Miért nem mindegy, hogy atom vagy hidrogén bombája van valakinek?
Figyelt kérdés
És melyik a pusztítóbb?2017. szept. 3. 11:34
1/6 anonim válasza:
Atom hosszú távon is pusztít a sugárzás miatt.
2/6 anonim válasza:
Vagyis persze nem úgy pusztít hogy roncsol, hanem a környék sugárterhelt lesz.
3/6 anonim válasza:
H bomba sokkal erősebb ! Nekem olyan kéne, atom nem
4/6 anonim válasza:
A hidrogénbomba is atombomba, csak ott nem maghasadás (fisszió) van, hanem egyesülés (fúzió), mint a Napban.
5/6 anonim válasza:
A atombomba maghasadást használ, a hidrogénbomba termonukleáris bomba, kombinált maghasadást és magfúziót (egyesülést) használ ami sokszorta erősebb mint az atombomba, de az energiájának kevesebb része jön ki sugárzás formájában, így kevésbé radioaktív.
A Hiroshimára ledobott uránium töltetű atombomba 15 kilotonnás erővel robbant. A Cárbomba, az addig felrobbantott legnagyobb hidrogénbomba 50 megatonnás volt, 3333-szor erősebb. Szokás mondani, a hidrogénbombák olyanok az atombombákhoz képest mind az atombombák a lőporos bombákhoz képest.
6/6 anonim válasza:
a didrogénbombát "hagyományos" atombombával indítják. igy marad ott is sugárfertőzés. alapvetően azért nem mindegy mert a hagyományos atombombának van egy méretkorlátja, (erőkorlátja) nem lehet akármekkorát építeni, mert egy bizonyos mennyiség fölött magától felrobban. vagy ha mégis megépítik ezt kivédendő hatalmas méretűnek és tömegűnek kellene lennie. így meg bevetni nem lehetne. ezzel ellentétben a hidrogénbombát jóval nagyobbra lehet építeni hasonló méretben. mig egy hagyományos atombomba csak egy mai város központját képes elpusztitani addig a hidrogénbomba komplett országokat elpusztit. pl. az említett cár bomba ugy lett tervezve, hogy akkora sugarú körben rombol, amibe NSZK kompletten belefér. magyarul egész NSZK-t ugy ahogy volt megtudta volna semmisiteni. Hruscsov a tancsadóira hallgatva lekorlátoztatt a bombát a ténylegesnek a felére s úgy robbantott. Igy egy akkora kicsi kör lett ami NSZK-nak csak a közepét tarolta volna le s kétoldalt két csücsök megmaradt volna. Szóval nem csak az számit hogy mekkorát robban egy bomba hanem az is hogy az adott technológiának mik a lehetőségei.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!