Kennedyt miért gyilkolták meg? Kinek a feladata lett volna ennek a megakadályozása? Ráadásul a testvére is csúful járt.
Kennedy elég nagy szart kavart, szal elég sokan örültek annak, ami történt.
Több felsorolás van erről a neten, például a NASA meg a fegyvergyártók stb.
Sokan a bankokkal is összefüggésbe hozzák.
Kennedy halála után az első intézkedése az utódának, hogy visszaadta a pénzgyártás jogát a R magánbankoknak. Ez történelmi tény !
Evidens következtetni tehát miért & kik őlték meg.
Rájött a Coca Cola titkos recptjére.
Négy hivatalban lévő elnököt gyilkoltak meg.
1.
"A legvégén nem az fog számítani, hogy mennyi év volt életedben, hanem hogy mennyi élet volt éveidben." A.L.
Az első áldozat az USA 16. elnöke, Abraham Lincoln volt. Még nem telt el egy hét, hogy Robert E. Lee tábornok fegyverletételével észak győzelmével véget ért a polgárháború, Lincoln második ciklusának elején járt, amikor 1865. április 14-én meggyilkolták. Ezen az estén feleségével színházba ment, az Our American Cousin című vígjátékot nézték meg a washingtoni Ford’s Theaterben.
Az elnöki páholyban Lincolnon és a first ladyn kívül egy fiatal katonatiszt, Henry Rathbone és menyasszonya tartózkodott, amikor Amerika egyik legünnepeltebb színésze, John Wilkes Booth belépett. Este tíz óra volt, Booth kezében pedig egy pisztoly.
Nem sokat tétovázott, hátulról fejbe lőtte az elnököt, és miután késsel megsebesítette a rátámadó Rathbone-t, a páholyból a színpadra ugrott. Lábát törte, de büszkén kiáltotta: „Sic semper tyrannis! [Így járnak a zsarnokok!] Megbosszultam a délieket!”
Lincoln másnap reggel 7 órakor hunyt el. Boothra április 26-án bukkantak egy virginiai farmon: rágyújtották az épületet, majd miután fegyverrel a kezében jött ki, lelőtték.
2.
"Az ötletek irányítják a világot."
James A. Garfield az USA 20. elnöke volt. Alig fél éve ült hivatalában, amikor egy Charles J. Guiteau nevű férfi 1881. július 2-án reggel rálőtt a washingtoni pályaudvaron. A merénylő őrült volt. Elkötelezett republikánusként ő is Garfieldet támogatta, és úgy vélte, az elnök neki köszönhette megválasztását. Cserébe nagyköveti pozíciót követelt magának valamelyik nyugat-európai fővárosban, hónapokig ostromolta a különböző hivatalokat, végül ki is tiltották a Fehér Házból.
A pályaudvaron közvetlen közelről lőtt a vakációra induló Garfieldre. Az egyik golyó a vállán érte, a másik a hátán: elhaladt a medence mellett, a hasnyálmirigy mögött állt meg. Guiteau-t elítélték és kivégezték, az elnök pedig még két hónapig szenvedett.
Egyik lövés sem volt halálos, de orvosai tehetetlenek voltak, ráadásul egymással rivalizáltak. Még Alexander Graham Bellt is segítségül hívták, hogy a fémdetektor ősével próbálja megtalálni az elnök testében a golyót, de nem sikerült. Garfield sebei begyulladtak, elfertőződtek, vérmérgezést kapott, de halálát minden bizonnyal az éhezés okozta.
Emésztőrendszerének sérülése miatt a végbelén keresztül táplálták, az elnök rengeteget fogyott, végzetesen legyengült és szeptember 18-án meghalt.
3.
"Amerika küldetése a béke küldetése."
William McKinley az Amerikai Egyesült Államok 25. elnöke az 1900-as választás után már második ciklusát töltötte. 1901. szeptemberének elején egy pánamerikai kiállításon vett részt Buffalóban. Itt vett részt egy fogadáson szeptember 6-án. Délután négy óra körül szokásához híven épp egy kislánynak adta át a gomblyukába tűzött virágot, amikor egy lengyel anarchista, Leon F. Czolgosz rálőtt.
Hiába álltak körülötte testőrei, nem tudták megakadályozni. Az egyik golyó a gyomrába fúródott, a veséjét megsértve a hasnyálmirigyében állt meg. Amikor a körülállók rávetették magukat a merénylőre, McKinley felkiáltott: „Ne hagyják bántani”!! „Valami szegény félrevezetett fickó lehet!” Aztán azt kérte titkárától, feleségével tapintatosan közölje a hírt. Az elnök nyolc napi szenvedés után végül a fertőzésbe halt bele. Czolgosz villamosszékben végezte.
4.
"Milyen békéről beszélek, és milyen békét keresünk? Nem a világra fegyverekkel erőltetett Pax Americanát. Nem a sír békéjét, vagy a rabszolga biztonságát. A valódi békéről beszélek, arról a békéről, mely élhető életet biztosít a földön, mely lehetővé teszi az embereknek és a nemzeteknek, hogy gyarapodjanak, hogy reméljenek, és hogy egy jobb életet építsenek gyerekeiknek – nem csupán békét az amerikaiaknak, hanem békét minden nőnek és férfinak…"
USA 35. elnöke John Fitzgerald Kennedy.
A leghíresebb mindenképp az utolsó, amerikai elnök ellen elkövetett sikeres merénylet, a Kennedy-gyilkosság 1963. november 22-én.
A Kennedy-gyilkosság kivizsgálására kongresszusi bizottságot állítottak fel. A bizottság élére Earl Warren, a Legfelsőbb Bíróság elnöke került. Tíz hónapos munka után készült el a bizottság elnökéről elnevezett Warren-jelentés, mely szerint Oswald „magányos tettes” volt, azaz nem állt mögötte semmiféle politikai vagy egyéb más csoportosulás.
Az aktákat 75 évre titkosították. 2038-ban megtudod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!