A letelepítési kvóta érvényes Magyarországra is, vagy nem? Tavaly nyáron valaki felvetette, hogy nem, de nem tudom, hogy az érvényes-e még.
Sokan azt mondják (meg én is mintha hallottam volna ilyet tavaly nyáron), hogy mivel hozzánk rengetegen érkeztek (Szerbia felől, a kerítés építése előtti időkben...), ezért a jóságos EU úgy döntött, hogy minket mentesít a befogadási kötelezettség alól. Szóval erre hivatkozva azt mondják, hogy a népszavazás fölösleges, mert hogy már nem is akar az EU ide telepíteni senkit.
Szó mi szó, kíváncsi vagyok, hogy azóta ami megjelenik bármilyen hírportálon (szóval az indexen, origón is, nemcsak a fideszes oldalakon!), abban az "EU-s javaslat", meg a "betelepítési kvóta" meg a többi szöveget azzal a nemes céllal írják nekünk, hogy tájékozódjunk arról, hogy "a többi tagállamnak milyen kötelezettségei lesznek", vagy már mindenki el is felejtette, hogy valaha a Keletinél randalíroztak a migránsok, és a kvóta ránk is érvényes lesz?
Nem létezik semmilyen letelepítési kvóta, csak szólok.
Amiről szó van, az egy tavalyi kvótatervezet, melyben 120 ezer görög- és olaszországi menekült menekültellátását kellett volna átvállalnia a többi EU-s tagországnak, Magyarország esetében ez ezerkétszázvalamennyi.
Aki mást tud, linkelje be az EU honlapjáról legyen szíves, addig felesleges beszélni bármiről is.
Valóban pontatlanul fogalmaztam; legyen egyszerűen csak az a "kvóta", amiről rendszeresen szó esik.
Az EU vezetői nem vették észre, hogy már lassan két milliónál tartunk? Ne mondd, hogy még most is 120 ezer ember szétosztásáról vitatkoznának!
Sok ostobaságot írnak egyesek. Nincs kvóta és a tervezet is csak 1260 ember volt.
De ha lenne is, a migránsok NEM akarnak Magyarországon maradni. Ezért felesleges a Fidesz szájtépése.
A kötelező betelepítési kvóta egyelőre még csak tervezet, mely szerint az EU-ba érkező menedékkérőket kvóta alapján szétosztják a tagállamok között (kivéve Egyesült Királyság, Írország és Dánia, akik opt-outtal rendelkeznek menekültügyben) a teherbírásuk alapján, melyet lakosságszám és gazdasági teherbírás alapján határoz meg az EU. Ezek alapján Magyarországnak a migránsok 0,5%-át kellene befogadni.
A tavaly őszi döntés a 120 ezer menedékkérő áthelyezéséről egyszeri döntés volt a Tanács részéről, ebből szeretne a Bizottság állandó mechanizmust csinálni. A 120 ezer menekültet a migrációnak legjobban kitett országoktól veszik át (Görögország és Olaszország). Felmerült Magyarország is, mivel itt regisztrálták a harmadik legtöbb menedékkérőt. Azonban a magyar kormány ezt elutasította, arra hivatkozva, hogy a migránsok nem nálunk érkeznek az EU-ba, hanem Görögországon keresztül, csak ő nem regisztrálja őket, hanem szabadon mennek tovább. Egyébként azért sem lett volna értelme, mert Magyarország is csak tranzitország volt, a 200 ezer menedékkérő 99%-a tovább is ment Nyugat-Európa felé.
Köszönöm a válaszokat.
"Látszik, hogy Orbán ismeri a híveit" (Bölcs gondolatot fogalmaztál most meg)
Hogyne ismerné. Mindenki ismeri a híveit, vagy előbb-utóbb megismeri őket, különben ha valaki nem ismeri a híveit, annak elfogynak a hívei.
Mi az, hogy vmelyik ország "opt-out"? Az oké, hogy Nagy-Britannia kilépett az EU-ból, ezért nem kell befogadnia, de Írország és Dánia valóban gyengébb lenne Magyarországnál, hogy kihagyják őket? A 7-8-9-es válaszolók egyébként jól kiegészítik egymást (van tervezet, de még nincs kvóta -- persze, hogy nincs, mert még csak tervezet)
Kérlek, hogy linkeljetek cikkeket, amelyek írják, hogy "mennyi a kvóta"! (Szóval honnan szedted a 0,5 %-ot? Én nem találok egy cikket sem arról, hogy mennyi.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!