Nem ártana :D
Félre ne értsetek, igazából biztonsági okokból volna erre szükség, egyszerűen azonosíthatatlanok ezek az emberek. Ha én símaszkban mennék ki az utcára, nem valószínű, hogy sokáig jutnék anélkül, hogy rám hívnák a rendőrséget.
Egyébként a bukra/nikáb Szíriában is be van tiltva bizonyos helyeken (pl. egyetemeken).
A biztonsági aggályokat megértem, de vannak vele szemben fenntartásaim:
- Az elmúlt hetekben láthattuk, hogy a még konkrétan gyanúsított és megfigyelés alatt álló, nyomkövetővel ellátott emberek is elkövethettek terrorcselekményeket. Ebből a szempontból édesmindegy, hogy valaki takarja-e az arcát vagy sem.
- Nem hiszem hogy olyan sok helyen lenne arcfelismerővel ellátott térfigyelés, akkor meg megint mindegy hogy látszódik-e az arc vagy sem.
- A hatóságoknak igazoltatáskor megmutathaják az arcukat a nők
Aztán persze vannak egyék problémáim is, ha nem a biztonsági szempontokat nézzük:
- szabad vallásgyakorlás
- ezek a törvények általában nem konzekvensek; tiltják a burkát mert takarja az arcot, de az emberek gond nélkül vonulhatnak utcán ünnepek/bulik idején maszkokban, viselhetnek sisakot motorozáshoz vagy akár csak a szmog ellen.
- A burkát viselő nők az ilyen törvények miatt inkább otthon maradnak, sokkal ellenőrizhetetlenebbek lesznek, eltűnnek a rendszer szeme elől
- Franciaországban ugyan nem a biztonságra hivatkoztak, hanem a szekuláris elvekre, de az elég fonákul vette ki magát, hogy arcot takarni tilos, de a szikhek felmentést kaptak és hordhatták a késüket. Komolyan az előbbi jelent nagyobb veszélyt?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!