Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen haszna lett az uniónak...

Milyen haszna lett az uniónak az oroszok elleni gazdasági szankciókból?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy az szankciók hatására az oroszok gabona és cukor importőrből exportőrré váltak. Kiépítették az új beszállítási láncokat. Az EU cégek meg mindenféle hamis papírokkal kerülőutakon próbálnak visszajutni az orosz piacra.

Mikor veszi már észre ez az űber demokratikus nyugati világ, hogy az orosz medve felébredt és egyre erősebb.

Ha nem veszik tudomásul és tovább ..sztatják a medvét akkor egyszer csak marha nagy saller lesz a vége. Akár Szíriában vagy Ukrajnában vagy a földközi tenger térségében.

Érdekes módon az senkit sem zavar, amikor az USA érdekeltségi övezeteket épít és terjeszti az amerikai hülyeséget.


2016. okt. 22. 00:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
A szankciót az Egyesült Államok kényszerítette az Unióra, miközben ő kereskedik Oroszországgal. Ennek tudatában mindenki vonja le a maga következtetéseit.
2016. okt. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

A szankciókból Oroszország és az EU is rosszul jött ki, csak az arányok mások.


Tekintve, hogy az EU gazdasága 7-szerese az orosznak, alig viselte meg a szankciók bevezetése. Ellenben az oroszokat az elsősorban pénzügyi szanciók eléggé megviselték. Padlóra nem küldték őket (mivel nem ez volt a cél) de jelentősen gyengítették az orosz gazdasági teljesítményt, de ez elsősorban csak közép illetve hosszútávon fog érződni.

Első helyen Oroszországot és az orosz bankokat illetve cégeket elváták a legfontosabb tőkepiacuktól, az EU-tól. E-miatt az orosz bankok enyhe tőkehiánytól szenvednek, a cégek pedig nehezen, és cska sokkal drágábban tudnak hitelekhez jutni, ami főleg az energiaszektort érinti, mivel a tőkekivonás miatt bedőlő rubelárfolyam miatt a nyugati technológiákhoz csak sokkal drágábban tudnak hozzájutni. (Az orosz gáz és olajkitermelés nyugati technológiát használ).


Továbbá a csökkenő kereskedelem, és az Oroszország által bevezetett mezőgazdasági embargó miatt elszabadult az infláció ami körülbelül 15% körül volt tavaly, de az élelmiszereknél elérte a 40%-ot. Ez pedig a szegénység növekedéséhez, és a középosztály leépüléséhez vezet.


A szankcióknak viszont volt egy vitathatatlan eredménye:

Egységbe kovácsolta az EU-t.

Megmutatta, hogy ha az Európai országok összefognak, akkor igenis képesek befolyásolni a világpolitikát és térdrekényszeríteni egy olyan országot mint Oroszország.


Oroszország gyenge.

Az "erőfitogtatás" csak a felszín. A valóságban a gazdasága úgynevezett "holland kórtól szenved", mert nagyon erősen függ az olajtól és a gáztól, illetve egyéb ásványoktól.

Ez a gazdasági szerkezet tökéletes az oligarcháknak, viszont gazdasági szempontból rendkívűl káros mert kiszolgáltatja az országot az említett szankcióknak és a nyersanyagpiaci áringadozásoknak.

Amiknek az elsődleges vásárlója az EU.

2016. okt. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy még több évbe is beletelik, de elképzelhető, hogy Oroszország megerősödve kerül ki ebből a hullámvölgyből, úgy hogy jelentősen csökkentette az EU függőségeit. Az ütőkártyákat az EU kijátszotta és most nyerésre áll. De mi lesz 5 év múlva ?

A németek fűthetnek napenergiával ha nem lesz orosz gáz.

2016. okt. 22. 01:02
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Amíg ennyire az olajra és földgázra támaszkodnak, addig szerintem esélytelen. 5 év alatt nem fogják átalakítani a gazdaságukat ennyire maximum el lehet kezdeni.

Más piacokon is meg kell majd harcolniuk, hiszen ha Ázsiában vagy Afrikában terjeszkednének akkor a Kínával és Japánnal is meg kellene küzdeniük.

Ezen kívül nem szabad elfelejteni, hogy valószínűleg Oroszországban is bírnak hatalommal a gazdaság szereplői így tőlük is sok függhet.

2016. okt. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudni mi lesz 5 év múlva, de jelenleg Oroszországnak nincsen Kelet felé menő kőolaj és földgáz vezetéke, és a szállításainak döntő része Európába irányul. Innen van a devizatartalékuk is.
2016. okt. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Na, azért a németek nincsenek benne a szankciókba, már mint gazdaságilag. Meg kell nézni, miket is tiltottak? Ami nekik fontos, mehet továbbra is. Német autót, minden további nélkül lehet. Lengyel almát nem. Azért tudja az EU mit csinál. Már mint az EU magja. Saját gazdaságuknak nem ártanak.
2016. okt. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az Oroszországba történő élelmiszerexportot nem az EU tiltja, hanem Oroszország tiltja az importot.


Még egy, amx. két év, amíg Oroszországban elfogynak a 15-20 év alatt felhalmozott tartalékok. Na akkor lesz vidám az élet.

2016. okt. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Oroszország a gazdasági csőd felé menetel mint 1998-ban, csak most szerintem az Erdogan haverja és Kína fogja őket megmenteni egy darabig pár trükkel.

Amúgy én egyet értek a szankciókkal az EU részéről, másképp nem lehet őket észhez téríteni fegyver nélkül.


Amúgy a kérdésedben "az orosz medve" nem él meg magától, ezért is akarják hogy Trump legyen Amerika elnöke, hiszen pénz nélkül saját magát az ország nem tartja el.

2016. okt. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát Oroszprszág bármikor kínához fordulhat és akkor gazdasági probléma sitty,eltűnt
2016. okt. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Gyakorlatilag, semmilyen, hátrányai sokkal inkább. Néha úgy érzem, hogy jobban kiszúrtak saját magukkal, mint Oroszországgal.
2016. okt. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!