Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az eu jövője?

Mr Orange kérdése:

Az eu jövője?

Figyelt kérdés

2016. aug. 22. 22:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Európát pusztán szaporulattal nem győzi le ez a csürhe ezt ti is tudjátok kulturálisan politikailag szervezetebek vagyunk
2016. aug. 26. 17:08
 12/16 anonim ***** válasza:
Szervezett vagy mint egy rakás fos.
2016. aug. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én két lehetőséget látok:

1: Gazdasági unió. A közös törvényeket, közös politikát, közös parlamentet el lehet felejteni. Csak a szabad munkaerő áramlás, a vámmentesség és a szabad piac marad.


2: Egy határozott, komolyabb unió, kb. mint az Osztrák-Magyar Monarchia volt. Közös külpolitika, közös hadsereg, közös parlament ( de nem úgy mint most, hanem sokkal nagyobb hangsúlyt kapnak és nem országonként egy képviselő megy ), közös alkotmány / alaptörvény, közös az ország élén álló személy, közös a gazdaság ( adók, ÁFA, minimálbér, stb. ), csak az apróbb törvényeket szabják meg a tagállamok ( büntetések, sebesség korlátozások, stb. ). Ha ilyen lenne az Egyesült Európai Államok, szerintem elfogadható lenne.


Szerintem ez a két lehetőség lenne jó, de a jelenlegi nem mehet tovább.

2016. aug. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Az europai egyesült államok csak egy iszonyatosan karizmatikus vezető alatt müködne a történelem nem ebbe az irányba halad de ha jön egy új Napóleon akkor még meg változhat.
2016. aug. 27. 22:55
 15/16 anonim ***** válasza:
14# vaagy egy karizmatikus vezető helyett egy vezető tanács. Mint Svájcban van. Láthatod, az is kiválóan működik.
2016. aug. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem temetném el úgy Európát mint Szovjetuniót temették el a Németekkel szemben 1941-ben.

Európának vannak tartalékai.

Nem szervezettségnek nevezném, mert az EU nem szervezett.

Inkább úgy hogy képes a megfelelő szervezettségre.

Na nem az EU (az nem képes rá, hanem Európa.

Mindenkép megujulás kell.

Ha képes Európa a megujulásra s uj személetek beveztésére, akkor az EU kereteken belül, egy megujult EU val vagy egy uj Euval vagy akár annélkül (bár akkor már nem beszélhetünk egységes Európával igaz maga az EUval se az illetve maga az EU se az) szóval lehetséges a fennmaradás.

Képes rá. Kérdés hogy meg is teszi e?

2016. szept. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!