Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A csúnya rossz atomerőműveket...

A csúnya rossz atomerőműveket bezárja Németország. Helyette szenet bányásznak. Ez a fejlődő nyugat?

Figyelt kérdés
2018. jan. 12. 18:44
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
20:36: inkább olvasd el az általam linkelt cikket...
2018. jan. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
A forrásos csávó hamar eltünt
2018. jan. 12. 21:27
 23/28 anonim ***** válasza:
29%
Elolvastam. 95%-ban Kínáról szól, Németországról összesen annyi van benne, hogy ők is égetik a szenet. Ezen kívül semmi. A cikkben linkelt cikket is elolvastam, az abban szereplő grafikonra hivatkoztam mikor írtam, hogy csökken a fosszilis energia felhasználása.
2018. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
23%

"A nap- és szélerőművek erőltetése a 21. század egyik legnagyobb lufija"


Ezen röhöghetünk egy jót közösen majd a túlvilágról úgy ötven év múlva! Attól, hogy most nálunk tombol az atomfétis az oroszok miatt még nem kéne elveszteni a józan ítélőképességünket, érdekes módon ez a lufi egy olyan furcsa lufi, hogy mindenki egyre jobban áll át rá, nem csak a fejlett nyugat a legtöbb pénzt épp Kína költi a megújulókra, mert nekik tényleg csak szén van a fenekük alatt, és tudják, hogy mekkora jövő van ebben, nem utolsó sorban nem kell hozzá semmit sem importálni, és nem igényel tíz éves vagyonokba kerülő beruházásokat, mint az atomerőmű.

Most majd belinkeled, hogy kínában mennyi atomerőmű épül, igen épül, csak ők ugye párhuzamosan csinálnak mindent, költenek a vízerőművekre, szélerőművekre, napereőművekre és a fejlesztésükre és az atom és szénerőművekre is.

De épp pár napos hír, hogy Erdogan is "meghülyült", mert azt akarja, hogy a Törökországi villanyáram 25%-át megújulókból állítsák elő.

Az országa adottságai jobbak is mint Németországban, ha úgy vesszük szél is van rendesen, napsütés is akad törököknél, érthető a dolog.

Igazából a szélenergia tengerparti országrészeken ideális, mert szinte állandó szél fúj.


A 21. század nagy áttörése majd a fúziós erőmű lesz, de az majd csak 30-40 év múlva jön képbe, addig marad a nap meg a szélenergia, kisebb mértékben a geotermikus illetve a biomassza meg egy két egzotikus mint az árapály erőművek.

2018. jan. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
A cikkben ami ráadásul Indexes nyilvánvalóan leírják a szén égetés növekedését Németországban mégis meghazudtoljátok. Ehez csak gratulálni tudok
2018. jan. 12. 21:52
 26/28 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező, én meg ahhoz gratulálok, hogy nem tudsz leolvasni egy grafikont!

Szóval az Index cikkben lemégy a német grafikonig húzod a kurzort kiírja mennyi kwh áramot állítottak elő és miből!


fosszilis:

2016: 343 mrd. KWh

2006: 375 mrd Kwh

1996: 350 mrd Kwh


Ez szerinted növekedés? Nem ez stagnálás. Nem is csökkent érdemben, azt meg kell hagyni, ami csökkent, az atomenergia hányada csökkent jelentősen és ezzel párhuzamosan nőtt a megújulók aránya, tehát a megújulók az atomerőműveket váltották.


Most el lehet vitatkozgatni arról, hogy mennyire helyes döntés ez, de azért blődségeket ne állítsunk már.

2018. jan. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

A szénnek a német társadalomban, politikában kedvezőbb a megítélése, mint az atomenergiának. Persze vitatható, hogy ez mennyire racionális álláspont.


De a szénerőművek használatának sincs kedvező megítélése, hosszú távon erős a nyomás, hogy ezeket is ki kellene vonni a német energiatermelésből és tisztább forrásokat használni. Ezért valószínűleg a következő évtizedekben a német villamosenergia termelésben csökkenni fog a szén aránya és nagyrészt a megújulókra+földgázra fognak alapozni.

2018. jan. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"ez nem fárasztás, mutass egy német oldalt. mert az, hogy egy faluban elbontanak valamit nem jelenti azt, hogy az egész országban majd előveszik a szénbányászatot..."


[link]


[link]


#20:

" Ausztriával és Svájccal nem ér jönni, mert ők tele vannak vízerőművekkel"

Emellett Svájcban ugyanúgy üzemelnek az atomerőművek és fognak is üzemidejük végéig.


A többivel teljesen egyetértek.


#24:


"Attól, hogy most nálunk tombol az atomfétis az oroszok miatt még nem kéne elveszteni a józan ítélőképességünket, érdekes módon ez a lufi egy olyan furcsa lufi, hogy mindenki egyre jobban áll át rá, nem csak a fejlett nyugat a legtöbb pénzt épp Kína költi a megújulókra, mert nekik tényleg csak szén van a fenekük alatt, és tudják, hogy mekkora jövő van ebben, nem utolsó sorban nem kell hozzá semmit sem importálni, és nem igényel tíz éves vagyonokba kerülő beruházásokat, mint az atomerőmű. "


Én kíváncsi lennék egy összehasonlító elemzésre vagy akár számadatra, hogy x,y szélességi és hosszúsági körön lévő hely esetén mondjuk 2GW állandó 7/24 kimenő teljesítményű erőmű mennyibe kerülne ha az atomerőmű illetve ha az fotovoltaikus erőmű.


Persze Kína sok mindent fejleszt, muszáj pörgetnie a gazdaságot, de nézd csak meg ezt a térképet:


[link]


Kína középső területein 50%-kal magasabb az átlagos éves nap sütéses órák száma, mint mondjuk nálunk. Ugyanakkora befektetésből +50% kihozatal.

2018. jan. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!