Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lengyelország milyen szinten...

Lengyelország milyen szinten van gazdaságilag? Milyen ott az életszínvonal?

Figyelt kérdés
2016. nov. 20. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Én sokat jártam oda kamionnal, sok lengyel kollégám volt.


Hasonló Magyarországhoz, talán egy kicsivel jobb az élet. Ott is nagyon sokan külföldre mentek, talán még többen is mint tőlünk, népességarányosan is.


Sokat fejlődött az infrastruktúra, utak, autópályák, mondjuk volt is honnan fejlődni.


Tetszett, hogy sok a hazai termékük, pl. Tesco - ban, más boltokban, olcsó és jó lengyel élelmiszerek kaphatók. Pár éve 6 - 8 ezer forintért televásároltam a bevásárlókocsit. Itthon több lenne ugyanez. Van nekik az a Biedronka nevű bolthálózat, egy katicabogár az emblémája, azt szerettem, kicsit drágább ugyan, de ott nagyon jó élelmiszereket lehet ott venni.


Van egy nagy előnyük, csak nagyon nehéz pc módon körülírni. A nemzetiségi összetétellel kapcsolatos.

2016. nov. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lengyelország remek hely!
2016. nov. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 Igen, biztosan ezért dolgozik több mint kétmillió lengyel Nyugat-Európában, ebből másfél millió Németországban és az UK-ban.


Lengyelország tényleg szép ország, bár kicsit hűvös meg szeles. Viszont ott sem sokkal rózsásabb a gazdasági helyzet mint nálunk, szóval a remektől azért kicsit messze áll.

2016. nov. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 BlodDrunk ***** válasza:

Azért jobban élnek ott átlagos szinten,nyílván nem mindenki de a nagy átlag.

A boltok olcsóbbak,a minimálbér forintban nézve 25ezer forinttal több.

Versenyszférában,hiányszakmákban pedig nagyobb az eltérés.

Szóval igen jobban élnek.


Kivándorlásra meg pedig,2millió lengyel 38millióból nem olyan nagy arány.Ha azt nézzük,hogy Magyarország 9.5milliós lakosságából 1 millió vagy több ember dolgozik külföldön,máris sokkal rosszab nálunk a kivándorlási arány.

2016. nov. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!