Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek Trumpról?...

Mi a véleményetek Trumpról? Néha elcsodálkozom hogy lehet ez az ember Amerikai elnök.

Figyelt kérdés
Ez egy igazi amerikai üzletember. Jó az hogy ez az ember amerikai elnök? Az ilyet vissza kellene nyomni az üzleti életbe, nem?
2017. jan. 24. 21:38
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Milyen nukleáris kódokat kapott Trump? Ez vicc volt nem???
2017. jan. 25. 12:28
 32/40 anonim ***** válasza:

"Látom Hillary-ből felkészültél rendesen, de itt lenne az ideje, hogy Trumpot is tanulmányozd egy kicsit, mert így egy picit olyan érzésem van, hogy bár az egyik oldalt kifejezetten jól ismered, a másikról viszont fogalmad sincs."


Tényleg? Én vagy tíz tényt soroltam fel Trumpról, te pedig eddig nullát. Többször is említettem a válaszomban, hogy a kampánya során végig figyeltem Trumpot.


"szerinted egy degeneratív betegségben szenvedő illető megfelelő elnöke lenne az USA-nak?"


1) Hillary Clinton nem szenved degeneratív betegségben. Az meg, hogy egy jól ismert konteós a nagy bizonyítékod, csak téged tesz nevetségessé.

2) Mi van ha meghal? Átveszi a helyét Tim Kaine, aki speciel sokkal jobb szerintem. Szóval baromira nem érdekel. Nyilván nem kívánok ilyet nekik, de talán az USA szempontjából a legjobb az lett volna, ha mindkét jelölt meghal. Az alelnökeik egy fokkal normálisabbak.

3) A két jelölt közül Trump az, aki nem hozta nyilvánosságra az egészségügyi iratait, és Hillary Clinton az aki meg igen. Megint ott tartunk, hogy az egyik fél normális, a másik rejteget valamit, és a normális sározásával próbálja rejtegetni a saját sarát. Tipikus Trump.


"Trump volt katona, ugyanis a West Point-ra járt"


Képezték arra, hogy katona legyen. De amikor jött a vietnami háború, akkor nem vonult be, mert "fájt a lába". Amikor megkérdezték melyik, rosszat nevezett meg. Szóval azért olyan nagyon gondolom nem fájhatott... Süt ebből is a tipikus Trump bullshit. Sok pénze volt, megfizette hogy ne kelljen bevonulnia. De arra azért maradt még bőr a pofáján, hogy vietnami veteránokat sértegessen.


"Milyen nukleáris kódokat kapott Trump? Ez vicc volt nem???"


Nem. Az USA elnökének készen kell állnia bármelyik pillanatban, hogy nukleáris választ adjon. Ezért folyamatosan vele van egy táska a megfelelő kódokkal meg azonosítókkal meg kommunikációs cuccokkal, meg ami kell. Olyan sürgősnek ítélték ezt a feladatkört, hogy semmiféle másodvélemény nem kell. Az USA elnöke egymagában elpusztíthatja a világot, ha épp olyan kedve van. Még szerencse, hogy egy gyerekes, nárcisztikus bohóc. Sokkal jobb, mint egy reálpolitikus. Ugye?

[link]

2017. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Annak külön választ szentelek, hogy valaki itt a kőolajvezetékek jóváhagyását pozitívumként emlegeti. Obama nem azért állította le ezeket, mert épp bal lábbal kelt fel. De sajnos erre csak kicsit később lesz időm.
2017. jan. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 Jeffrey Spender ***** válasza:
64%

#24:


"Most rossz kör jár a Világunkra. Ostoba, korlátolt nacionalisták törtek előre sok helyen"


Lennél kedves definiálni először is a lenézett nacionalizmust ?



Az USA nem hirtelen, most lett "nacionalista", hanem már évtizedek óta az.


Az Egyesült Államokban minden tanítási nap előtt eléneklik a kisiskolások a himnuszt, a házakon megszokott - sőt elvárt - látvány az amerikai zászló, amely ránk vonatkozva már "kinézést" von maga után itthon, nálunk egy ilyen bevezetése milyen visszhangot okozna?, iskolai rendezvények nem múlhatnak el Washington vagy Lincoln életéből merített jelenetek felelevenítésével, még a legkisebbeknél is, és általánosságban véve nagy kultusz leng az egykori, és a mai hősök körül. Nem oly rég láttam egy műsort (lényegtelen, mi volt, egy valóvilág-szerű kiszavazós reality), ahol az egyik szereplőnél úgy kezdték: "Jim egyébként háborús hős, hat hónapig szolgálta hazánkat Irakban", és taps, füttyszó. Még ilyen képtelen szinten is megnyilvánul ez.


Egy másik műsorban, ahol a reklámkészítés fogásait mutatták be, volt egy olyan reklámtervezet (versenyeztetve egymással többeket), ahol először katonákat és tűzoltókat mutattak, majd a narráció: "olyan sokat foglalkozunk hőseinkkel, de miért nem érdemlik meg ugyanezt a figyelmet hétköznapi hőseink is?" - majd postások és mentősök, állatorvosok felvillanásai következtek. Nálunk ennek enyhe árnyalata sem jellemző.


Olyan mélységekig átitatja az amerikai kultúrát a nacionalizmus, amelynek töredéke itt - ugyanazok részéről, akik Amerikát mint az "álmok hazája" definiálják - már felháborodást váltanának ki.


Még valami: az amerikai népesség körében kiugróan magas az istenhívők aránya. Magasabb, mint itt Magyarországon. De mivel ez előbbiek pünkösdisták, amely pedig Izrael létét tekinti alapvetésének, ezért ez jó, nemes. (Nézzük csak meg, hitműsorokat éppen a baloldali liberális ATV sugároz: 700-as klub, Vidám Vasárnap).


A katolicizmus viszont itthon "avítt, nem a modern realizmusban élő, középkori csökevény, amelyet ideje lenne meghaladnunk, és a tudománynak élnünk".


Egyszóval Amerika éppen a nacionalizmusra és a hitre épül. De mivel ez ott párosul Izrael háttérbástyájának önkéntesen vállalt szerepével, míg nálunk - ők így értékelik - épp ennek ellenkezője következne belőle, ezért itt rosszallást vált ki, ott példaértéket jelent. És már az is csörtét okoz, ha az alkotmányunkba bekerül a Himnusz kezdő sora, míg Amerikában ma is ott van a bankón: "In God We Trust".



"Még kevesebbet tesznek a klímaváltozás megfékezésére"


Trump, amióta megválasztották, azóta már megváltoztatta a véleményét a globális fölmelegedésről.

Mellesleg sem a Clinton-, sem a Bush-, sem az Obama-adminisztráció nem foglalkozott érdemben az üggyel, ennél jobban még Trump sem tudna beletrottyantani az egészbe, mint ahogy az eddigiek tették.


[link]


Csak legyél már képben, hogy mennyire is haladtunk jó irányban pl CO2 kibocsátás tekintetében !


Szerinted ha trumpot félreállítod egyből visszafordul a dolog ? Egyáltalán: mi az, hogy félretenni ? Egy demokratikus választás győztesét ?



"falakat emelnek ember és ember közé"


Az USA - Mexikó határzár nem Trump ötlete, már 2005-6-ban voltak kezdeményezések, érdemben Obama alatt, 2009-ben kezdődött a kiépítése, akit meg vélhetően pártolsz. Vagy Franciaországban is baloldali kormány húzott határzárat, Izrael évtizedes ügy, Spanyolok is régóta nem akarják, hogy Afrika Ceután és Mellilán keresztül beszökjön Európába és bónusz, spanyoloknál a bal a népszerű, és mégis gyakorolják a határzárat.


Te most az illegális határátlépést pártolod ?



"rontják a nemzetközi együttműködések lehetőségét"


Nem Trump akart mindenáron háborút az oroszokkal vagy folytatni a közel-keleti randalírozást, hanem a "demokrata" barátaid ill. azokhoz átpártolt "republikánusok", mint a Bush-klán.



"Minden nemzetnek megvan a maga szégyene: nekünk Orbán és Vona:


Orbán biztos a határzár miatt vívta ki a haragodat, mert a korrupció és nepotizmus kormányfüggetlen, Vona meg mivel ?



" az amcsiknak Trump, az oroszoknak Putyin"


Putyin lassan két évtizede trónol Oroszországban, 2010-ig biztos nem volt bajotok vele, csak most szidjátok, hogy nem ti fölözhetitek le a vele kötött üzleteket.



"a franciáknak az Le Pen"


Vele mi a probléma ? Konkrétumokat kérek.



Hoztad a szokásos formát, "jól" hangzó üres frázisokat, demagógiákat elpuffogtattad, jár a jutalomkeksz.


Nagy valószínűséggel nem fogsz válaszolni, de írásgyakorlatnak mégis jó voltál :D

2017. jan. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
59%

@57%

Kicsit kevesebb feltételezgetést, mert ez már bőven túl van a nevetségesség határain.

pl: "érdemben Obama alatt, 2009-ben kezdődött a kiépítése, akit meg vélhetően pártolsz"

És ezt te találtad ki abból, hogy semmi.

"Putyin lassan két évtizede trónol Oroszországban, 2010-ig biztos nem volt bajotok vele,"

Biztos. Nyilván, ha te azt mondod, akkor ő biztosan így érez. Mert hát te megmondtad neki...


Nem mondunk egy vitában olyat, hogy "te biztos ezt gondolod", kivéve ha a másik fél egyértelműen kifejezte, hogy azt gondolja. És főleg nem ismételgetjük ezt. Ha így vitatkozol, akkor ne lepődj meg amiért nem válaszolnak. Nem azért, mert olyan okos vagy, hanem mert a stílusod az óvodába való.


Na és akkor térjünk át arra, amit korábban ígértem.

@22 (és úgy általában a Trump által jóváhagyott olajvezetékekről)


"Nézzük csak miket csinált Trump mióta nyert:

Új olajvezetékek. Milliárdos beruházás, jót fog tenni az amerikai építőiparnak."


A szóban forgó vezetékek a Keystone XL és a Dakota Access. Itt a kedves válaszoló úgy beszél róluk, mintha vákuumban lennének, de persze nem így van. Nem most találták ki egyiket sem, hanem 2008-ban illetve 2014-ben. Obama aktívan megakadályozta az építésüket. Nem elhúzódtak, hanem Obama kifejezetten azt mondta, hogy márpedig ezt nem és kész. És ennek jó oka van. Obama alatt több mint 10000 km olajvezeték épült, jóval több, mint ez a kettő összesen. Szóval nem csak arról van szó, hogy Obama inkább a megújuló energiákat támogatja. Bár részben arról is. Obama szerint "frankly, approving this project would have undercut [the United States'] global leadership" on climate change". Persze Trump nem hisz a globális felmelegedésben, így nem érdekli a dolog.


De persze ez csak egy apró csepp a tengerben. Alapvetően nem a globális felmelegedés a probléma. Azon már túljutottunk, hogy a következő 4 év meg fogja sokszorozni a globális felmelegedést, de Trump egy barom és pont nem érdekli. Nagyobb probléma az, hogy mindkét vezetéknél kiemelkedően valószínűek olajömlések (van erre jobb magyar kifejezés?) olyan területeken, ahol az nagyon komoly károkat okozhat.

[link]

A Keystone XL előrejelzések szerint a nebraskai homokdűnéknél okozhat olajömlést. Ez a világ egyik legnagyobb víztározója, és környezetvédelmi terület is. Sok más mellett elsősorban ezért lőtték le az építését. A vezeték ezen kívül átvezetne egy szeizmikusan aktív zónán is, ami értelemszerűen további kockázat. Az előrejelzések szerint 91 olajömléssel kell számolni a vezeték élettartama alatt. Környezetvédelmi terület, hatalmas édesvíz tartalék, olajömlés. Ezért állították le.


Ami a Dakota Accesst illeti:

[link]

Ez a vezeték átvezet az Oahe tó alatt, de ami sokkal nagyobb ügy, A Standing Rock sziú rezervátum mellett. Az építése során feltúrnák a sziúk mindenféle szent helyeit (remek horrorfilm alapanyag :), és a vezeték azzal fenyeget, hogy megmérgezi a rezervátum vízkészleteit. Szóval megint csak arról van szó, hogy jelentős vízkészleteket fenyegetnek, de még rátesz egy lapáttal az is, hogy egy sziú rezervátumban. Az ott élőknek sokkal bonyolultabb lesz pl. palackozott vizet osztani, stb. A sziúk az indián népirtás után kaptak egy kis földet, ahol nyugodtan élhetnek. És a Dakota Access könnyen lehet, hogy ezt is elveszi tőlük. De még mindig nem vagyunk a problémák végén. A Standing Rock törzsei ugyanis az USA egyik legnagyobb tüntetéssorozatát szervezték meg emiatt.

[link]

Rengetegen tiltakoztak. A rendőrség először (meglepetés) a nagyvállalat oldalára állt, és a hidegben (-2°C) vízágyúzták le az indiánokat, könnygázt meg mindent bevetettek. De ők továbbra is tüntettek. Hatalmas összefogás volt, pl. veterán csoportok fogtak össze, hogy megvédjék a támadás alatt álló tüntetőket. Aki kicsit is követi az USA politikáját, tudja mennyire tisztelik a veteránokat. A tüntetés (tényleges meglepetés) sikeres volt, és Obama nem engedélyezte a folytatását, és megígérte, hogy figyelembe veszik a tüntetőket.


Trump nem valami építészeti zseni, hogy micsoda ötlete volt itt. Hanem egyszerűen Obamával szemben Trump inkább leszrja a környezetet és az embereket a pénzért. De legalább az amerikai emberek pénzéért, ugye? Nem. Donald Trump személyesen kb. 1 millió dollárt birtokol Philips 66 részvényekben. A Philips 66 vállalatnak pedig 25%-os részesedése van a Dakota Access projektben. Ezen túl Trump további 1 milliót birtokol Energy Transfer Partners részvényekben, ami az építkezést végzi. És több tanácsadójának is részvényei vannak ezekben, és más az építkezésekből profitáló vállalatokban. De legalább saját bevallása szerint kb. 28000 munkahelyet fog teremteni. A Businessinsider becslése 3900, de hát Trump nyilván sokkal megbízhatóbb...


Összefoglalva: Donald Trump éppen semmibe veszi az építési területen élők tüntetését, az építési területen élőkkel kötött megegyezést, és a természetvédelmi katasztrófa fenyegetését, mert személyesen profitálhat az eredményből. Mindenki aki szerint ez jó dolog, az vagy milliárdos befektető valamelyik projektben, vagy egyszerűen nincs tisztában kulcsfontosságú tényekkel.

2017. jan. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

#20


"Hogyan tudna nemzetközi válságokat kezelni"


Már megtette, úgyhogy ez nem feltételes mód.


A líbiai amerikai nagykövetségre, meg Szíriára, a "mérsékelt" lefejezők támogatására gondolsz?


Ehem...

Tudod mit?

Nem kellene még egy főzőiskolát se rábízni...

2017. jan. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

@36


Nézd, én már leírtam, hogy nem kedvelem Hillary Clintont, és ennek pont a közel-keleti politikája a legfőbb oka. Nem fogom olyasmiben védeni, amiben én sem értek egyet vele. Csak annyit mondtam, hogy Trumppal sokkal-sokkal mélyebb a probléma. Nem azt mondtam, hogy Hillary micsoda király, hanem hogy nagyságrendekkel jobb, mint ez az elmebeteg bohóc.

2017. jan. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 Jeffrey Spender ***** válasza:

#35: Belátom, problémás volt a stílusom, elnézést kérek érte, de akkor is azért használtam olyat, mert akinek ment, azzal máshogy nem lehet beszélni. Az elején normális, emberi hangnemben próbáltunk beszélni vele, de nem hatott rá, csak fújja a magát, ilyenkor mit lehet kezdeni vele ?


Tiltást megérdeme az a válaszoló, mert csak arra telik neki, hogy mindehova, mint valami agitátor bemásolja a nacionalizmust, zöld hozzáállást, nyitott határokat, emberséget, és a normálisan fogalmazott keresztkérdések ellenére továbbálljon, és kezdje újra az egészet.


Amúgy azt vettem észre, hogy aki nagyon szidja Trumpot pl a határzár miatt, az egyből Obama / Hillary párti, és hát azok is megvalósítottak nem 1 olyan dolgot, amiért szidják Trumpot.

2017. jan. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

@38

Így kontextusba helyezve kicsit érthetőbb a dolog. Köszönöm hogy tisztáztad, ezzel is kicsit több a hitem az emberiségben. Nagy szükségem van rá mostanában.


De ha már így írtam még egy választ, hadd hozzam fel megint a témát. És ez alatt azt értem, hogy miért Trump a legrosszabb dolog ami történt a nyugati világgal a hidegháború óta.

[link]


Én is sokszor leírtam, hogy olyan mint egy retardált ötéves, de itt a "szakértői" vélemény. Úgy beszél, hogy azt hiszik a tolmács nem tud fordítani. Pedig ő tud fordítani, csak Trump nem tud beszélni. Mi a véleménye az USA nukleáris programjáról? "Its very good. Belive me. Not bad, good. Very very good. Terrific. Belive me. Belive ne. Its good, belive me." Ez a stílus és ez a mélység. Ez annak a gyökere, hogy nem bírom ezt a gyökeret (so punny). Ha valaki nem tud értelmesen beszélni, akkor nem szabadnak kettőnél több szavazatot kapnia. Értem én a problémákat Hillaryvel (bár szerintem a közel-keleti politikája az egyetlen, ami nincs eltúlozva), de legalább képes összefüggő szövegalkotásra. Egyszerűen megalázó az USA-ra nézve, megalázó az egész nyugati kultúrkörre nézve, hogy egy ilyen ostoba barmot megválasztottak bármire.


Most legalább többre értékelem Orbánt. Ő pl. tud mondani olyan dolgokat, amiknek van értelmük. Képes teljes mondatokat formálni, sőt több teljes mondatot egymáshoz illeszteni. Nem értek vele egyet úgy szinte semmiben, de Trumphoz képest egy Einstein.

2017. jan. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Miért te hogy lehetsz magyar, ha leírsz egy melléknevet nagy kezdő betűvel?
2017. jan. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!