Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A liberális demokrácia helyett...

A liberális demokrácia helyett, nem lenne jó egy "semlegesebb" rendszer?

Figyelt kérdés

A liberális demokráciával az a probléma, hogy túlságosan benne van az ideológia, a liberalizmus.Nem független.


Például Németország nem akarja a kitüntetést átadni azokban a rendőrökben, akik lelőtték a berlini merénylőt, csak azért mert "migránsellenes,idegenellenes..stb" nézeteik vannak.

Mivel a liberalizmus alapból idegenrajongó, így, aki nem osztja ezeket a nézeteket, az egy liberális állam ellensége.


Ebben nagyon hasonlít a népi demokráciára.

Ott is, ha tettél valamit, ami a közösség szempontjából nagyon hasznos, jó, de ha egyben egy malomtulajdonos kulák szeretője is voltál, akkor kitüntetéseket, sőt az elismeréseket is felejthetted.Mivel, akkor is az állam ellensége maradtál, hasonlóan, mint a liberális demokráciában.



Emiatt, a liberális demokrácia éppen olyan káros, mint a nép demokrácia, csak mást nevez meg az állam ellenségnek.



2017. márc. 8. 10:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%
A liberális demokráciának pont az a lényege, hogy olyan semleges legyen, amennyire csak lehetséges. Akármilyen rendszert csinálsz, az csak még erősebb ideologizálásról fog szólni. De ha nem hiszed, mutasd már azt a rendszert, ami nem liberális demokrácia, hanem annál semlegesebb. A Föld elég nagy, és színes történelemmel bír. Csak volt jobb. Vagy van? Bárhol, bármikor? Ja hogy nem? Akkor marad ez. Álljatok elő konstruktív ötletekkel. Igazán rátok férne már.
2017. márc. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ma Magyarországon van egy nagyon erős réteg, amelyik egyszerűen nem tud mit kezdeni a liberális eszmék adta lehetőségekkel. Sokkal jobban szereti magát - de főleg másokat - bekorlátozni, megfelelni valaminek. Vallási keretek közé szorulni, kényszeresen lefektetett szabályrendszerben gondolkodni.

Azt viszont ebből a tömegből nagyon kevesen érzik, hogy a liberális rendszer lényege nem az hogy mindent mindenkinek szabad, hanem az hogy (sok) mindent lehet csinálni. Lehet konzervatív értékrendszer mentén közösséget és hagyományt ápolni. Lehet bátran vallást gyakorolni és az abban való hitében KELL IS megtisztelni és elfogadni a másikat akkor is, ha magunk mondjuk nem vagyunk vallásosak.

Az élni és élni hagyni rendszere eredendően nem káoszt jelent, hanem békét, amennyiben a megfelelő szabályrendszert felállítják mellé és egyéni elbírálás módján betartatják azokat.

Az egyik legnagyobb emberi erény, a TOLERANCIA az, ami lehetővé teszi azt ho emberek békésen meglegyenek egymással. Aki csak egyféle, akármilyen oldali ideológiában képes csak gondolkodni, az a jelek szerint híján van ennek a nagyszerű tulajdonságnak.

2017. márc. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
De igen, jobb lenne, viszont a történelem során nem nagyon volt még valóban demokratikus, nem ideológiák mentén tervezett rendszer. A nácizmusban, a szocializmusban és a liberalizmusban is az ideológiára szabják a törvényeket, annak rendelik alá a tudományt, stb.
2017. márc. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Mi az a liberális?
2017. márc. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!