Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Diszkrimináció és agyelszívás?...

Diszkrimináció és agyelszívás? A többi lent.

Figyelt kérdés

Amber Rud angol belügyminiszter szerint tesztelni kell a bevándorlók szakmai intelligenciáját. A kérdés az az, hogy ezt minden nemzet állampolgárával szemben akarják-e foganatosítani vagy csak az európaiakkal szemben? Szerintem nem fogják mindenkivel szemben ezt megkövetelni. Tehát itt nemzeti és kontinentális diszkriminációról van szó, szándékos megkülönböztetésről.


Azt szeretnék, hogy bizonyos szakmákban a legokosabbak, a legjobbak érkezzenek Angliába.

Szerintem európai szinten szabályozni kéne azt, hogy ki mehessen át egyik országból a másikba bizonyos csúcsszakmákon belül. Az átvevő országnak pedig kelljen fizetnie érte. Hiszen például a szegény keleti országokban állami ösztöndíjon kinevelt szakemberek ne mehessenek csakúgy át egy gazdag államba jobb fizetésért. Hiszen ezzel jócskán kárt okoznak a szülő hazának. De itt is felmerül a diszkrimináció és protekció kérdése. Ezért nem ártana egy összefogott ellenőrzési intézkedési csomagot bevezetni pl. Anglia esetében az EU részéről az ott foglalkoztatottakkal kapcsolatosan.


Ja, szerintem ez a lépés egy előre jól kidolgozott angol sakklépés lenne. Vagyis az, amit az angol belügyminiszter ill. a pénzügyminiszterük mond. Hiszen a brexites angol vezetők eljátszották eddig a távolodom politikát, aztán most mégis fáj a foguk a szakképzett EU-s munkaerőre.

Remélhetőleg észreveszik most ez miatt is az EU-s politikusok, hogy Anglia a távolodom politika után a diktáló státuszba akar belehelyezkedni. (Gőgjével palástolva szakképzettjei hiányát. Is.)


Egyébként most ezzel megmutatkozott egy óriási hézag az angol gazdaságban és politikában.


[link]



2016. okt. 5. 03:10
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Hát én mongyuk minden szakmába a legokosabb vagyok, de nem dzsalok Angliába, úgyhogy ezt benézte a paraszt.
2016. okt. 5. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Nem diszkriminacio, es nem agyelszivas. Sok orszagban van "pontrendszer" ami alapjan engedik az illeto kerelmezot letelepedni vagy sem (pl. Kanada, Ausztralia stb). Szerintem jo modszer, mert pl nem teszi lehetove, hogy a 250ezredik nyelvtudas nelkuli mosogato erkezzen az orszagba, es a diplomasokat is mintegy megszurik, es azokat engedik be, akiknek a munkajara szuksege van a befogado orszagnak. Pl. egy bufe-ruhatar szakon vegzett diplomasra nem biztos, hogy Kanadanak szuksege van, de tart karokkal varna ketszaz erettsegizett nehezgepkezelot es ezer diplomas apolonot.

Agyelszivasnak pedig nem neveznem, mert ezek az orszagok nem adnak fel allashirdetest, hogy gyere ide dolgozni, mert mi otszor tobbet fizetunk, hanem az emberek a magyarorszagi kilatastalansag miatt keresik mas orszagokban az allaslehetosegeket. Nem csak Angliarol van szo, es nem csak a Brexitrol. En teljesen normalisnak tartom, hogy az emberek keresik a boldogulasuk lehetosegeit, es oda mennek, ahol megbecsulik tarsadalmilag is, es anyagilag is (pl. informatikusok, orvosok, tanarok, stb).

2016. okt. 5. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Az átvevő országnak pedig kelljen fizetnie érte."


Fizetnek is erte jocskan.

2016. okt. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amit te írsz az már az ember kereskedelem határa
2016. okt. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!