Ki hatalmazta fel az Európai Uniót, hogy szuverén országok belügyeibe beleszóljon?
Az EU tagállamai szuverenitásuk egy részéről lemondtak a közös intézmények javára.
Tolna megye sem pampog, hogy miért kell betartania a budapesti kormány és parlament által hozott szabályokat.
az első válaszoló a megoldás
"úgy vélik"
aki meg nem véli úgy, az nem elég liberális, tehát nem számít
"aki meg nem véli úgy," az nyugodtan lemondhat az EU által nyújtott előnyökről is.
Lássuk be, hogy az azért nem működik, hogy kapjuk a támogatásokat, szabadon utazhatunk, munkát vállalhatunk, vállalkozhatunk, letelepedhetünk az EU-n belül, de mikor valami általunk is elfogadott szabályt kellene betartanunk, akkor jó nagyot beintünk...
# 17
És amikor pl. az UK csatlakozott, akkor az UK mit kapott a piacáért? Vagy az UK-nak kevesebbet ér a piaca, mint a miénk? Azt kellene észrevenni, hogy az EU sem szarja a pénzt, hanem más EU tagországoktól veszik el azt, amit mi kapunk. Pedig a többi EU tagország is megnyitotta a piacát.
Az Európa Tanács fő szerve tagországainak KÜLÜGYMINISZTEREIBŐL áll, köze nincs az Európai Unióhoz. Ez egy emberi jogok biztosítására kihegyezett szervezet, aminek nem-uniós tagok is részei (pl. Oroszország).
Te szerintem az Európai Tanácsra gondolsz. Ami az Unió szerve. Ráadásul nem is egy lényegtelen eleme. Tehát a kérdést nem is értem. Ez olyan mintha azt mondanád, hogy miért nem a miniszterelnök dönt a kormány helyett. A miniszterelnök a kormány legfontosabb része, tehát a kormány döntései egyben a miniszterelnök döntései is. Ez az "Unió" egyébként mit takarna? Az Unió millió szervből áll, nincs ilyen szerve, amit szimplán Uniónak hívnak és unilaterálisan döntéseket hoz. Max a Bizottságra gondolhatsz, de náluk csak korlátozott végrehajtói hatalom van.
Ja, és egyébként az EU-nak van még egy olyan szerve, hogy az EU Tanácsa. Ebben a tagországok miniszterei vannak, attól függően, hogy aktuálisan milyen kérdéssel foglalkoznak.
Szerintem nem nehéz ezt a két szervet (Európai Tanács és EU Tanácsa) plusz a Bizottságot meg a Parlamentet megjegyezni. Már lassan tizenkét éve uniós tagok vagyunk, illene legalább ennyit tudni. Nincs is értelme "Brüsszelről" meg "Unióról" beszélni. Az Unió felső-vezetése elképesztően szét van szabdalva különböző szervekre. Pl. az Európai Tanácsba Orbán is beletartozik, plusz magyar miniszterek is ülnek az EU Tanácsában és magyar képviselők is vannak az Európai Parlamentben. Tehát amikor "Brüsszelnek" üzenünk, akkor a magyar kormánynak is üzenünk. Értelmesebb lenne ki választani egy szervet (pl. a Bizottságot) és annak üzengetni, mert annak legalább lenne valami értelme.
Egyébként az egész betelepítési kvóta irreleváns, teljesen értelmetlen lépés, látszat-intézkedés az uniós szervek részéről. Még ha a betelepítetteknek X évig kell kötelezően Mo-n maradnia, szerinted nem fognak azonnal lelépni? Még ha kell, illegálisan is? Most is állandóan szöknek a magyarországi befogadóközpontokból, a kvóta ezen nem fog semmit változtatni. Az egész projekt bukásra van ítélve, akármi is lesz a népszavazás eredménye.
"A parlamenti döntések pedig ugyan úgy, mint a szuverén országok esetében, mindenkire, minden tagállamra kötelezőek."
Gondolom ezt unták meg a britek, és hagyták el a süllyedő hajót. Valamilyen oknál fogva még a veszteségekkel együtt is jobban megérte elpucolni az EU-ból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!