Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi értelme van annak, hogy...

Mi értelme van annak, hogy egy adott országban élő emberek többsége nem is az adott ország állampolgára?

Figyelt kérdés

Andorra: a lakosságnak csak a 33%-a andorrai állampolgár.

Egyesült Arab Emirátusok: a lakosságnak csak a 10%-a állampolgár

Katar: a lakosságnak csak a 20%-a katari állampolgár.

Kuvait: a lakosságnak a 45%-a állampolgár


Értem én, hogy vendégmunkások, meg egyet is értek azzal, hogy az állampolgárságot nem kéne cukor módjára osztogatni, na de ennyi vendégmunkást, mint amivel az Emirátusok meg Katar rendelkezik, már képtelenség hazatoloncolni, nekik már ez a 2 ország a hazájuk. Ugyanúgy, akik Andorrában születtek, mégsem állampolgárok.


Miért jó az, ha egy országban kb senki sem állampolgár? A 2011-es becslések szerint az Egyesült Arab Emirátusokban az állampolgárok (azaz őshonos arabok) száma 10% alá esett. Tehát a lakosságnak a 91-92%-a nem is emirátusi állampolgár.

Arról nem is beszélve, hogy a bevándorlási rendszerük is olyan, hogy csak azt engedik be, aki tényleg dolgozik. A bevándorlók építették egész Dubai-t meg effektíve az egész UAE-t. Katarnál ugyanez a helyzet.

Ezek után miért nem kezdik el bizonyos feltételekkel megadni az állampolgárságot?


Ugyanúgy Európában Andorra sem adja meg senkinek sem az állampolgárságot, akinek nincs andorrai őse, így a lakosság 2/3-a vagy francia vagy spanyol állampolgár, pedig már Andorrában születtek, és ott is dolgoznak, esetleg ott is mentek nyugdíjba.



Ez nem lesz rossz hosszútávon? Miért jó ez?

Elhiszem, hogy az olajállamokban az állampolgárok kiváltságokat is élveznek, na de akkor is. És itt most nem arról beszélek, hogy osztogatni kell az állampolgárságot.



2016. szept. 12. 18:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%

"Kitoloncolni. Igen. Egy évre bérel annyi fegyverest amelyik teljesen megtisztitja a terepet ha azt akarják."


Az akció után meg lehúzhatják a rolót, mert a büdös életben nem fog senki sem dolgozni náluk, az őslakosok meg egyrészt túl kevesen vannak ahhoz, hogy mindent működtessenek, másrészt egy elkényeztetett emirátusi állampolgár biztos nem fog ilyen átlagos helyeken dolgozni, legyen akármekkora a fizetés.

2016. szept. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Az az értelme, hogy csak keveseknek adnak állampolgári jogokat. Ami, ugye, sok pénzzel jár...
2016. szept. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ezek a mestersége államok a pénzpiacok részei, és nem normálisan mműködő nemzetállamok.
2016. szept. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Így védik a saját kultúrájukat és biztosítják, hogy a politikai vezetés az őshonosok kezében maradjon.


Az arab példák a legeklatánsabbak (de Andorra is hasonló megfontoláson alapul). Nekik fontos, hogy semmilyen más államvallás ne legyen hivatalos, csak a muzulmán, ne legyenek nem arab nyelvű iskolák, a kisebbségeknek, akik lassan de facto többségiek, ne legyenek jogaik, és pláne ne vehessenek részt a hatalomgyakorlásban. Ha a többséggé vált kisebbségek állampolgárrá válnának, előbb-utóbb politikai képviseletük lenne, alkotmányt, törvényeket módosítanának, hivatalos nyelvvé tennék a kisebbségi nyelveket is, anyanyelvű oktatást és vallásszabadságot vezetnének be. Ezt az adott államok nem akarják, így gyakorlatilag egy kvázi appartheid-rendszert építenek ki, amiben csak az adott nemzetiség vehet részt a döntéshozatalban.

2016. szept. 13. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
De ez ellen a helyiek, akik abszolút többségben vannak (mármint a vendégmunkások, bevándorlók) simán fellázadhatnának, az állampolgárok mit sem tehetnének, még a hadsereg is bevándorlókból áll, ha jól tudom.
2016. szept. 13. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!