Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyek a legveszélyesebb...

Melyek a legveszélyesebb külföldi országok?

Figyelt kérdés
2010. jún. 10. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Izrael, Kína
2010. jún. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
Szomália
2010. jún. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Miért? Vannak belföldi országok is? :D

Amúgy Kínba egyáltalán nem veszélyes. És ha nincs háború, akkor Izrael sem kifejezetten.

Magyaroknak leginkább Szomália és Észak-Korea lehet veszélyes. De mondjuk Kongóba sem túl tanácsos nyaralni menni.

2010. jún. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Szomália
2010. jún. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
És melyik amerikai országokat jobb elkerülni?
2010. jún. 10. 20:45
 6/15 anonim ***** válasza:
61%
Észak-Korea és Izrael szerintem.
2010. jún. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Első vagyok. Attól függ milyen tekintetben tartjátok veszélyesnek. Kína pár évtized múlva vezető hatalom lesz a befolyása miatt. Izraelt pedig nem kell bemutatnom.
2010. jún. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is Szomália amerikaiak közül szerintem Bolívia.
2010. jún. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Mármint pl. turista szempontjából?


Dél-Amerikában Bolívia, de Brazília és Kolumbia nagy része sem biztonságos. A biztonságosság persze relatív fogalom, olyan közbiztonság, mint amilyen Magyarországon vagy Ny-Európában van, az amerikai kontinensen nemigen létezik (talán Kanada a kivétel). Az USA városai sem biztonságosak, noha nem olyan veszélyesek, mint Brazília és Mexikó települései. Bolívia és Kolumbia pedig polgárháború sújtotta, zavaros helyzetű országok.


Afrika egyik országa sem különösebben biztonságos, leszámítva a jól működő, relatíve gazdag országokat (Botswanát, Tunéziát, Egyiptomot, Marokkót). Dél-Afrika és Zimbabwe közbiztonsága katasztrofális, de a többi országé is rossz. Szomália területén működik 2 jobban működő állam, ezek stabilabbak, a többi részén Mad Max van.


A dél-ázsiai országok közepesek biztonsági szempontból: oda kell figyelni, de nem életveszélyesek. Irán biztonságos, Azerbajdzsán kevésbé, India mondjuk közepes. Vietnam nagyon biztonságos, stabil hely. Kína változó, de inkább jónak mondható a közbiztonság a piti lopásokat és csalásokat leszámítva. Általános vélemény, hogy Ázsiában a kontinens közepe a legveszélyesebb, elsősorban a háborús Afganisztán és Irak, valamint a Fergána-medence és a közép-ázsiai "sztán" végződésű államok.

2010. jún. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

Japán is biztonságos,meg szerintem Szingapúr is, bár ott ne nagyon szemetelj meg ilyesmik :)


A legveszélyesebbek Irak és Afganisztán jelenleg: mindennaposak a robbantások.

A Gázai-övezetben sem érdemes tartózkodni hosszabb ideig.

2010. jún. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!