Miért van az, hogy a magyar kizárólag a közel-keleti országok zászlóira hasonlít?
Kurd zászló:
India zászlaja:
Irán zászlaja:
Tádzsikisztán zászlaja:
Miért van ez? Csak olyan országoknak van ilyen zászlójuk, ahol sötétebb bőrű, közel-keleti típusú emberek laknak. Elég félelmetes.
Ez azt jelenti, hogy Magyarország is közéjük tartozik?
V é Le t L e n
Azt tudom hogy az oroszok amikor zászlót választottak a franciához hasonlót akartak mert közeli barátok viszont ennyi a zászlók kapcsolata a zászlók kapcsolata
régen persze volt értelme mert akkor a családi királyi címer vagy szent állat római sas volt a jelkép ahol a sas ott van róma vagy a habsburg zászló vagy az anjou liliom családi címerek
a mai zászlók meg nem is régiek
"Jemen zászlaja ugyanaz mint a Német Császárságé, csak fordított sorrendben vannak a színek. Tehát akkor a jemeni arabok is germánok?"
Nem, mert ahogy mondtad, fordított sorrendben van. A fordított sorrend és a felcserél/megváltoztatott színek utalnak arra, hogy bármi egyezés lehet közöttük. De a magyar zászló több közel-keleti ország zászlójával is szinte teljesen megegyezik. Sem fölcserél színek, sem más mintázat... Ugyan azok gyakorlatilag.
"A mexikóiról már nem is beszélve"
A mexikói zászló az olasz zászlóra emlékeztet. Hasonló a kultúrájuk is. Mind a két országban a nagyvárosokban szabadon mászkálnak az állatok, mind a két országban magas a bűnözők aránya... Ne is kell többet mondanom. A magyarok piros-fehér-zöld zászlója a török hódoltság után alakult ki, amikor elterjedt az iszlám. Nyilván ekkor cserélődött le a lakosság jelentős része olyanokra, akik ápolták a kapcsolatot az ottani rokonokkal. Így hát megváltoztatták a zászlót is, olyan mintára.
"De a magyar zászló több közel-keleti ország zászlójával is szinte teljesen megegyezik. Sem fölcserél színek, sem más mintázat... Ugyan azok gyakorlatilag."
És ezt úgy mondod, hogy a belinkelt képek közül egyedül a kurd zászló hasonlít ténylegesen a magyarra.
Irán zászlajában ugyanúgy fordítva vannak a színek (plusz cikk-cakkos is, és nem egyenes), India zászlajában a felső csík narancssárga és nem piros (plusz ott a hindu jelkép a közepén), Tádzsikisztán zászlaja meg max csak a színekben egyezik, mert a fehér rész jóval nagyobb középen, és még egy sárga szimbólum is van a közepén.
Ezek csak véletlen egybeesések. Attól, mert 2 távoli nép zászlaja hasonló vagy ugyanaz, még semmi kapcsolat/kötelék/rokonság/hovatartozás sincs köztük. Miért lenne?
Mint mondtam, Románia és Csád zászlaja teljesen megegyezik. (max a csádi zászlóban egy árnyalattal sötétebb kék van) Akkor?
Pedig a 2 országnak semmi köze sincs egymáshoz. És ez is a véletlen műve. Miért? Azért, mert a román zászló régen tartalmazta a királyi, majd később a kommunista címert. Amikor ez lekerült a zászlóról, onnantól egyezett (és egyezik meg ma is) a zászló az afrikai Csád zászlajával.
Innen is látod, hogy véletlen egybeesés az egész.
Malajzia zászlaja meg az USA zászlajára hasonlít. Grúzia zászlaja meg Anglia zászlajára (nem az UK-éra!) hasonlít, csak van benne pluszba 4 kereszt is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!