Amiatt miért nem sír senki szája, hogy az USA utcáit fasiszta brigádok járják és ész nélkül rombolnak meg Trump támogatókra támadnak, pusztán azért, mert nem tetszik nekik Trump?
https://www.youtube.com/watch?v=dO2H_yT9A0U
Csupán azért merült fel bennem ez a kérdés, mert a nap minden percében omlik ki a fos az emberek száján, hogy Trump ennyire meg annyira gonosz meg szemét, de akkor érdekes módon minden rinyagép pofája ellaposodik, amikor a hőn szeretett felvilágosult demokraták Barnaingeseket megszégyenítő hévvel esnek neki a Trump szimpatizánsoknak, illetve komplett városrészeket vernek gajra egy-egy békés és szolidáris tüntetés során. Az persze azonnal címlapsztori lesz, amikor egy TRUMP2016 matricás kocsi áthajt a piroson, de amikor tömegbe verődött fasiszták verik az embereket az utcán és több millió dolláros anyagi kárt okoznak az valahogy sosem kerül be egyik mainstream médiaplatform hírblokkjába vagy ha igen, akkor is csak azért, hogy mosdathassák a tüntetőket és legitimálják az állatias viselkedésüket.
Tobasz, en rendszerint egyet ertek veled, de most NAGYON NEM!
1, A magyar valsztasoknak es viselkedesnek semmi koze az USA valasztasokhoz es viselkedeshez.
2, Barmit tettek is az Obama ellen tuntetok - a demokrata partiaktol MAST VARUNK!!!!
3, Es ettol teljesen fuggetlen, hogy mind itt, mind a mainstream mediaban a JELENLEGI barbarokat mosdatni probaljak, mig a reoublikanusokat mocskolni probaljak.
Visszatérve a kérdező felvetéséhez...
Ahogyan az már felsejlett egy-két emberben előttem, Obama megválasztásakor a zavargások többsége a megválasztott elnök bőrszínéhez volt köthető. A megmozdulásokat radikálisabb csoportok szervezték, és kevesebb volt belőlük, mint most.
Hogy miért volt kevesebb?
Ez nyilvánvalóan az előző elnök széleskörűbb támogatottságának, elismertségének tudható be. Trump, ahogyan ezzel tisztában van a nagyvilág, viszont igen megosztó, és megválasztásakor előállt az a különleges helyzet, miszerint kevesebb szavazatot gyűjtött be, mint vetélytársa, mégis nyert (ennek oka, hogy a republikánusok csak kicsivel vezettek az őt támogató államokban, míg a Mrs. Clintont támogatókban egyértelműbb volt a demokrata elnökjelölt fölénye). De csak másodsorban köszönhető az előbbinek, hogy zavargások törtek ki szerte az Államokban.
Az elsődleges indok az az, hogy Trump semmibe veszi az alapvető emberi jogokat, szexista megjegyzései vannak, hímsoviniszta és bár fasisztának én nem mondanám, de a mexikóiakkal és a bevándorlókkal szembeni magatartása sem éppen tűrhető. Ez a viselkedés nőjogi és kissebségi jogi szervezetek, illetve egészséges beidegződésű és normák által vezérelt emberek tiltakozását váltotta ki.
SEMMIKÉPPEN nem nevezném őket fasisztáknak.
Lényeg a lényeg, ne keverjük a szezont a fazonnal. Joggal támadnak aggályaik a nem fasiszta tüntetőknek az elnököt illetően, és Trump cselekedeteihez képes még visszafogottan nyilvánítanak véleményt. Nem viselkedhet így egy elnök, ezt egész egyszerűen meg kell érteni.
Trump azok körében népszerű, akik erre nem képesek, és belelátnak valamit a személyébe, hisznek neki, ,,istenítik" őt a szavai (és talán a pénze) miatt. Egyszóval az érzelmeiknél fogva vezettetnek.
Sajnos ezt hívják populizmusnak...
"zta tüntetőknek az elnököt illetően, és Trump cselekedeteihez képes még visszafogottan nyilvánítanak véleményt"
Értem, tehát a liberális demokráciában ez már csak így megy.
És robbantani mikor lehet esetleg másokra lőni?
Ugye tudod hogy a hozzászólásod a fő populizmus?
Demokráciába semmiképp nem fér bele az erőszak. Ha annyira vészes, akkor majd kimegy annyi ember, hogy legyen hangjuk.
Demokráciában nem a törés-zúzással kell bekerülni az esti hírekbe.
Veled ellentétben tisztában vagyok a fogalmak jelentésével, hozzászólásom nem populista. Ajánlom figyelmedbe az idézett mondatot követő mondatot, azzal együtt szántam és van értelme.
Az erőszak szerintem sem megoldás, ezt a fajta viselkedést elítélem. Ezzel egyetemben ki is emelném, hogy nem általános tendenciáról beszélünk, hanem egy alkalmi megmozdulási ,,módszerről", melynél sokkal súlyosabb, ahogyan az elnök cselekszik.
(Érdekességképp, kicsit eltérve a kérdéstől:
Arra kérlek, hogy mindenfajta eszmétől mentesen próbálj választ találni arra a kérdésre, miszerint hogyan lehet fellépni egy olyan döntéshozó ellen, aki senkire és semmire sem hederít.
Az amerikaiak jelenleg ezt a választ találták, de még keresik a megfelelőt...)
Pedig tobas meg a 62% is nagyon elhitte, hogy majd ők tiszta vizet öntenek a pohárba és felvilágosítják a népet, mert hajlandóak leereszkedni közénk :)
A legjobb, hogy populizmust emleget :D
Merica:
1. Egy szóval sem említettem, hogy legitim. Kérlek olvasd el még egyszer, amit írtam.
2. Az erőszak semmiben sem függ össze a fasizmussal. Minden emberben ideológiától és beállítottságától függetlenül benne van.
58%-os:
Én nem ereszkedtem le sehova. Csak válaszoltam egy kérdésre, és megpróbáltam felérni hozzád. :) Ezért ne ítélj el...
A demokrácia továbbra se úgy működik, hogy ha nem mi nyerjük a választást, akkor addig törünk-zúzunk, verjük a másik tábor tagjait, amíg az nem lesz, amit mi akartunk.
Mert ha nem az van, amit mi akarunk, és az elnök ránk se hederít, akkor az automatikusan feljogosít az erőszakra.
Ezt nem bírod felfogni, mert teljesen elvesztél az atyaúristen szerepedben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!