Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan történhetett, hogy...

Hogyan történhetett, hogy Hitlert a világnak ajándékozó Ausztria érdemtelenül a vasfüggöny szerencsésebb oldalát kapta?

Figyelt kérdés

Volt valamilyen nemzetközi szerződés, hogy a lerohant országok semlegességét végül garantálni kell. Így Ausztriát nem szállták meg. Magyarország nem volt lerohant ország? Nem kellett volna kivonulni idegen csapatoknak Magyarországról is 1950 előtt? Hogyan kerülhetett Ausztria a vasfüggöny szerencsésebb oldalára teljesen érdemtelenül?


Mielőtt nekem esnének, hogy "dögöljön meg a szomszéd tehene" szinten írok, leszögezem, hogy nem érdekel, hogy más országokban az emberek jobban élnek, más országokban meg rosszabbul. A vasfüggöny meghúzásának eme igazságtalansága fáj. Ausztria megérdemelt volna egy szovjet megszállást, annyi csont nácijuk volt.


2016. aug. 16. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Hitler születése nyilván nem Ausztria, mint intézmény szándékos terve volt. Emberek születnek mindenfelé, ellenőrizetlenül. Ha Kiss Károly 2079-ben kubai diktátor lesz, akkor Magyarország a felelős, mert itt született?
2016. aug. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát úgy történhetett hogy Ausztriában sosem volt annyi hazaáruló belső ellenség mint Magyarországon. Az orosz megszállást belső ellenség segítette. Például 56-ban sem az oroszra lőtt a magyar hanem a saját honfitársaira. Vagy nem az orosz megszállót üldözte hanem az idiótája azt helyezte kuláklistára és annak a padlását söpörte le amelyik a saját verítékével kenyeret termelt neki. Ezért a bűneink miatt kerültünk a vasfüggöny szerencsétlenebb oldalára.
2016. aug. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ilyen véleményt még soha nem hallottam, hogy a magyar lakosság képes lett volna megakadályozni a szovjet megszállást és az országot a vasfüggöny nyugati oldalára tolni. Nekem ezt úgy tanították, hogy ez a szerencsétlenség elkerülhetetlen volt, mert a szovjetek idejöttek és pont.
2016. aug. 16. 17:30
 4/6 anonim ***** válasza:

A jaltai konferencián a nagyhatalmak megállapodtak abban, hogy a háborút követően (mindaddig, mig meg nem alakulnak a helyi kormányok) mely hatalom mely területeket szállja meg. Ausztria -hasonlóan Németországhoz - a nyugati hatalmak és a szu. köözösen ellenőrizte. Az osztrák megszállás megszüntetésére 1955-ig kellett várni, ekkor lett elismert kormányuk, ami "semlegességet" hirdetett. Ekkor a nagyhatalmak kivonultak.

És hogy az osztrákok miért nem a szocializmust választották? Talán mert megtapasztalták a szovjet és az amerikai mentalitást is.

2016. aug. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Valaki hozzáértő kifejtené az elméletet, mely szerint Magyarországnak lett volna lehetősége nem szocializmust hanem magántulajdon alapú kapitalizmust építeni a háború romjain napjainkig?
2016. aug. 16. 18:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Elméletben lett volna. Számos párt alakult (köztük demokratikusak is.)

Gyakorlatban viszont semmi esélye nem volt. A Szovjet hadsereg ott állt a kommunisták mögött, ami számukra nagy teret biztosított illetve korlátozta többi párt tevékenységét. Ezt a kommunisták kihasználták. (ahogy a többi hasonszőrű országban is.

2016. aug. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!