Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU-nak mi köze ahhoz hol...

Az EU-nak mi köze ahhoz hol mekkora a hiány?

Figyelt kérdés
Meg egyáltalán miért pofáznak bele mindenbe? Nem mindegy nekik mivan más országba?
2010. jún. 7. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Igazából az EU egy nagy átbaszás... Ad hitelt, oké, de azt kamattal kell visszafizetni, amivel semmit nem segített végülis. Főleg az adócsapdásoknak. És emellé olyan intézkedéseket tesz az ország gazdaságáért, amit jóindulattal sem nevezhetnénk hasznosnak.
2010. jún. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ennyire védeni kell az euro-t? Komolya nevetséges az egész...ha Dubajban kiürül egy olajkút már esik az euro,ha egy arab elfelejt Mekka felé imádkozni esik az uro...hülyeség az egész
2010. jún. 7. 19:36
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
ld. görög példa... mázli, h nincs még euro, mert különben hazánk is fizethetett vna segélyt a görögöknek...
2010. jún. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

MIvel ő adott Magyarországnak hitelt, ezért igenis van köze ahhoz, hogy vissza fogjuk-e tudni fizetni, vagy sem.

Egyszerűsítsük le a helyzetet: van egy vállalkozás, ami pillanatnyi pénzszűkébe került, mert rossz volt a gazdálkodása, túl sokat költött mindenféle dologra. Kap hitelt ahhoz, hogy ne csődöljön be, tovább tudjon működni, de ezért vállalja, hogy kisebb fizetést ad a dolgozóknak, kisebb irodába költözik, lemondanak a dolgozók étkezési támogatásáról, etc... Ha azt látja a bank, hogy ezeket nem teszi meg, azaz nem tesz semmit azért, hogy változtasson a korábbi pazarló máködésen, akkor azt a következtetést vonja le, hogy nem kapja vissza a pénzt. Ezért beleszól, hogy mit csináljon a vállalat.

Vagy az ország a mi esetünkben. És az EU nem segélyszervezet, hogy akinek baja van, ingyen pénzért, azaz segélyért, alamizsnáért folyamodjanak hozzá.

2010. jún. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Így már jobban érthető,thx.
2010. jún. 7. 20:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Én azért sem értem, hogy nálunk miért ragaszkodik a 3, 8%-os hiányhoz miközben: Franciaországban meghaladja az 5%-ot, Spanyolországban közel 6% lesz, Írországban 11%, az Egyesült Királyságban pedig legalább 9%.
2010. jún. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert nekik nem adtak kölcsönt... hidd el, a görögökön is be fogják vasalni a beígért hiányt mértékét...
2010. jún. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

"Én azért sem értem, hogy nálunk miért ragaszkodik a 3, 8%-os hiányhoz miközben: Franciaországban meghaladja az 5%-ot, Spanyolországban közel 6% lesz, Írországban 11%, az Egyesült Királyságban pedig legalább 9%."


Ja, csak ott sem azért, mert lazább gazdaságpolitkát folytatnának, ellenkezőleg. Európában szerte megszorítanak, kegyetlenül. Azért magasabbak a hiánycélok ezekben az országokban, mert magasabb hiányról próbálják leküzdeni magukat irdatlan megszorításokkal, és ennyire tudják levinni. A következő években még lejjebb akarják ők is vinni.


Franciaországban az elkövetkező 3 évre a kormány a jelenlegi értéken befagyasztotta a kiadásokat, közben minden második nyugdíjba menő közalkalmazott munkahelyét megszüntetik. EZ azt jelenti, hogy vásárlóerőben 3 év alatt a kormány 10%kal csökkenti a kiadásait. Úgy néz ki, a nyugdíjkorhatárt is felemelik, és a nyugdíjrendszert is megreformálják. Így próbálják a mostani 8%feletti deficitet jövőre 6%ra csökkenteni, 2013ra 3% alá.


spanyolok a jelenlegi 11%ról akarják levinni 6%ra a deficitet. Csökkentik a közalkalmazottak bérét , 2011re pedig befagyasztják a csökkentett értéken, a nyugdíjakat is befagyasztják, csökkentik a kiadásokat, beruházásokat, önkormányzatoknak adott pénzt.

2013ra ők is 3%ra szeretnék levinni a hiányt, ehhez 2013ig összesen 50milliárd eurós megszorító csomagot fogadtak el


Írország jelenleg 14% felett van a hiánya, onnan próbálják leküzdeni egyelőre 11 re.


A németeknél most fogadtak el egy irdatlan méretű megszorító csomagot, náluk is néhány éven belüli cél a 3 %.


Európában mindenhol megszorítanak. Mi előbb elkezdtük a kiigazítást, ezért ebben elég jól álltunk, előttük jártunk sok tekintetben és mutatóban, a legutóbbi negyedévben már növekedés volt, amivel megelőztük a régió országait.


Az a nagyon csúf, hogy ez a válság egy kitörési lehetőség is volt egyben, hogy abból kijőve, ismét a régió vezető gazdasági országa legyünk. Erre eddig komoly esélyünk volt. Most úgy néz ki, ezek a barmok szépen lerombolják mindazt, amiért eddig megszenvedtünk.

2010. jún. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Istenem!!!

Ha az EU beleszól egy EU-s ország ügyeibe, akkor az a baj- lásd a kérdést.

Ha az EU nem szól bele egy EU-s ország ügyeibe, akkor az a baj- lásd szlovák nyelvtörvény, hazafiassági törvény, kettős állampolgársági törvény, ciprusi kérdés, stb, stb

Komolyan, néha azt érzem, hogy az embereknek egyszerűen nem lehet megfelelni.

Végül Kedves Kérdező!

Nem értem miért beszélsz az EU-ról egyes szám 3. személybe. Tudtommal MI vagyunk az EU. A MI országunknak is van-nem csekély- befolyása az EU dolgaiba- lásd a közelgő magyar elnökséget. Vagy netán már országunk része a Kínai Kommunista Konföderációnak(szép betűrím, nem?)?

2010. jún. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!