A nagyhatalmak miért ellenzik, hogy Irán is harcoljon a terrorizmus ellen Szíriában?
Irán Szíria legitim kormányának kéréséből van jelen Szíriában a terrorszervezetek elleni harcban.
A szír kormányt meg a lakosság 55%-s még mindig támogatja.
Irán elutasította az Egyesült Királyság állításait arról, hogy Teherán feszültséget szít a Közel-Keleten, hangsúlyozva, hogy az Iszlám Köztársaság állhatatos irányelve, hogy a terrorizmus ellen harcoljon és hozzájáruljon a békéhez.
A Daily Mail által készített friss interjújában a brit külügyminisztérium szóvivője azzal vádolta Iránt, hogy "elősegíti az instabilitást a Közel-Keleten", beleértve Szíriában.
Bahram Qassemi, az iráni külügyminisztérium szóvivője úgy reagált a brit tisztviselő megjegyzéseire, hogy "irreális és téves", pedig Nagy-Britanniának jól kell ismernie Irán helyét a Közel-Keleten, és helyzetét a régióban.
"A terrorizmus áldozataként Iránnak mindig is a szélsőségesség és a terrorizmus elleni küzdelem élén kell állnia", tette hozzá.
Qassemi azzal folytatta, hogy Irán soha nem kategorizálta jóra (mérsékeltre), vagy rosszra a terrorizmus „vészjósló jelenségét”, hozzátéve, hogy az Iszlám Köztársaság állhatatos marad a terrorizmus elleni küzdelemben.
"Az Iráni Iszlám Köztársaság mindent megtesz, hogy segítsen a béke, a stabilitás és a biztonság megteremtésében a térségben", jegyezte meg Qassemi, hozzátéve, hogy "Irán tanácsadói jelenléte Szíriában a legitim szír kormány kérésére történik."
Az iráni tisztviselő felszólította továbbá a nyugati országokat, hogy ne színlelve foglalkozzanak a terrorizmus elleni küzdelemmel, hanem tegyenek gyakorlati intézkedéseket.
Irán a damaszkuszi kormány felkérése óta nyújt tanácsadói segítséget Szíriában, hogy segítse az arab országot a terrorizmus elleni küzdelemben.
Szíriát 2011 márciusa óta sújtja a külföldről támogatott felforgatás.
Staffan de Mistura, az ENSZ szíriai ügyekkel foglalkozó különmegbízottjának becslése szerint több mint 400.000 embert öltek meg a szíriai konfliktus során, és a 23 milliós arab ország lakosságának több mint a fele kényszerült elhagyni otthonát.
És azt sem feledjük, hogy az Iránt vádló Nagy-Britanniának is miben volt benne a keze:
Tipikus példája a bagoly mondja verébnek. A nyugat újabb kettős mércéje.
Az irániak már rég ott vannak.
Iráni katonák, besorozott afgánok és a Hezbollah is harcol Szíriában.
Mar megint ez a muszlim-siita propaganda!
Bar ugy viccnek eleg szorakoztato.
Ha bárkit érdekel, a két oldal propagandája nélkül a válasz:
1, Szíria és Irán évtizedek óta stratégiai megállapodást kötött, hogy egymás hadseregei segítik egymást.
2, Irán erősen gyaníthatóan gázvezetéket akar építeni és ellehetetleníteni egy szaudi gázvezetéket Törökország irányába.
3, A tényleges válasz, hogy miközben Oroszország ugyan úgy kérdésként veti fel, hogy miért nem kérte SOHA az USA a damaszkuszi kormányt, hogy engedélyezzen légicsapásokat a területén, vagy állomásoztathasson szárazföldi különleges erőket, akik majd kiképzik a hivatalos kormány ellen a lázadókat...
Addig a Nyugat el sem ismeri már 5 éve a hivatalos kormányt sem a megrendezett választást. Akkor miről beszélünk?
Jogilag mind a két félnek igaza van. Ha megfigyelőim nem tekintették legitimnek a választásokat és a felkelőket tekintem "az igazi Szíriának", akkor a felkelőktől kérek engedélyt.
Ha én síita vagyok és azt látom terroristák meg szakadárok külföldi pénzből -jó részt külföldi, nem szír állampolgárokkal- támadják a kormányt, akkor pedig az ő megmentéséért küldöm a katonáimat.
Mi ebben a probléma? Intézzék el ott helyben! De ne erről szóljon még egy európai vitaportál is! Tök mindegy, hogy vitatkozunk azon, hogy a nagyhatalmak beavatkozhatnak, mert... öööö... Ők nagyok. A középhatalmak MEG NEM.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!