Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi várható Angliában/Angliával?

Mi várható Angliában/Angliával?

Figyelt kérdés
Adott a dolog,hogy tegnap megállapodtak a Brexitről szóló tárgyalásokra vonatkozó iránymutatásaikról a tagállam vezetői. E szerint 2019 márciusában szűnne meg a britek EU-tagsága. Én 2020-ra fogom elvégezni az egyetemet, programozónak tanulnok és a tanulmányaim után Angliába szeretnék elhelyezkedni. Ezt továbbra is gondnélkül megtehetem majd? Vagy hogy lesz?

2017. ápr. 29. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Gond nélkül biztos nem.


Most ugyanúgy vállalhatsz munkát Angliában, mint Magyarországon. Ha kilépnek az EU-ból, akkor mindenféle nemzeti szabályozásuk lesz, amit ma még nem lehet tudni, mennyire lesz szigorú.


A mostaninál nehezebb lesz, az biztos.

2017. ápr. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze most is sok külföldi diák van. Annyi a különbség hogy a nem EUsoknak több a tandíj kb £2000-£3000rel. Ennek ellenére nem 100% hogy ez megváltozik az EUsoknak miután kilépnek hiszen még nem volt semmi tárgyalás erről.
2017. ápr. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Eléggé félreolvastam. Ne haragudj :) most esett le hogy dolgozni akarsz nem suliba járni. Szabályozások biztos lesznek de én nem hiszem hogy nehezebb lesz bejönni hisz ők is szeretnek nyaralgatni tehát valamit valamiért.
2017. ápr. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az csak a vezetőkön múlik. De kint szeretik a magyarokat, mert rendesen dolgoznak, és volt arról szó, h minden úgy marad, mint eddig.
2017. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"...hisz ők is szeretnek nyaralgatni tehát valamit valamiért."


Hát nyaralni menni nem is lesz nehezebb, mint most, de dolgozni igen. Aki azt hiszi, hogy minden marad a régiben, az álomvilágban él.

2017. ápr. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy szóval se mondtam hogy minden a régi lesz kedves 5ös. Annyit akartam mondani hogy a szabadmozgàst nem fogják akadályozni mert nem az érdekük. Lehet hogy engyikünknek sincs igaza hisz senki se tudja hogy mi fog történni.
2017. ápr. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szabadmozgás nem lesz annyira szabályozva, viszont még jobban ellehetetlenítik majd az elhelyezkedést, az életkörülményeket. Már most 2 évig nem jár semmi benefit az újaknak, ki tudja, hány évre fogják bővíteni. Ha behozták a 25 éves korhatárt a teljes minimálbérre, símán emelhetik azoknak az éveknek a számát is. Szerintem 5 évre símán kitolják azt a 2 évet. Már így is nehéz bankszámlát és szállást kapni, mi lesz majd akkor, ha kilépnek az EU-ból? Mindent meg fognak tenni azért, hogy kétszer meggondold, hogy kigyere e.

Még az is megfordult a fejemben, hogy majd csak állampolgároknak járnak majd a segélyek, kedvezmények...állampolgárságot meg majd nehezebb lesz beszerezni.

2017. máj. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!