Mit gondoltok, milyen lesz a (távoli) jövő? - Egységes világ, pl kormány alatt, vagy szuverén államok laza szövetsége?
Ha erős lesz a klímaváltozás, akkor nem egységesülünk.
Ha nem lesz annyira kemény, akkor előbb-utóbb igen.
De szerintem az előbbi az igaz, míg az utóbbi nem annyira valószínű.
80 év múlva kiegyenlítődnek a jövedelmi különbségek, a közös nyelv az angol lesz így értelmetlen fenntartani a határokat.
Sok szuverén ország lesz, a legjobban működő államok több embert fognak magukhoz vonzani, a legrosszabbul teljesítők lassan elnéptelenednek.
Mindegy, hogy közös vagy nemzeti kormányok alakulnak, a jövőben sokkal gyengébbek lesznek. A középkorban a király feláldozhatta a népe harmadát, az újkorban háborút indíthattak a népesség 1%-át adó katonaság mozgósításával, a legújabb korban már csak "technikai" kérdésekben dönthet.
Szerintem:)
Bár én nem látok rá sok esélyt, de hogyha megtörténik, hogy a kisebb kultúrák asszimilálódnak a nagyobbakba és csak a százmilliós vagy milliárdos nyelvek maradnak fent, akkor valószínűleg a 22. század végére lecsökken az országok száma 16-ra: Izrael, Észak-Amerika, Latin-Amerika, Európa, Oroszország, Kína, India, Nemzetközösség, Arábia, Indonézia, Japán, Afrika, Irán, Pakisztán, Afganisztán és persze Svájc.
Az USA és Kanada egyesül, ahogy Latin-Amerika országai és az EU tagországai is. Oroszország és Kína területe megnövekszik: Oroszországhoz kerülhet egész Ukrajna, Belarusz, a "-sztán" végű országok Pakisztánt és Afganisztánt kivéve. Kína egyesül Mongóliával, Észak-Koreával, Tajvannal, Vietnammal és Laosszal. India egyesül Bangladessel, megszerzi Kambodzsát, Sri Lankát, a Maldív-szigeteket, Mianmart és Thaiföldet. Európához kerül az EU tagjain kívül Moldova, a Kaukázus, Izland és lehet, hogy Norvégia). A nemzetközösségi királyságok egyesülnek (Kanadát leszámítva) és létrejön egy az EU-hoz hasonló föderáció. Lehet, hogy az UK előbb darabjaira esik, mivel az angolok euroszkeptikusok, a skótok és az északírek pedig konföderalisták. Így Anglia-Wales lesz a Nemzetközösség része, Észak-Írország és Skócia pedig Európa része. Az afrikai és ázsiai arab országok egyesülnek. Az arab világállamot kizárják az Afrikai Unióból, a többi afrikai ország, ahol nemigen élnek arabok, egyesülnek Dél-Afrika, esetleg Nigéria dominanciájával.
Fennmarad Indonézia, Japán, Irán, Pakisztán és Afganisztán. Indonézia, Izrael és Irán megerősödik, Japán valószínűleg Észak-Amerika vagy Kína érdekszférájába fog tartozni; Pakisztán indiai, Afganisztán orosz-kínai érdekterület lesz. És végül marad Svájc, amely megőrizte semlegességét és nem vesz részt a 22. századtól létező újabb hidegháborúban. Az érdekterületek így lesznek:
Nyugat: Izrael, Észak-Amerika, Európa, Nemzetközösség
Kelet: Nagyobb Oroszország, Nagyobb Kína, Nagyobb India, arab világállam, Indonézia, Irán, Pakisztán, Afganisztán.
A semleges országok pedig Latin-Amerika, Afrika, Japán és Svájc lesznek. A Kelet országaiban diktatúra lesz, a Nyugat pedig nem is demokrácia, nem is diktatúra lesz, inkább köztes állapot, mint mondjuk az 1980-as évek Magyarországa csak kapitalista gazdasággal és ál-többpártrendszerrel.
A világ legjobb országa Svájc lesz, aminek egyetlen problémája a hatalmas menekültáradat lesz, ami a Kelet országaiból, Latin-Amerikából és Afrikából fog érkezni és akár több százmillió fős is lehet. Emiatt Svájcnak vagy ki kell terjesztenie területeit, vagy valamilyen más problémát kell találnia a túlnépesedésre. Kedvelt célország lesz még Japán is, kevésbé kedvelt célország lesz Észak-Amerika, Európa és Nemzetközösség is. Előfordulhat, hogy ez a három ország egyesül egy kormány égisze alá, de egységes világállamot nem tudok elképzelni, legfeljebb az előbb felvázolt világot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!