orosz nép még mindig fényévekre van a nyugati életszinvonaltól. Lehet hogy egy moszkvai valamit észlel a szankciókból de az Uralon túl eddig is el voltak ezután is meg lesznek.

2018. aug. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#13

Az orosz a jég hátán is megél ha van elég vodkája, az meg van.

Eddig nagyon jól elvoltak a nyersanyag exporttal. Ha az megszűnik vagy csökken, akkor végre kénytelenek lesznek más utat választani és saját feldolgozóipart létrehozni. Vagy beengedik a kínaiakat. Egy nagy megzuhanás akár jót is tehet az orosz gazdaságnak, rákényszerülnek olyan szerkezeti változtatásra, ami sokkal gazdagabbá teheti őket.

Amit kihagytál a képből az a kínai kézben levő amerikai adósságmennyiség. Ha az amcsik túlzottan keménykednek, a kínai befektetők, hitelezők kicsit megszorongatják őket és ennyi. Amúgy nem véletlen, hogy Trump Putyinnal tárgyalt. A szankciók senkinek nem jók, csak annak az érdekkörnek, aki így akar nyerészkedni valamin. Nézd meg mi lett a következménye - hosszabb távon - az eu-s szankcióknak az oroszokra. Nekünk, akik kereskedtek korábban velük, nekünk ráfizetés. Az oroszok viszont elmentek a másik irányba Kína, India felé és kezd létrejönni egy másik nagyhatalmi összefogás, amiből "csak" az amcsik és Európa fog kimaradni. Hurrá!

Közben Merkelék többet üzleteltek az oroszokkal, mint előtte, az amerikaiak betöltötték a korábbi európai termékek, üzletek helyét. Az oroszok meg csinálják tovább amit eddig. Ez aztán a siker. Még pár ilyen sikeres szankció és nekünk lőttek.

2018. aug. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15

Feldolgozó ipart létrehozni nem megy egyik napról a másikra.

Elösször is meg kell szervezni. Ehhez szakemberek kellenek. Ezeket ki kell tanítani. Az ő tanításukhoz iskolák egyetemek oktatók kellenek. Őket is ki kell taníttatni valahol.

Azután az építőipart kell feltölteni szakemberekkel. Ehhez is iskolák kellenek. Mert építőipar nélkül nincs gyárépítés, nincs gépipar. Az építő ipart is ki kell szolgálni. Cement művek, útépítés, vasgyárak, szálító gépek, stb...

A gyárakhoz szintén szakemberek és iskolák kellenek.

Ez több évtizedes folyamat.

Ezek után a megtermelt dolgokat el is kell tudni adni. Kinek? Kínának, Indiának? Nekik nem kell. Ők is eladni akarnak.

Az EU-nak? Vagy az USA-nak? ;)

Az USA adósságállományának kevesebb mint ¼-e van kína kezében. (Hol Kína, hol Japán a legnagyobb hitelezője amerikának. Egymástól vásárolgatják az amcsi állampapírokat.)

Attól nem kell félni, hogy nem tudják kifizetni. Az USA és az EU gazdasági teljesítményének a 40%-át produkálják a BRIC (Brazilia, Oroszország, India, Kína,) országok együttesen. Ebből Oroszország a legkisebb

A szankciók a nyugatnak jók. Ha nem vásárolnak az oroszoktól, akkor kénytelenek olcsóbban adni a portékájukat. Így közvetítőkön keresztül olcsóbban vásárol a nyugat. A nyugati termékek így versenyképesebbek lesznek.

Mikor az EU szankciók keretén belül kevesebb gázt vettek nyugaton. Putyin gyorsan szerződött kínával az EU-s ár feléért. Nagy üzlet volt...:)


Nekünk lőttek? Ne már! Amikor a fidesz szócsövei egész nap azt szajkózta, hogy mekkora érvágás nekünk az orosz piac kiesése a szankciók miatt. Akkor a teljes exportunk (Mondom akkor. Mert most már ennyi sincs. Jelenleg bármely közép-afrikai ország nagyobb kereskedelmi partner mint a putyinék) 1,8%-a az orosz piac. Ennek az 1,8%-nak a 0,04%-át érintették a szankciók. Nem függünk mi az oroszoktól, ne félj. Hollandia felöl annyi gázt hozhatnának be o, hogy csak na! De a törpe a kgb-s haverjátol vásárolt inkább. Ráadásul drágábban, mint ha az arabok hajón elvitték volna egy holland kikötőbe onnét meg csővezetéken ideszállítva. Most nem 100 hanem 75 Ft lehetne egy m³ gáz...

2018. aug. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, ez egy több évtizedes folyamat. de valamikor el kell kezdeni nem? És ha eddig elvoltak aon, hogy a nyersanyagokat exportálták, akkor nem volt miért elkezdeni. Ha az exporttal nem boldogulnak, akkor viszont kénytelenek végre nekifogni.

Nem hiszem, hogy sikerülne megoldani két perc alatt, de hogy megoldanák előbb-utóbb, az biztos, és jobban is járnának vele hosszútávon.

2018. aug. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!