Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mikor az ENSZ 3 részre osztott...

Mikor az ENSZ 3 részre osztotta az angol mandatum területet (Jordánia, Arab-Palesztina, Zsidó-Palesztina) akkor az arabok miért nem alapitottak államot?

Figyelt kérdés

2018. máj. 11. 21:03
1 2 3 4
 31/33 tgt ***** válasza:
Van kormánya, van külképviselete, nem tudom, miről beszélsz. Én megértem, hogy téged nem érdekel a 137 ország, amely elismerte Palesztinát, mert ez zavaró elem a te világodban. Ha téged olvaslak, megértem, miért nincs béke a közel-keleten. Izrael mindent megtesz, hogy a jogilag létező Palesztin állam működésképtelen legyen. És te ezzel azonosulsz.
2018. nov. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Nincs kormánya.

Ki beszélt a korábbiakban külképviselet szükségességéről?


Én pedig megértem a sötétséget az emberekben, ha téged olvaslak, hogy ahelyett, hogy tanulnának, Ady féle "mégis morál"-szerűen csakazért is a veszett fejsze nyelét markolásszák.

Ahogyan Izrael megítélését is, amennyiben politikai analfabéták alkotnak véleményt a világ legbonyolultabb régiójáról.


A közel-keleten azért nincs béke, amiért Európában sem volt a 18. és 19. században (utóbbinak főleg első felében).

Mert még fejletlen volt. Az arab országok most tartanak a felvilágosodás határán, a vallásosság visszaszorulásánál, a diktatúrák elsöprésénél, az arab tavasz, bármi indította is el, egyenértékű volt a 19. század elejei forradalmi hullámmal, ami Franciaországból indult Európában a 18. század végén.

Majd ott is szépen kialakulnak a demokráciák, aztán jól meggyepálják egymást, és akkor beszélhetünk arról, hogy elérkeztek a nyugat szintjére. És itt a casus-bellik lényegtelenek, mert ezeknek a bekövetkezése törvényszerű, és csak elodázható, de nem elkerülhető.

Mi 5 békeajánlattal próbáltunk segíteni, hogy Palesztina létrejöhessen. A zsidó állam az utolsó, ami az utjába állt Palesztina államának létrejöttében.


Hozzátenném, Európa túl régen látott háborút, és csak a romantikájára emlékszik már, arra nem, hogy a cipőnek papírtalpa van, arra sem, hogy milyen fűrészporból kenyeret sütni.

De az a z-generáció, amit kineveltünk, nem fog háborút kezdeni itt vagy háborúba menni, mert ahhoz túlságosan is toketlen, így maradni fog, hogy egy fejletlen és amúgyis labilis területen vezetik majd le a tesztoszteront, ahol "szét lehet nézni", és az újfent a közel-kelet lesz.

Látod? Ezért nincs béke a közel-keleten.

Meg a sok olaj miatt, ami ott van, ami bár ma már annyira nem biznisz, hiszen a nemzetközi energiaellátó szervezetek gyakorlatilag alanyi jogként interpretálják az olajat a világ országainak, és szépen lassan ellehetetlenítették az arab országok hatalmát az olajár meghatározásában (ebbe az is bele szólt, hogy az USA-t bosszantotta a méltatlan és kiérdemeletlen lottó-gazdagodásuk, és az is, hogy közben az USA elkezdte kitermelni az olajat az óceánok alól), így már a gazdag öbölmenti olajjal bíró arab országok fejletlen gazdaságuk miatt csupán szinten tartani tudják a GDP-jüket az olaj kitermeléssel (kvázi neutrumra kihozva a kitermelés költségét és a kereskedelmi profitot), egy-egy olajár csökkenés pedig azonnali GDP esést és mélyrepülést eredményez náluk, de a lényeg, hogy már nem gazdagodnak belőle, úgyhogy az olaj-faktor, mint anti-béke cucc, ma már nem érvényes. Gyakorlatilag ott tartunk ugyanis (a fenti okok mellett többek között azért is mert ma már a gazdag arab országoknak minimum meg kell fizetniük az olajkitermelő betanított munkaerőt), hogy az arab országoknak küzdeniük kell azért, hogy ne legyen veszteséges a kitermelés, és mivel ha várhaó kiesés látható, minden esetben meg kell állapodni adott ország kitermelési kiesésének más ország általi behozatalát, és még akkor is kitermeltetnénk az arabokkal az olajat, ha a gatyájuk rámenne. Mert nem lenne más választásuk... (vagy ez, vagy az USA rendet vág és kitermeli ő, katonákkal körbevett fúrótornyok által).

NA! EZÉRT VAN GÁZ A KÖZEL-KELETEN.

2018. nov. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

oh, az az USA kitermeli dolog persze képletes, bizonyára sok más nyugati ország is benne lenne és kvázi gyarmatosításnak tűnhet, de megjegyezném, hogy bekössem a témába: még azért államnak számítanának :D :D :D

De palesztina akkor sem fog...:(

Ugyebár az államiság meglétét vagy meg nem létét nem befolyásolja az adott állam függetlensége vagy elnyomottsága. :)

2018. nov. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!