Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerinted Európáé a jövő?

Szerinted Európáé a jövő?

Figyelt kérdés

Az USA gazdasága kezd tönkremenni, a politikája pedig túl konzervatív, harcias és XX. századi, emiatt kezd inkompatibilis lenni a mai tanult civilek gondolkodásmódjával.


Kína megha elkezd terjeszkedni, forradalmak sora fogja visszaverni barbár politikáját.


Az EU azonban futurisztikus politikájú hely ezekhez képest, és szerintem hatalmas jövő áll előtte. Nemhiszem, hogy érdeke lesz a globális dominancia, mint az USÁ-nak, de az tény, hogy a világ legfejlettebb "országa" lesz.


2010. jún. 20. 12:41
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

"És igenis a nemzetállamok mára elavultak, megjelenésük óta csak kárt okoztak, meg kellene értetni az emberekkel, hogy a mai, többpólusú világban Európán kívül elsősorban európaiak vagyunk és nem magyarok, németek vagy görögök."


Egyetértek. Szerintem fontos, hogy Európán belül megtartsuk a nemzeti sajátosságainkat, de Európán kívül csak egyszerűen európaiak legyünk, és az, hogy az EU-n belül más országokból jöttünk csak annyit számítson, mintha az USÁban más államokból származnánk.

2010. jún. 20. 13:57
 12/40 anonim ***** válasza:
69%
Igen kérdező, ez lenne a megoldás, csak sajnos az EU történetét ismerve látszik, hogy ezt nagyon nehéz megvalósítani. Túl sokféle az EU, és a legtöbb tag annak ellenére, hogy mit hírdet, még mindig elsősorban nemzetállamiságát tartja a legfontosabbnak (kivéve talán a Benelux államokat). Addig, amíg a belső viszony nem rendeződik, és nem tudnak megfogalmazni egy egységes, megvalósítható, mélyebb integrációs szintet, addig esélyünk sincs egy összehangolt, erős, versenyképes gazdasági erővé fejlődni.
2010. jún. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
88%

"a születés szabályozás nagyon rossz ötlet. Európa népessége öregszik, és ez a módszer Kínának is csak középtávon jött be. A Kínai népesség is elképesztő módon öregszik, nincs utánpótlás, és a nemek közti egyenlőtlenség is nagy gondot okoz, lévén, hogy a szülők, mivel csak egy gyerekük lehetett, mindenáron fiút akartak."


Hát lehetne ezen is segíteni, pl aki lánygyermeket nevel annak vmi állami támogatás járna. Az elöregedés meg csak átmeneti probléma addig tart, amíg az a generáció "ki nem fut" amikor még nem volt születésszabályozás. Az elszegényedést alapvetően nem az okozza, hogy keveset termelünk (hiszen korszerű technológiával kevés ember is hatékonyan termelhet), hanem az hogy alapvetően túlnépesedtünk, túl sok az ember és túl nagy mértékben használjuk fel a Föld korlátozott erőforrásait, ill szennyezzük el tesszük tönkre a környezetünket. Ha kisebb populációt kéne fenntartani akkor -azonos technikai fejlettség esetén- mindenki jobban élhetne és a természeti környezet "túlhasználását" is jelentősen lehetne csökkenteni.

2010. jún. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
72%
14:09, az igaz, hogy az elöregedésre "megoldás" lenne az, hogy megvárjuk, amíg "kihal" az a generáció, csakhogy most is ezzel van a probléma, mert azt a generációt, aminek a kihalását vrájuk, azoknak kell eltartani, akik kevesebben vannak. Az meg nem egyszerű.
2010. jún. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
59%

"Az elszegényedést alapvetően nem az okozza, hogy keveset termelünk (hiszen korszerű technológiával kevés ember is hatékonyan termelhet), hanem az hogy alapvetően túlnépesedtünk, túl sok az ember és túl nagy mértékben használjuk fel a Föld korlátozott erőforrásait, ill szennyezzük el tesszük tönkre a környezetünket. Ha kisebb populációt kéne fenntartani akkor -azonos technikai fejlettség esetén- mindenki jobban élhetne és a természeti környezet "túlhasználását" is jelentősen lehetne csökkenteni."


Ez viszont nem Európa problémája. Földjeink bőven elegek ahhoz, hogy az európai népességet ellássák, túlnépesedésről pedig Európában szó sincs.

2010. jún. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

"Európán kívül csak egyszerűen európaiak legyünk, és az, hogy az EU-n belül más országokból jöttünk csak annyit számítson, mintha az USÁban más államokból származnánk"


Abban egyetértek hogy az Eu-n belüli nemzetköziség országok közötti kartell bevezetése főleg gazdaságilag fejlődést hozna de minthogy nyersanyagokból ásványkincsekből -földrajzi adottságainkból kifolyólag- mindenképp behozatalra szorulunk ez korlátozza a lehetőségeinket tehát az Eu még homogén nemzetként sem lehetne olyan "szuperhatalom" mint jelenleg Amerika.

2010. jún. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem először az EU hillik szét majd az USA. A jövő mindenképp a barbár népeké lesz.
2010. jún. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
28%

"Az EU mióta nemzetellenes?:S"



Épp csak a fennállása óta, te globálpolgár.

2010. jún. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
28%

"Én egyet értek a kérdezővel. Az Eu-ban nagy potenciál rejtőzik"



Gyermekem te beteg vagy.

2010. jún. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

"Épp csak a fennállása óta, te globálpolgár."


Az EU nem nemzetellenes, csak nem szeretné, hogy a nemzeti kultúrák, sajátságok politikai célokra lennének felhasználva. Abszolút nem támogatja azt, hogy a tagországok feladják a kultúrális sajátságokat. "Kultúrák mozaikává" akar válni, mint Kanada, nempedig "Olvasztótégellyé" mint az USA.

2010. jún. 20. 14:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!