Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik hadsereg a legerősebb...

Melyik hadsereg a legerősebb a világon?

Figyelt kérdés
Ebbe természetesen a haditechnika és a létszám is beleszámít. Pl kínában több mint 1 milliárd ember van, aztán ott vannak az oroszok, kanada, ausztrália és az usa. Nagyon nem vagyok benne ezekben. Nem tévedtem nagyot?
2018. febr. 7. 16:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
58%
A hangyák.
2018. febr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az USA hadereje.

- fejlettebb és kipróbált technológia

- mindennel együtt kb 2 milliós létszám

- legnagyobb és legfejlettebb légierő

- legnagyobb és legfejlettebb flotta

- harcedzett, háborúkhoz szokott hadsereg

- fejlett támadó (B-2, B-1, F-22, F-35, Arleigh burke és Ticonderoga osztály + magasan fejlett drónok) és védekező fegyverek (SDI, Patriot, AEGIS).

Ezekhez hasonló színvonalú fegyvereket eddig egyetlen ország sem tudod előállítani Japánt kivéve amivel az amerikaiak megosztják a katonai technológiát (pl Arleigh Burke osztály, AEGIS rendszer).


A háborút mostmár elsősorban a légierő dönti el, amiben az USA verhetetlen.

2018. febr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A 12 majom hadserege.
2018. febr. 8. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nyilván az USA-nak. Akik nem csak a hagyományos hadszíntéren harcolnak, hanem média birodalom és az szövetségesei támogatásai révén, különböző embargók segítségével is háborúban állnak.

pl. USA lerohan egy országot akkor ők a demokrácia, meg a terrorizmus elleni harc jegyében teszik. Ha oroszok teszik ugyanezt, akkor ők csúnya agresszorok.

2018. febr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

# 12


"védekező fegyverek (SDI, Patriot, AEGIS)"


Bocsi, biztos én maradtam le valamiről, de még ott tartok, hogy miután a hidegháborút megnyerték ( jórész az SDI-al ), a szu megszünt, szétesett, abbahagyták a méregdrága SDI-t, mint - legalább átmenetileg - okafogyottat.


Újrakezdték?


( Az izraeli vaskupolához hasonló rendszer más. ( Amúgy pont amiatt nem féltem őket kim dzson gün rakétáitól, sztem nincs esélye, hogy elérje az amerikai kontinenst, mielőtt szétlövik :) )

2018. febr. 9. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!