Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet, hogy az EU rengete...

Hogy lehet, hogy az EU rengeteg országot összehozott, mi mégsem vagyunk jóba a szomszédainkkal?

Figyelt kérdés

Például Németország és Franciaország, illetve Anglia, Spanyolország és Franciaország mind-mind régi ellenségek. Állandóan hadban álltak egymással, versenyeztek egymással, az első​ világháború is emiatt tört ki, hogy Németország utolérte Angliát gazdaságilag és gyarmatokat akart.

Aztán jött az együttműködés, az EU és előzményei, ma pedig azon túl hogy békésen elvannak és együttműködnek ezek az államok, Franciaország és Németország például "puszi pajtások", kéz a kézben járnak együtt és minél inkább egyesülni akarnak ( Európai Egyesült Államok ).

Ehhez képest mi... Szlovákiával ugyan összehozott a migráns válság ( V4 ), de Romániával továbbra is ősellenségként viselkedünk ( kölcsönösen ). Ők is mindent megtesznek, hogy keresztbe tegyenek a magyaroknak ( főleg az ott élőknek ) és a mi kormányunk se tesz túl sokat a békés együttműködésért. Egyszer nem láttam például magyar miniszterelt Romániában vagy fordítva az elmúlt 7 évben.


2017. jún. 19. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Az a baj, hogy a legtöbb ember nem utálja a másikat, de van egy rohadt hangos kisebbség, aki folyamatosan gyűlölködik (szerintem kb. az ország lakosságának negyed része), akik miatt úgy tűnik, hogy mindenki utál mindenkit ebben az országban, és utálja egymást az összes szomszédos ország. Ha ezek kipusztulnak, pár tíz év múlva, akkor talán jöhet egy jobb világ.
2017. jún. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Az elsőhöz csatlakozva, az említett országok azt ismerték fel, hogy a hadviselés káros az egészségnek - és az országnak. A kereskedés, együttműködés viszont hasznos.

Nálunk ma is a politika legfőbb eszméje a gyűlölködés, és mindent megtesz, hogy véletlenül se legyen együttműködés. Az ugyanis árt a diktatórikus hajlamnak. És a tolvajlás sem annyira zavartalan.

2017. jún. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek az első kettővel, azonban azt hozzátenném, hogy míg Franciaországot, (Németországot), Angliát, Spanyolországot, stb nem ért egy nemzeti trauma, nevezetesen Trianon. Jelentős magyar kisebbség él határon túl akikkel nem bánnak feltétlenül jól, ami sok esetben bicskanyitogató lehet egyes embereknek, akarva-akaratlanul is kicsúszik egy "rohadt tót" vagy "mocskos román" szidalom.
2017. jún. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A történelmi sérelmeket egy holmi eu nem tudja semmissé tenni.
2017. jún. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Másoknál sem jobb a helyzet... Pl. Románia nyelvileg szintén elszigetelt, egyetlen szomszédjával sincs jóban, szomszédjaival közelebb áll a háborúhoz, mint a békés egymás mellett éléshez.
2017. jún. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!