Ha az Európai Bizottság és az Európa Tanács azt akarja, hogy a szolidaritás önkéntes legyen, akkor miért írtak elő kötelező kvótákat?
Tizennyolcezer embert befogadott kormányunk, fejenként 300 ezer Euróért. Ennek a felét lenyúlták a közvetítő cégek.
A kötvények 5 év múlva lejárnak, vagyis 2020 körül vissza kell fizetni a teljes összeget. Ezt a mi zsebünkből (adónkból) fogják kifizetni.
Ezzel az embereknek semmi bajuk nincs.
Viszont 1294 menedékest (tehát nem illegális bevándorlót, hanem már menedékes státuszt kapott embert) nem akarunk befogadni, mert ebből nem lehet milliárdokat zsebre tenni, offsore-cégeken keresztül...
A befogadásnak még a gondolatától is felháborodnak az emberek.
Érdekesen gondolkoznak a magyarok.
Tudod, az Európai Tanácsban 28 tagállam kormányfői döntöttek a kvótáról, aminek a záródokumentumát Orbán Viktor is aláírta.
Szerintem ez kimeríti az "önkéntességet".
Az az alapvető baj, hogy még mindig semmilyen kvóta, főleg nem kötelező nincs előírva. :)
De szívesen várok róla bármilyen hivatalos linket. Az egyetlen konkrétum eddig az a tavalyi 120 000 görög- és olaszországi menekült, akiket át kellett volna vállalnia a többi tagországnak erejükhöz mérten két év alatt, csakhogy ebből se lett még semmi egyelőre.
"De szívesen várok róla bármilyen hivatalos linket."
Tessék:
183. pontban:
"ahogy azt az Emberi Jogok Európai Bírósága is megerősítette; emlékeztet a Bizottság azon kötelezettségvállalására, hogy kialakítja a legális migráció megfelelő csatornáit; felhívja ezért a tagállamokat, hogy teljes körűen hajtsák végre a nemrégiben elfogadott uniós menedékjogi csomagot és a közös migrációs jogszabályokat, és e célból felszólít a Dublini Rendelet 33. cikkében előírt válságkezelési mechanizmus végrehajtására, amely magában foglalná a tagállamonkénti minimális menekültkvóta egyértelmű meghatározását"
"A jövőbeni európai parlamenti, tanácsi vagy bizottsági kezdeményezésekről vagy határozatokról valamely tagállamban tartott népszavazás eredménye mint olyan nem kötelező érvényű az uniós intézményekre nézve, és nem érintheti az adott tagállam uniós jog szerinti kötelezettségeit."
A kvóta megvan, a tagországok belügyminisztereinek tanácsa többségi szavazással el is fogadta. Az Európai Bíróságon megtámadta a kvótarendszert Magyarország és Szlovákia. A bíróság majd dönt, de a bírósági procedúrának nincs halasztó hatálya, tehát a döntésig mindenképpen érvényes az EU-s kvóta határozat. Ha a bíróság elmeszeli, akkor utólag érvénytelenítik, de az elmeszelésre nagyon kevés esély van, a többségi határozatokat eddig még egyetlen egyszer sem semmisítette meg az Európai Bíróság.
Jelenleg itt tartunk.
"Az első válaszoló talán jobban tenné, ha inkább örülne 1000 új kínainak, mint egy muszlimnak/feketének."
Ha már láttál volna (vagy legalább hallottál volna) a kínaiak leszámolásairól, az általuk elkövetett gazdasági bűncselekményekről, az eltitkolt jövedelmekről, akkor egészen más lenne a véleményed.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!