Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Megoldható lenne, hogy a...

Megoldható lenne, hogy a V4-es országok egyszerre kiugorjanak az EU-ból és alapítsanak egy új gazdasági együttműködést?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti: Van-e erre mód, hogy megtörténjék? (Pl. egyszerre népszavazás mind a négy országban, ahol győz a kiválás, és 2 éves erőltetett diplomáciai latya-fatya után kiszállás)

2016. aug. 27. 12:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
4%
Igen, megoldható lenne, csak le kellene váltani a hazaáruló, idegen érdekeket szolgáló kormányokat mind a négy országban.
2016. aug. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szóval minden ország lemondana több milliárd ingyen pénzről és majd 4 koldus ország fogja támogatni egymást?
2016. aug. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Megoldható lenne, viszont el nem tudom képzelni, hogyan lenne haszna ez akármelyik országnak. Az EU-s pénzek és kapcsolatok túl sok előnnyel járnak.


Én is gondolkodtam ilyenen, mint te, csak én V4+Balkán+Románia+Baltikum, hogy semmiképp se legyen óriási lengyel túlsúly. Viszont ennek létrejöttéhez olyan politikai erők kellenének, amikkel az EU-ban maradva megint sokkal jobban járnánk 😃 szóval amíg a nyugat ilyen erős gazdaságilag, addig felesleges kiváláson gondolkodni.

2016. aug. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Azon mindenképpen el kell gondolkodni, hogy milyen formáció lenne az, amiben nem az van, hogy a gazdagabb országok rákényszerítik saját érdekeiket a szegényebbekre.


Ezért érdemes az EU-n belül klikkekbe tömörülni.


És nem kiválni kell az EU-ból, hanem rákényszeríteni, hogy olyan politikát folytasson, ami a kissebeknek is jó.

Különben valóban szétesik.

2016. aug. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!