Ti elismeritek Koszovót önálló országként?
Én személy szerint nem ismerem el. Küldtem is Isa Mustafanak hadüzenetet, benne van a területi követelésünk is, hiszen a kalandozó őseink már a Bizánci Császárság idején annektálták a területet, tehát szükség szerint a Nagy Magyar Birodalomhoz tartozik. Továbbá sérelmezzük, hogy az ott élő lakosság számára nem biztosítanak megfelelő szociális ellátást, sőt a drogkereskedelemből befolyt összegekből nem emelik az oktatás színvonalát sem! Illetőleg nem ismerik el a melegházasságot, és nem állnak ki teljes mellszélességgel a vegánok, transzszexuálisok és aszexuálisok mellett.
Szóval ezen kevert ideológiától vezérelve a Mindenes Párt félkatonai szervezete(Mindenesek) támadást fog indítani Koszovó ellen. (Apróbetűs rész: ha a szerb határőrök átengednek minket.)
Tök mindegy, hogy én elismerem - e. Egyébként meg nem.
Egy életképtelen állam - féle. Csatlakozzon Albániához, úgyis az lesz a vége. Csak abból meg háború lesz, mert akkor fél Macedónia is követni akarja majd a példáját.
De facto tekinthető független államnak, Magyarország is elismeri Koszovó függetlenségét, de nemzetközi jogi szempontból Szerbia nemzetközi protektorátus alatt álló autonóm része. A szerb alkotmány szerint Koszovó Szerbia része és nem volt, nincs joga az egyoldalú elszakadáshoz.
Szerintem a nyugati nagyhatalmaknak és szövetségeseiknek nem kellett volna támogatni Koszovó egyoldalú elszakadását, függetlenségét, mivel ez egyáltalán nem oldotta meg a Balkán nemzetiségi konfliktusait, nem rendezte a helyzetet, viszont veszélyes precedenst jelentett. A szeparatizmus, elszakadás, az országok szétdarabolása, új határok létrehozása szerintem nem a megfelelő mód a nemzetiségi konfliktusok kezelésére, inkább az országon belüli rendezést, a kisebbségek autonómiáját kellene támogatni. A magyar külpolitikától is ez lett volna a helyes a határon túli magyar közösségek érdekében, ha konzekvensen elutasítja a szeparatizmust, egyoldalú elszakadást, viszont kiáll az etnikai, területi érdemi autonómia mellett. A szomszédos országokban félnek a koszovói precedenstől, autonómia igényektől, szeparatizmustól, ezért a nyugati nyomás ellenére Románia, Ukrajna, Szlovákia sem hajlandók elismerni Koszovó elszakadását és Koszovó után Dél-Oszétia, Abházia, a Krími Köztársaság példája is sokat ártott a határon túli magyar autonómia törekvéseknek, így Székelyföld, Csallóköz, Kárpátalja autonómijának sajnos nincs realitása.
Koszovó függetlensége az EU és az USA külpolitikájának a szégyenteljes kudarca, és itt most egyáltalán nem Szerbiát védem.
Világra segítettek egy alapba életképtelen, mély szegény, muzulmán többségű államot, amit aztán hagytak a francba. Koszovó gazdasága teljesen lerohadt, az ország a szervkereskedelemből, a prostitúcióból, az embercsempészetből, meg a fekete kereskedelemből tartja fent magát, és a mai napig NATO katonák állomásoznak a területén.
A szegénység és a munkanélküliség olyan elkeserítő és kilátástalan, hogy rengeteg koszovói csatlakozott az iszlám államhoz, mert ebben látták a kiutat, a kitörési lehetőséget.
Ha már meg kellett Koszovót csinálni, nem szabadott volna magára hagyni. Nem véletlen, hogy a menekülthullám is a koszovóiakkal kezdődött. Most pedig a szerb kisebbség miatt olyan berendezkedést akarnak Koszovóban létrehozni, ami a pont emiatt a rendszer miatt működésképtelen Bosznia-Hercegovinában van. Hosszútávon azonban úgyis az lesz a dologból, hogy szépen lenyomják a szerbek torkán, hogy Koszovót (meg fél Macedóniát) beolvasztja a szintén putri, de hatalmas USA-barát Albánia. Ezt most azért nem merik beadagolni a szerbeknek, mert félnek, hogy Szerbia emiatt egy háborútól sem rettenne vissza, és ha kitör a háború az albánok ellen, az garantáltan felrobbantaná a 35%-os albán kisebbséggel rendelkező Macedóniát is, így már 2 ország lenne az albánok ellen.
Én nem ismerem el Koszovót, mert ez az állam csak és kizárólag azért létezik, mert az USA támaszpontot akart a Balkánon, és gyengíteni akarták vele az amúgy is gyenge, akkor még félig-meddig orosz érdekszférába tartozó Szerbiát. Ha Románia nem lenne EU-tag, és orosz érdekszféra lenne, akkor az EU Székelyföldet is nagy valószínűséggel támogatná. Koszovó függetlensége egy igen súlyos precedenst teremtett, melynek már most látszik a veszélyes oldala, ugyanis a boszniai szerbek 2018-ban népszavazást fognak tartani az elszakadásról. Ezt már egyszer megpróbálták 1991-ben, és ennek a következménye lett a brutális és véres boszniai háború.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!