Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Hitler csak egy frontos...

Ha Hitler csak egy frontos háborút vívott volna akkor legyőzhette volna a Szu-t?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy lehetetlenség lett volna de csak elméleti szinten , ha Hitler és Anglia kötöttek volna egy szerződést, hogy nem támadja őket és ők sem a Nácikat és teljes haderejével Szovjetekre koncentrált volna akkor sikerült volna legyőzniük őket . És tudom , hogy ez nyilván nem volt lehetséges de csak elméleti szinten érdekel

2017. febr. 18. 20:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
De szerintem így is majdnem győzött Hitler, pár kilométerre voltak Moszkvától, ha azt a csatát még megnyerik, meg még egy-két kisebbet, elérik az olajmezőket Délen, a komcsik összeomlanak, Sztálinékat kivégzik a németek, stb.
2017. febr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Ha egyáltalán nem keveredik bele az USA valszeg igen, gondolj csak a rengeteg teherautóra, hadianyagra és a német erőkre amit a nyugati fronton lekötöttek, érdemes lenne tájékozódnod, hogy a SZU hány harckocsit vesztett a háború során
2017. febr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Hitler akkor nyerhette volna meg a csatát ha az oroszok nem hajlandóak ekkora áldozatokra. de ők akkor sem adták fel amikor csak egyetlen egy ellőt lánctalpú tank védett egy egy utcát hanem gyalog vitték neki a lőszert s folyamatosan lőttek vele. ha lelőtték aki vitte neki a lőszert az nem számított mert a fedezékből újabb élő ember odavitte a következő lőszert.
2017. jún. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

HA más országokkal nem húzott volna ujjat Hitler, és Hitler biztos abban, hogy nem avatkoznak közbe, akkor bizonyos körülmények között tartós de részsiker elérhető lett volna szerintem. Persze ehhez a is kellett volna, hogy kesztyűs kézzel bánjon azokkal, akik a megmentőt látják benne, Sztálin rémuralma után.

Persze ehhez az is kellett volna, hogy Japán is SZU-t szorongassa egyidejűleg minden más ország helyett.

SZU-nál úgy fordult a kocka, hogy Sztálin számára világossá vált, hogy megszűnt a japán fenyegetés, így átcsoportosíthatta a haderejét.


A tartós siker édekében a kaukázusi olajmezők elfoglalása lett volna a legfontosabb, Sztálingrád és más iparvárosok elfoglalása lényegtelen lett volna, elég lett volna azok lerombolása, így valóban a stratégiailag fontos területekre koncentrálhattak volna.

2017. aug. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Nem valószínű! A nyugat politikusai nem hülyékből álltak, fölmérték volna, hogy a SzU nyersanyagainak hátterével (pl. kőolaj)szép lassan legyőzhetetlenné vált volna, és az pedig az ő vesztüket jelenthette volna.
2017. aug. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor egy elhúzódó állóháború lett volna. Azért azt ne feledjük, hogy az iparukat az oroszok az Urálon túlra menekítették, ez pedig nagy előny. És attól, hogy nem lett volna nyugati front, még nem jelenti azt, hogy Hitler nem követ el bakikat.
2017. aug. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Nehéz megmondani. A kezdeti német sikerek abból adódtak, hogy minőségi és technikai fölényben voltak a szovjetekkel szemben. Pl a szovjet tankokban nem volt jellemző a rádió...

A taktikai kiképzésük is rosszabb volt. A németeknek meg az volt óriási hátrány, hogy Hitler egyre jobban belefolyt a hadvezetésbe, a hadjárat megindulása után. Ami megoldható lett volna egy taktikai visszavonulással, ott ezt nem engedte meg. De ha pl a németek átvágják magukat oda időben, ahol a szovjet a külföldi utánpótlást kapta, és nem vesztegetnek heteket a Balkán megszállására, akkor reális esélyük lehetett volna a győzelemre.

2017. aug. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

utánpótlás szerintem ment volna az úrálon túlra is.

akkor csak még több ember halála árán pár évvel késöbb lett volna ugyanez. sztálinnak a győzelemért semmi se volt drága és még bőven volt a szu-nak tartaléka. és ha az európai háboru elhuzódott volna akkor amerika inkább támogatta volna atombombával az európai háborut mint a saját csapataival. ahogy japánnal tette volna. igy még az is lehet hogy amerika még kevesebb áldozat árán jött volna ki nyertesként az egészből.

2017. aug. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Nem.


Mert Soros.

2017. aug. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!