Az olaszoknáln mi ez a macera hogy nem ismerik el a kormányt?
8-as: Igen, az elnöknek van vétójoga és jól is tette, mert annak beláthatatlan következménye lenne ha az EU egyik 5. legnagyobb gazdasága kilép az eurózónából.
A gond sajnos az, hogy az olasz egy önző, megosztott, regionális alapon gondolkozó nép, aki képtelen összefogni és emiatt ez már a 65.-ig kormány 1945 óta.
Kérdező, ha nem értesz valamit, kérdezz, de ne akarj okosabb lenni annál, akit felelőtlenül kritizálsz.
Nem ártana kicsit utánanézni az EU működésének, továbbá annak, mi a különbség egy szervezet működése, valamint egyik beosztottja véleménye között. Mert a különbség hatalmas.
Oké, leírom utoljára:
1) Ehhez semmi köze az EU-nak, olasz belpolitikai ügy
2) Ahogy nálunk, Olaszországban is az országgyűlés választja az államfőt
3) Az olasz államfő nevezi ki a kormányt, és ha valamit aggályosnak lát, akkor megtehetei, hogy nem nevezi ki (pl. ha Mussolini nyerné a választásokat, akkor is ellene lennél?).
Tudom hogy ezt nehéz megérteni a NER-ben felnőtt ifjúságnak, de alapvetően a politika sok-sok kompromisszumból álló dolog, ahol igyekeznek mindenki érdekét figyelembe venni, és nem arról szól, hogy erőből letoljuk a törvényeket mások torkán.
"szörnyű ez a demokrácia sokkal denokratikusabb ha simán az eu kinevezné a csicskását"
Kérdező, alap dolgokat nem fogsz fel. Egyszerűen az EU nem engedheti meg, hogy az 5. legerősebb gazdaságú országában és egyben eurózonás országban olyan kormány legyen, amely az euróból akar kilépni. Ha megengedi azzal precedenst teremtenek a többi országnak és nem járna jól vele senki. Qrva jó lenne állandóan más valutákra váltogatni a pénzt, mert senki sem akarna közös valutát. Így kereskedni, exportálni nagyon rossz, nem beszélve arról, hogy a különböző valuták árfolyamai, különböző módon ingadoznának. De látom túl ostoba vagy, hogy felfogd ennek jelentőségét.
"1) Ehhez semmi köze az EU-nak, olasz belpolitikai ügy
2) Ahogy nálunk, Olaszországban is az országgyűlés választja az államfőt
3) Az olasz államfő nevezi ki a kormányt, és ha valamit aggályosnak lát, akkor megtehetei, hogy nem nevezi ki (pl. ha Mussolini nyerné a választásokat, akkor is ellene lennél?).
Tudom hogy ezt nehéz megérteni a NER-ben felnőtt ifjúságnak, de alapvetően a politika sok-sok kompromisszumból álló dolog, ahol igyekeznek mindenki érdekét figyelembe venni, és nem arról szól, hogy erőből letoljuk a törvényeket mások torkán."
Az eurózónából való kilépés nem belpolitika, hanem az egész EU-t érinti, főleg az egyik legnagyobb gazdaság esetén.
Igen a politika sok kompromisszumból áll, de az olaszok túlzásba viszik és gyakran estek már át a ló túlsó oldalára, aminek eredménye a féléves, 1 éves ciklusú kormányok sokasága, amivel nem lehet jól irányítani egy országot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!