Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Minek csatlakoztunk az Európai...

Minek csatlakoztunk az Európai Unióhoz, ha az emberek ennyire ellenzik az Európai Egyesült Államok létrejöttét?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy az EU-nak csak akkor volna értelme, ha a végcélja az EEÁ (Európai Egyesült Államok). Ha ez beteljesülne, az jelentős politikai hatalommá tenné a térséget, jelenleg viszont csupán egy burjánzó bozót Oroszország és Amerika tövében, ahelyett, hogy egy nagy szép rendezett sövény lenne, ami képes beállni akár az oroszok és amerika közé egy harmadik félként. Azt gondolom, hogy Macronnal, Trumppal és a Brexittel egy-egy lépést tettünk az EEÁ irányába. Azonban valahogy az EU cipőtalpára mi is odaragadtunk. Szerintem el kellene döntenünk, hogy mit is akarunk. Az ország egyik fele EU párti, a másik pedig nacionalista nemzetállam párti. És épp ez a baj. Így teljesen döntésképtelenné válunk, az EU-t hátráktatjuk, ahelyett, hogy konkrétan eldöntenénk, hogy mi is a cél. Vagy legyünk tagok vagy legyen HUxit. Ha csak az EU-s pénztámogatás miatt vagyunk benn akkor teljese értelmetlen. Lépjünk ki, létesîsünk egy külön V4 es uniót és meg van oldva. De legalább ez egy valós lépés lenne a jelenlegi status quo helyett. Viszont úgy érzem az EU-ból való kilépésünk nem lenne iéyen egyszerű. Ezt csak egy célravezető politikai párt(ami nálunk nem sok van) vagy pedig egy polgárháború tudná megoldani. Az EU migránspolitikája valóban öngyilkosság, de ezt sokan támogatják mégis a tagok közül, és idővel lehet, hogy lesz egy valós megoldás rá ami beválik. Ez nem azt jelenti, hogy ne lehetnénk EU tagok, de ahhoz tenünk is kéne hozzá, nem csak elvenni. Ha a kormány ennyire harcol az összes EU-s lépés ellen, akkor miért nem hoz egy népszavazést a kilépésre. Ha pedig benn akarnak maradni akkor ne panaszkodjanak mindenre. (Már nem csak a migránsokkal van baja a kormánynak, hanem azzal is, hogy az EU szabja meg a kereseteket (lásd bérunió) valamint a kormány szerint Brüsszel el akarja venni a rezsicsökke tésr és hasonló baromságok. Nektek mi a véleményetek, mi lenne a megoldás?

2017. jún. 1. 18:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
EU-val egy baj van, de az már az alapoknál megvan, teljesen heterogén nemzetek próbálnak közös nevezőt találni, ami lehet, hogy beérne egyszer, de az csak szabadság által. Erőltetve, megerőszakolva csak az ellentéteket szítja.
2017. jún. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
"Na igen meg lehet nézni mi lett a mesterségesen létrehozott szovjetunióval, csehszlovákiával" azt is meg lehet nézni mi lett amerikából, egyesült királyságból. Amerika az eleve egy katyvasz volt, ott nincsenek külön népek lakta területek, viszont az Egyesült királyságban továbbra is létezik külön Wales, Anglia, Skócia, mégis képesek együtt a Brit megnevezés alatt élni, közös zászlóval és himnusszal rendelkezni, közös törvényhozás, közös hadsereg... Lehet mindenből csak a negatívumot kiemelni, de az nem reprezentálja a valóságot. Néhány esetben sikerült, néhány esetben nem.
2017. jún. 1. 22:38
 13/26 anonim ***** válasza:

Mert egy utópiáról álmodozol! :P


A büdös életben nem lesz itt ilyen, amikor az eu maga is szétesőben.


Amúgy meg sok más sem volt akkor amikor csatlakozott az ország.

2017. jún. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Kérdező,


Az "unió" egyszerűen egységet jelent, de nem feltétlenül mindennek az egységét... nyelvnek, vallásnak kultúrának, nemi identitásnak és kedvenc sörnek...


És főleg nem a fizetésekét.


A gond ott van, hogy mindenkinek mást jelent:

A nagy vállalatoknak a maximális sablonosítás smakkol, mert nekik úgy könnyebb.

De sok millió ember viszont úgy érzi, hogy joga van a hagyományai megtartásához...

Kinek van igaza?

Hát ugye az erősebb kutya hagyja hátra genetikai állományát alapon megpróbálják letolni az emberek torkán a nagyvállalatok elképzeléseit...

Ez meg ellenállásba ütközik, aztán meg megy az anyázás...


Pont ezért halott ügy az egész...


Azt meg már mindenki érti, hogy lehetetlen egész Európának német színvonalon élni. Akkor meg inkább mindenki igyekszik kialkudni a neki legjobb feltételeket, mint hogy automatikusan elfogadja a gyarmati státuszt.

2017. jún. 2. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, a #7-es kommentedben kijelented, hogy "Az unió ugye egységet jelent."


Hát nem!

A ' [link] szerint unió: szövetség, egyesülés



A ' [link] szerint az unio szónak és alakjainak 140 jelentése van


A ' [link] szerint az unió szó jelentése: szövetség, egyesület, egyesülés, államszövetség, latin, tört.


Ez a google első három találata.


Értem, hogy szeretnéd az uniót egységként értelmezni, csak nem fogadom el. A logikázásod ebből az "axiómádból" következik, ezért azt sem fogadom el.

2017. jún. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Én 2010-ig még azt se tudtam hogy az EU vezetése és többsége baloldali! Magyarország többsége meg jobb oldali... innentől kezdve csak ellentétek lesznek közöttünk, közös nevező nem lesz!

Kezdve ugye azzal az alapvető dologgal hogy internacionalizmus vs nacionalizmus... de a te kérdésed az hogy akkor minek léptünk be, hát, emlékszel olyanra hogy 2004 előtt szó lett volna arról hogy akkor megszűnünk létezni mint ország és/vagy a szuverenitásunkról fokozatosan és teljes mértékben le kell mondanunk? Én nem emlékszem ilyenre, csak arra hogy Bécsben nyithatun kcukrászdát...

2017. jún. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Az uniót nyilván lehet sokféleképpen tekinteni például létezik matenatikai unió is annak pl semmi köze az egységhez. Azonban most politikai unióról van szó. [link] "Unlike a personal union or real union, the individual states share a central government and the union is recognized internationally as a single political entity. A political union may also be called a legislative union or state union." Itt politikai unió alatt jelzik az EU-t is, azt a föderációs unió/supranational union alkategóriákba sorolják. Szóval egy központi kormány irányítja, és nemzetközileg egy entitásnak vannak elfogadva. Azaz nem német francia... hanem európai. Én úgy gondolom, hogy az EU-nak kb 10 éve van. Ha eddig nem lesz képes elérni az EEÁ-t, akkor szét fog hullani, mert fölösleges ez esetben pl a németeknek ekkora pénzeket belefektetni.
2017. jún. 2. 17:41
 18/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, megint tévedsz, ami a #17 válaszodat illeti.


Nem volt ilyen kitétele az unióba lépési feltételeknek, szerződéseknek, hogy "egy központi kormány irányítja, és nemzetközileg egy entitásnak vannak elfogadva", bármennyire sokan tolják ezt mostanság.


Éppen, hogy belefér az unió értelmezésébe a nemzetek uniója is, és a EEÁ is. Épp ezen folynak az erőlködések. Mi, meg még éppen elegen e nemzetek uniójában vagyunk érdekeltek - a mi-be nem értem bele a liberális, és baloldali ellenzéket, akik magukat a "demokraták"-nak nevezik.

2017. jún. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem, hogy gazdasági uniónak indult és mi is abba léptünk bele! Tehát szó volt munkaerő szabad áramlásáról, tőke szabad áramlásáról, schengeni övezetről, közös valutáról de közös kormányról és tagállami kompetenciák csökkentéséről nem!
2017. jún. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Csak megnyitod az EU wikipédiát, és az első amit látsz: European Union is a POLITICAL AND TRADE UNION. Szóval elméletileg annak kellene lennie, azonban alaposabban utánakutattam, és az EU-nak valóban nem ez volt az eredeti célja, de szerintem ez egy tény, hogy konföderációvá egyesülve felemelkedne a nagyhatalmak soraiba. Hatalmas potenciál van benne, és elvileg egy 2012-es közvéleménykutatás szerimt 39% támogatná az EEÁ-t. [link] itt sok minden le van írva róla pl ha anno Matteo Renzit választották volna meg az EU elnökének, arra törekedett volna, hogy létrehozza az EEÁ-t. Szóval tévedtem, elismerem.
2017. jún. 2. 23:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!