Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A balosok miért utálták meg...

A balosok miért utálták meg hirtelen ennyire a munkásosztályt?

Figyelt kérdés

Most nézem a roppant elfogulatlan és objektív négynégynégy cikkét az osztrák választásokról, ahol is azt írta a publicisztika eme fellegvára, hogy a gonosz melós pasik el akarták hozni az új Hitlert, de a hős nők megmentették a napot.

Nem ez az első eset, Trump megválasztása után is a munkásosztályt kezdték el bombázni, mert szerintük a sok tanulatlan ártány elhozta az Antikrisztust félrefésült hajjal. A brexit esetében dettó, ott is szanaszét lettek oltva a csóró prolik, akik a kilépésre szavaztak, holott a baloldal az európai politikában mindig is kiállt ezen emberek mellett és a pajzsukon hordozta őket.

Mi ez a nagy összeveszés? A munkásosztály megette a baloldal elől az utolsó kindertojást és most a baloldal vendettája folyik ellenük a lejáratókampánnyal és a degradáló retorikával? Én már semmit se értek esküszöm, de talán ti, kedves és civilizált kommentelők választ tudtok adni a dilemmámra.


2016. dec. 5. 22:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
8%
ÉS mitől lesz jobb életük, hogyha teleengedik az életterüket migránsokkal?Hm?
2016. dec. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene hogy jobb életük legyen tőle? Önzetlen segítségnyújtásról nem hallottál még? Egyébként sem "engedik tele" hanem a valódi menekülteknek nyújtanak menedékjogot.
2016. dec. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
7%

" Önzetlen segítségnyújtásról nem hallottál még?"


De, csak mindennek van egy határa.Különösen, amikor valakik Krisztust játszanak.


"Egyébként sem "engedik tele" hanem a valódi menekülteknek nyújtanak menedékjogot."


Tökmindegy az eredmény szempontjából.Attól a migráns ugyanúgy ott lesz.Ugyanúgy terheket ró az államra, rosszabbá teszi a közbiztonságot.


Apám a 90-es évek eleje óta ott dolgozik.Amikor kezdte, akkor Ausztriában is voltak olyan helyek, főleg Tirolban, hogy nem kellett zárni a kocsikat, meg a házakat.


A nagy muszlim,néger áradat után, ma már ott is zárnak mindent.

2016. dec. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Van némi fogalmi zavar. A 19. századi munkásosztály fogalma most, a 21. században nem létezik. Pontosabban, egészen mást jelent. Azért van ez így, mert korábban, ha valakiket munkájuk alapján egy csoportba soroltál, akkor azok hasonló módon is viselkedtek. Ma pedig ilyen (elméleti) csoportot nem lehet létrehozni. Az azonos munkát végzők és az azonosan gondolkodók között nincs semmiféle érdemi kapcsolat.


Másfelől, amit te itt idéztél, senki nem írt. Egy árnyalt észrevételt annyira leegyszerűsítettél és eltorzítottál, hogy amit írtál, már nem arról szól, mint amit ők írtak.


Itt ma a döntő vízválasztó az, kit lehet alkalmas módon megvezetni. Ez lehet munkanélküli, klasszikus munkás, adminisztrátor, közalkalmazott, vagy éppen professzor. És minden rétegben vannak, akiket nem lehet megvezetni.


Harmadrészt és döntően: Az USA-ban sem, és Ausztriában sem (de jórészt másutt sem) lehet valódi alternatíva alapján választani. A valódi alternatíva az, ha nekem alapvetően más az érdekem, mint a "szomszédnak", és az egyik jelölt lényegében az én érdekeimet képviselné, a másik pedig a "szomszédét". Csakhogy például az USA-ban Trump mindössze másképp (másban) rossz, mint Clinton. Jó alternatíva nincs. Az osztrákoknál se.

2016. dec. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Hát én csak azt mondom, hogy az senkinek sem tetszik, ha leprolizzák, vagy letanulatlanozzák, miközben csak annyi a bűne, hogy emberből van, és a saját érdekeit tartja szem előtt másokéval (migránsok) szemben.
2016. dec. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
93%

" Hát én csak azt mondom, hogy az senkinek sem tetszik, ha leprolizzák, vagy letanulatlanozzák, miközben csak annyi a bűne, hogy emberből van, és a saját érdekeit tartja szem előtt másokéval (migránsok) szemben."


Ez mind rendben van. Én liberális vagyok, mégis kiraknám az összes migránst.

Viszont a prolik attól még prolik.

Ha megnézzük kik szavaztak leginkább Trumpra és Brexitre akkor a lecsúszó, alacsony műveltségű, tanulatlan fehér alsó középosztályt látjuk. Azokat akik régen a gyárakban dolgoztak, és akiknek a munkáját a kínaiak tizedannyiért megcsinálják, és emiatt versenyképtelenek a globalizált világban.

Természetes ez nem fedi le teljesen a Trump, Brexit szavazókat de kétségtelenül ez volt a legnagyobb réteg aki rájuk szavazott.


Ezek azok akiket be lehet etetni azzal, hogy +10 milliárd font jut majd az egészségügyre, meg a migránsozással. Egyébként ez a réteg képezi a Fidesz-kdnp fő szavazótáborát is, miután mára az értelmesebb emberek már elpártoltak tőlük.

Az én véleményem szerint ezek szánalmasan ostoba prolik.

2016. dec. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy ez a migránsgyűlölet elvakított az agyukat.

Meg is érdemlik a sorsukat.

2016. dec. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Belinkelnéd a cikket, amelyikre gondolsz? Mert én nem találtam a "gonosz melós palikat", meg a többit...
2016. dec. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az ausztriai választáson is a lecsúszott prolik szavaztak többnyire a szélsőjobbra.
2016. dec. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Szimeon ***** válasza:
A politika ilyen. Van egy csoport, aki hatalmat akar, mert így tud jövedelemhez jutni. Megcéloz egy vagy több társadalmi csoportot, mintha az ő érdekeiket szolgálná. Általuk megpróbál hatalomra jutni. Ha a korábban megcélzott társadalmi csoport a későbbiekben már nem szolgálja a hatalom- és jövedelemszerzést, akkor nem tekíntik őket fontosnak. Sőt, akár ellenséggé is válhat a korábban zászlóra tűzött társadalmi réteg.
2016. dec. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!