Miért nem ismerik el Koszovót önálló államként?
Hülyeség hogy ott van egymás mellett két ország, ami ugyanazt a nyelvet beszéli.
Koszovónak és Albániának, Romániának és Moldovának (pedig nem szeretem a románokat, de ez jogos), Ausztriának és Németországnak is egyesülnie kellene egymással.
Elég sokan elismerik a függetlenségét. [link]
Akik meg nem azok többnyire azért, mert rendelkeznek saját tömbben élő kisebbségekkel akik számára nem szívesen szolgáltatnának precedenst.
#3 Hadd döntsék már el szerencsétlen osztrákok, hogy minek érzik magukat. (menjél már ki Németbe meg Ausztriába kicsit beszélgetni a helyiekkel utána mondd, hogy egy nyelvet beszélnek :D)
Amúgy meg nem csak a nyelv határozza meg a nemzetet.
3# nem a nyelv határozza meg a népet. Nézz meg egy amerikait egy ausztrált és egy angol embert
Egy nyelvet beszélnek de meglepődnél hogy mekkora külömbség van köztük mind kulturálisan mind életfelfogásban
Koszovó státusza azért vitatott, mert a nemzetközi jog és a szerbiai alkotmány szerint a tartomány Szerbiához tartozik és nincs joga az egyoldalú elszakadáshoz.
Az albán szeparatizmus a '80-as, '90-es években folyamatosan erősödött, így jutottak el az 1998-1999-es háborúig, melyben a NATO ENSZ felhatalmazás nélkül avatkozott be a szakadárok oldalán, biztosítva a szerbek kivonulását Koszovóból.
A nyugati nagyhatalmak támogatták Koszovó függetlenedését és 2008-tól a nyugati nagyhatalmak szövetségesei és a muszlim országok többsége is elismerték szuverén államnak. A föderatív berendezkedésű nagyhatalmak, szakadár mozgalmakkal küzdő országok (Oroszország, Kína, India, Brazília, Spanyolország, Románia, Moldova, Görögország, Ciprus, Ukrajna, Grúzia, Azerbajdzsán, Irak, Szíria, Marokkó...) elutasítják Koszovó egyoldalú elszakadását és tartanak annak precedensértékétől.
Ellentmondásos Oroszország politikája a konfliktusban. A hagyományosan szerb szövetséges nagyhatalom elkötelezetten kiáll a belgrádi politika és Szerbia területi szuverenitása mellett, ugyanakkor 2008-ban, Koszovó nyugati elismerése és a dél-oszétiai polgárháború újbóli fellángolása után elismerte Dél-Oszétia és Abházia egyoldalú elszakadását, függetlneségét Grúziától, többek között Koszovó precedensére is hivatkozva. 2014-ben amikor a Krími Köztársaság és Szevasztopol kiáltotta ki a függetlenséget egyoldalúan, az ukrán alkotmánnyal ellentétesen, Kijev tiltakozása ellenére elismerték a függetlenségüket. Legitimációként akkor is felmerült az orosz diplomáciában Koszovó függetlenségi nyilatkozatának példája.
5:
Ezért írtam, hogy két ország ami ott van egymás mellett, amik határosak. A földrajziság is fontos szempont.
Amit meg mondasz, akkor kiterjeszthető lenne arra hogy most is sok ország váljon szét. "Hm, azok a dunántúliak teljesen más fajta emberek, mint mi itt Borsodban...". De ilyenek vannak Nyugat-Európában már jelenleg is (skótok, katalánok, stb)
Pláne hogy olyan identitás, hogy moldovai vagy koszovói pl nem nagyon létezik, nem tekint vissza túl nagy múltra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!