Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Hitler csak egy frontos...

Ha Hitler csak egy frontos háborút vívott volna akkor legyőzhette volna a Szu-t?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy lehetetlenség lett volna de csak elméleti szinten , ha Hitler és Anglia kötöttek volna egy szerződést, hogy nem támadja őket és ők sem a Nácikat és teljes haderejével Szovjetekre koncentrált volna akkor sikerült volna legyőzniük őket . És tudom , hogy ez nyilván nem volt lehetséges de csak elméleti szinten érdekel

2017. febr. 18. 20:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
42%

A németeknek nem volt technológiai fölényük. Egész egyszerűen pedáns volt a szervezettségük, ezért voltak olyan nagy veszteségeik a szovjeteknek az elején, mert ugye az oroszok nem a magas kultúrájukról ismertek, meg arról, hogy minden a helyén van náluk.

1941-ben amúgy a németeket nagyon meglepték a KV és a T-34-es tankok, amik ellen még a Panzer IV-esek is szinte tehetetlennek bizonyultak. A legtöbbet a Luftwaffe és a 88-asok lőtték ki. Pont ezekre a tankokra jött válaszként a Tigris, majd később a Párduc.

2017. febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Tank szinten a Tigris sokkal jobb volt mint a t-34 általában 3-4 t-34-es bírt el egy tigrissel csak a t-34-esből gyorsan volt rengeteg és számbeli főlénnyel nem tudtak versenyezni , ha jól tudom
2017. febr. 18. 22:20
 13/29 A kérdező kommentje:
Az egyébként igaz , hogy Usa végig egy pénzelte a Szu-t a háború végéig ?
2017. febr. 18. 22:32
 14/29 anonim ***** válasza:
77%

#12


Jól tudod. Csak éppen 1941-ben még sehol nem volt a Tigris, 1942-ben éppen, hogy csak megérkeztek az első darabok a frontra, 1943-ban meg már nem győzhettek a németek.

Azt is hajlamosak vagytok elfelejteni, hogy a tankok rohadtul nem érnek semmit, ha az ellenségnél van a légifölény.

2017. febr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

#13


Igaz.


[link]

2017. febr. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Ez nem történhetett volna meg, nyugati front nélkül a háború sem tör ki, a két szélsőséges ország békében ellett volna egymással, a háborút nem is Hitler, hanem Anglia akarta, Hitler számos alkalommal akart velük békét kötni.ű

Necces lett volna, de lehet, hogy legyőzte volna a hatalmas amerikai és brit támogatás nélkül, megfelelő időben indulva, afrikai és nyugati front nélkül. Bár akkor a SZU-nak nem annyira kellett volna Japántól tartania, és neki is nagyobb hadereje lett volna a nyugati részén.

2017. febr. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen. Ha Németország csak a Szovjetunióval állt volna hadban, szerintem megnyerték volna a szentpétervári, sztálingrádi csatát is, a szovjet erők visszaszorultak volna akár az Uralon túlra is és a szovjet rezsim tűzszünetet, békét kért volna, hasonlóan mint ahogy történt az előző háborúban 1918-ban. Azért gondolom így, mert nem csak azt kell figyelembe venni, hogy a nyugati front nagy német erőket kötött le és a nyugati embargó, blokád szorongatta a németeket, hanem azt is figyelembe kell venni, hogy a nyugati, elsősorban amerikai szállítmányok is nagy segítséget jelentettek a Szovjetuniónak, ami nyugati semlegesség esetén minden bizonnyal elmaradt volna. Amerika egyáltalán nem szimpatizált a Szovjetunióval, ez csak kényszerszövetség volt a háborúban.
2017. febr. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Rubicon87 ***** válasza:

" tegnap 21:16"


A feltételes módnak melyik része nem világos?


Egyébként kit érdekel, hogy meddig harcoltak volna? Ha elfoglalják az ország fejlettebb nyugati felét akkor mindenféle külső támogatás nélkül a keleti rész, ahol infrastruktúra alig van nem sokat tudott volna tenni.

2017. febr. 19. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Ha a nemetek gyozni tudtak volna(es itt ez a kerdes),akkor az 42-ben, max 43 nyaran törtènt volna meg,ès nem is lett volna semilyen Is3 meg hasonló tankok...
2017. febr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Azért ne felejtsük el, hogy a szovjetek először a szervezetlenségük miatt vesztettek területeket, de később Sztalingrád, Leningrád,Moszkva ostromakor már megállásra kényszerültek, legalábbi villámháborúról szó se lehetett.

És akkor, addigra az oroszok "felfejlődtek", elkezdték ontani a tankokat, repülőket és emberanyaguk, bár nagy volt a veszteség, pótolni, növelni tudták.

És akkor ami miatt írok: a háború nyersanyag és termelési háború egy idő után, amikor elhúzódik, eredeti hadianyag(ember) felhalmozás már elfogy.

Ha rögtön a Szuval kezdenek, akkor nincs Franciaország, Hollandia, Ausztria, Norvégia, Dánia stb. nyersanyaga, ipari termelési és emberanyag kapacitása. A termelő szakember minden nagy háborúban gond.

Honnan is tudták volna biztosítani mindezeket????

Igencsak necces ezeket figyelembevéve a győzelmük.

Meg azért nem lehetett volna minden hadosztályt Szu-ra küldeni, nem lehet a hátat mindenféle védelem nélkül hagyni. Ha AH magából indul ki, akkor számítania kellett erre. Így is, úgy is kellett oda védő erő.

2017. febr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!