A 8 leggazdagabb embernek akkora vagyona van, mint a fél világnak. Meddig nyílik az olló?
"A korábbi, az új adatokat még nem tartalmazó becslések szerint még 62 embernek volt akkora vagyona, mint a világ felének, ez csökkent most nyolcra."
Igazából számomra egy átlagpolgár számára elszomorító, hogy "értelmes" emberek olyan gazdasági rendszert tekintenek etalonnak, győztesnek : kapitalizmus, amely megengedi, hogy ekkora életminőségbeli különbségek legyenek ember és ember köztött.
Ez már nem arról szól, hogy ki rak le az asztalra jobb munkát és megérdemli, hiszen egy ember ugyanannyi időt tud munkába tölteni, ugyanannyi érzékszerve, keze van. Nekem ne mondja senki, hogy az egyik megérdemli a másik pár milliárd meg halálradolgozza magát a milliárdod részéért. Ez már a kapitalista rendszer hitelkamat motorjáról szól, arról hogy olyan a rendszer, hogy azokat díjazza akik felül vannak és akik nincstelenek, azokat szegényebbé teszik. [link]
Kérdéseim :
1. Igazságos-e ennyire polarizált vagyon felhalmozása?
2.Meddig nyílik az olló?
3.egy átlagember mit tud tenni a világ igazságosságának előmozdítására?
1. A világ sosem az igazságra épült.
2. Számít ez? A rendszer maga sosem változik, mindig lesznek akik jól élnek meg lesz a többség akik nem. Legfeljebb éppen más uralkodik.
3. Mi számít igazságosságnak? A komcsi országokban "igazságosság" jelszóval az átlag parasztok/munkások megöltek mindenkit akinek volt sütnivalója, pénze, vagy szimplán "értelmiségi" volt. Jobb lett nekik? Nem.
1.nem 2. mig szét nem esik 3. átlagember nem létezik csak a statisztikában.
Az ember tehet a világért,
így, ahogy Jorge Luis Borges írja:
"Nem ismerjük a világegyetem célját, de azt tudjuk, hogy a tiszta gondolkodás és az igazságos cselekedet segíti a céljait, még ha azok sosem tárulnak is fel előttünk."
A megoldás az lenne,ha bizonyos vagyon felett,újraelosztanának.
Tehát ennek a 8 embernek,minimum a vagyona felét simán el lehetne venni,adó formájában.
"egy ember ugyanannyi időt tud munkába tölteni"
Csak éppen minden munkának, tevékenységnek értéke van. Nem mindegy hogy kézzel kapálod a földedet, és megművelsz 1 hektárt. Vagy van egy traktorod amivel 100-at felszántasz....a hasznod is rögtön nagyobb lesz.
Egy kapával hiába dolgozod halálra magad, akkor sem fogsz annyi területet megművelni mint egy vadonatúj traktorral, ami légkondicionált és szervós és GPS alapján magától végigmegy a földön úgy hogy a kisujjad nem kell mozdítsd.
#7 "Vagy van egy traktorod amivel 100-at felszántasz....a hasznod is rögtön nagyobb lesz. "
Meg száz ember megélhetését veszed el.
A gebasz akkor kezdődik, amikor már minden munkát hatékony gépek végeznek, de már nem lesz fizetőképes kereslet, ami a hiperhatékony munka gyümölcsét megvegye.
Látom,jól lepontoznak:D
Hát igen,akkor hagyjátok,hogy továbbra is kizsákmányolják a világot ezeket a nagyszerű emberek.
Sajnos amíg a fél világ támogatja ezt a kizsákmányoló rendszert,és leszólják azokat,akik ugyan megmerik kérdőjelezni,hogy milyen jogon halmozhatnak fel emberek ekkora vagyont,addig semmi sem fog változni.
És mérget vehettek rá,hogy pár év múlva már nem 8,hanem kevesebb fog ezek közül ugyanennyit birtokolni.
Mert minél több van valakinek,annál kapzsibb.
Én sose tanultam közgazdásznak, és egyetemen az ökonómiát is kipuskáztam mert semmi köze se volt a szakomhoz, de még én is tudom, hogy hülye vagy a pénzhez, kedves kérdező (meg sok válaszoló).
Nagyon egyszerűen: Képzeld el, ha az emberek között elosztanák annak a 8-nak a vagyonát. Az embereknek most van sok pénze, viszont több húst nem termel a húsüzem, több autó nem fut le a gyártószalagról, több építőmunkás se terem hirtelen a semmiből, hogy felépítse a luxusvilládat, és a többi. Vagyis, az a sok pénz gyakorlatilag nem érne semmit, mert egyből tönkre vágná az összes valutát, a világgazdaságot, és a többi.
Szóval gyakorlatilag egy ponton túl már mindegy, hogy neked mennyi pénzed van. Egy gazdag ember, megveszi a saját luxusautóját, villáját, és a többi, ami az embereknek munkát ad (autófejlesztés, építészet, és a többi), de mindenki ezt nem teheti meg, mert szimplán nincs rá kapacitás.
Ne ragadjatok már le a "nyomtassunk sok pénzt, attó' majd jó lesz" szinten emberek...
Azt mindenki felfogja szerintem,hogy a luxusra nincs végtelen kapacitás.
Azzal van a baj,hogy sokan alapvető dolgokat is nélkülöznek,ami az élethez szükséges.
A piacgazdaság alapja,hogy a nagy hal megeszi a kishalat,ezért mennek tönkre hamar a kisvállalkozások.
Azért nincs fogyasztás,mert nincs miből,nem az igény hiánya miatt.
Persze ehhez kellene egy jó népességcsökkentő politikai is.De attól meg félnek,mert akkor nincs kiből meggazdagodni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!