Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jeruzsálemet miért csak most...

Jeruzsálemet miért csak most ismerik el Izrael fővárosaként?

Figyelt kérdés

Izrael a nyugati világ szövetségese, velünk vannak, akkor mi miért nem vagyunk velük? Rengeteg európai állam elítélte Donald Trump döntését.

Most először egyébként büszke vagyok Magyarországra Jeruzsálem elismerése miatt. Habár én liberális vagyok (csökkentett értelemben libsi, bibsi, hibsi), és a Fidesz helyett bárkit szívesebben látnék kormányon, de ezt elismerem, hogy jó döntés. Jeruzsálem Izrael része, ez megkérdőjelezhetetlen.


2017. dec. 9. 15:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én nem kívánok tovább vitázni veled! Nézz utána magad ha komolyan érdekel!

Izrael egy mesterséges állam. Az angolok adták nekik a területet a világháború után. Tehát akkor meghatározták, hogy Jeruzsálem nem lehet zsidó főváros, mert konfliktusokhoz vezet a palesztin őslakosokkal szemben. nem olyan régen történt. Létezik írott, sőt filmesített története.

2017. dec. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

# 11/11 Időpont ma 10:56


"Izrael egy mesterséges állam."


Mesterséges????!!!

Kb 3000 évvel ezelőtt alapították, amikor az első királyt Sault felkenték. Azóta van Izrael Állam.

Ja, hogy isz. 70-ben az imperialista hódító Római Birodalom egyszerûen megszüntette ( egy 4 évig tartó függetlenségi szabadságharc vérbefolytása után)?

Akkor most két eset van:

1) Jogosnak ismered el a rómaiak eljárását az erő jogán. Ebben az esetben mi kifogásod lehet bármi ellen, amit Izrael tesz ma az erő jogán.

2) Nem ismered el jogszerűnek a rómaiak eljárását, akkor viszont vissza kell állítani az eredeti állapotot. Ennyi.


"Az angolok adták nekik"

Nem, hanem fdordítva, az angolok azért kapták a mandátumot ( 1920-ban ), hogy előkészítsék Izrael Állam HELYREÁLLÍTÁSÁT. ( a San Remo konferencia ezt a kifejezést használta, elismerve ezzel, hogy Izrael Állam 3000 év óta létezik. A határozat err máshol is utal. )

Javaslom, olvasd el a San Remo konferencia határozatát, hogy kevésbé légy félretájékozott.

Meg az ENSZ 181. sz. ( 1947. nov. 29. ) határozatát. Igaz, ez Jeruzsálemet nemzetközi rezsimmnek rendelte, csakhogy Izrael helyreállításáőnak másnapján ( "the very day" - írja az ENSz 1948-49 -es évkönyve ) 6 arab állam hadserege támadta meg az újonnan helyreállított államot.

( Az említett évkönyv "csak" 4-ről ír: Egyiptom, Szíria, Libanon, Jordánia, csakhogy aszír hadseregben harcolt egy iraki, az egyiptomiban pedig egy szaudi hadsereg. )

A jordán hadsereg egyébként - az ENSz többszöri felszólítása ellenére már 1948 elejétől megszállta Judát ( Judeát ) és Somront ( Samáriát ) ( mai nemzetközi néven Nyugati Partot, a "Paleszin Nemzeti Hatóság" ellenőrzése alatt ).

Igaz, a támadókat Izrael területéről hamar hazavágták, de ez a terület jordániai, Gáza pedig egyiptomi megszállás alatt maradt, ezért nem tudtak Arab Államot alapítani.

Érdekes, hogy ez 19 éven át ( 1949 - 1967 ) senkit nem zavart. Az ENSZ ugyan illendőségből morgott olykor, de komoly lépés, elítélés nem történt.


Amikor azután 1967-ben Egyiptom, Szíria és Jordánia újra megtámadta Izraelt, Izrtaelnek elege lett és kizavarta ezeket mindenünnen, ahol bajt csinálhatnak.

A Szináj félszighetet azután a békéért cserébe visszaadta Egyiptomnak.


"palesztin őslakosok"

Ez is tévedés, a "palesztin őslakosok" többsége pont olyan "migráncs", mint a zsidók többsége. A környező arab államokból költöztek oda zömmel az 1920-as, még inkább a '30-as években, mert látták, hogy MEGNŐTT A TERÜLET ELTARTÓKÉPESSÉGE. ( Vajon mitől? )

Ennek utánanézni macerásabb, mert ez az egykori népszövetségi dokumentumokban olvasható, azok régebben az ENSz oldalán megvoltak, de vagy áthelyezték, vaghy törölték. Azért persze megtalálhatók, csak macerásabb.


Jó művelődést'

2017. dec. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!