Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mégis "visszatáncolhatnak" a...

Mégis "visszatáncolhatnak" a britek?

Figyelt kérdés
Három keresetet nyújtottak be a brit legfelsőbb bírósághoz,melyekben azt vitatják,hogy van-e joga a kormánynak kiléptetni az országot az EU-ból,vagy ehhez a Parlament jóváhagyása kell.

2016. júl. 19. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg erről Theresa May-t.

[link]


Válasz a kérdésre: NEM, már biztos a kilépés.

2016. júl. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

A britek jól bekavarták a s**rt maguknak.


Elvileg ugye a nép azt szavazta meg, hogy kilépjenek


Ha nem lépnek ki, akkor a kormány semmibe veszi a népet. Ha kilépnek, megszívja a gazdaságuk, mert semmi tervük nincs. Ha csinálnak egy újabb népszavazást, az egy vicces szituációt eredményez, mert így megint csak azt a látszatot keltenék, hogy semmibe veszik a népet, és addig tartanak népszavazást, ameddig az ideális eredmény meg nem születik. Ha pedig petíció alapján tartanak új népszavazást, és az új szavazáson az jön ki, hogy mégis maradjanak EU tagállamok, akkor pedig a brit lakosság fog teljesen hülének tűnni.


Végeredménybe, ez mindenhogy vicces lesz, bármi is lesz a végkimenetel.

2016. júl. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hogy Theresa May mit mondott,azt eddig is tudtam.De,ha a legfelsőbb bíróság azt mondaná ki,hogy csak a Parlament dönthet,az ellen ő sem tehet semmit.Sőt,valószínűleg nem is akarna.
2016. júl. 19. 22:17
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Ketteske, azért nem kell mindent elhinni amit a balliberális sajtó hisztérikus kampánya terjeszt. A brit gazdaságot nem viszi padlóra a brexit és a szabadkereskedelmi övezet fenntartása legalább ugyanolyan érdeke az EU-nak mint a briteknek. De ha a Juncker-Hollande féle paprikajancsik meg is próbálnának szivatni az angolokat, azok akkor is gond nélkül be fogják bizonyítani hogy van élet az EU-n túl.


És szögezzük le: nem lesz új népszavazás, ha pedig a brit parlamentnek meg kellene erősítenie a népszavazás döntését, akkor azt nagy többséggel meg fogják tenni, talán csak a maréknyi skót képviselő szvazna nemmel.

2016. júl. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4:Szerintem,a Parlament döntése egyáltalán nem egyértelmű,pláne a nagy többség.A brit gazdaságot,meg persze,hogy nem viszi a padlóra a kilépés,de azért valamiért mégis "pánikolnak" a cégek és Cameron sem tűnt boldognak,sőt a legnagyobb kilépés párti politikusok (Johnson,Farage,stb.) is nagyon lapítanak.Valami oka csak van.A hab a tortán,az újabb skót népszavazás lehet.
2016. júl. 20. 12:52
 6/11 anonim ***** válasza:

#5:

Naná hogy panaszkodnak a cégek, hiszen egy új valóság várja őket, akár maradnak UK-ben, akár költöznek a kontinensre, ez nem is volt kérdés, mégis melyik cég örülne előre egy ilyen léptékű változásnak?

A parlament angol része nem fog ellentmondani a népszavazás eredményének, mivel az összes képviselőt egyéni szavazókörzetekben választottak meg és ezek hatalmas többsége a brexitre szavazott. Bármely képviselőnek politikai öngyilkosság lenne, ha a saját választókörzetének az akarata ellen szavazna a parlamentben.

A skót függelenségi népszavazás nem egy közeli perspektiva, csak a futóbolond Nicola Sturgeon beszéli tele a sajtót az agymenéseivel. De ha mégis ki akarnak majd lépni az nekik jóval fájdalmasabb dolog lesz mint a brexit, irtó gyenge lábakon állna az önálló skót gazdaság.

2016. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért a szavazás ennek ellenére sem egyértelmű,mivel a derék angolok nem kis része,azt sem tudta,hogy miről szavaz,mint ahogy olyan szavazokról is lehetett olvasni,akik abban "biztos tudatban" szavaztak a kilépésre,hogy úgysem számít a szavazatuk.Ami meg a képviselőket illeti.nem tudom,hogy Angliában hogyan megy ez,de hacsak nem névszerinti szavazás lenne,akkor nincs igazán mitől tartaniuk.Azóta meg alighanem az angolok is elgondolkodhattak,hogy miért "menekülnek" sorra a nagyhangú,kilépés párti politikusok.Szóval,arra kerül a sor,nem hiszem,hogy lefutott meccs lesz a parlamenti szavazás.A skótokat meg már a "függetlenségi" szavazáskor is azzal zsarolgatták,hogy ha kiválnak,búcsút inthetnek az EU-nak.Maradtak,így is búcsút inthetnek.Joggal dolgozhat bennük az indulat,ráadásul ők nem kis pénzeket kaptak az EU-tól.Ha az angolok nem akarják,hogy Kis-Britannia legyen a nagyból,annak komoly ára lesz. Márpedig szerintem nagyon nem akarják.Finoman szólva,nem tenne jót az öntudatuknak.Márpedig a skótok,már az első szavazás után beígérték a "következőt",arra az esetre,ha Nagy-Britannia kilép az EU-ból.
2016. júl. 20. 23:32
 8/11 anonim ***** válasza:

#7: "...olyan szavazokról is lehetett olvasni,akik abban "biztos tudatban" szavaztak a kilépésre,hogy úgysem számít a szavazatuk."


Bulvárhírekkel ne foglalkozz, az angolok többsége az utóbbi 20 évben EU-szkeptikus volt, a népszavazás csak bebizonyította ezt.


"...Ami meg a képviselőket illeti.nem tudom,hogy Angliában hogyan megy ez,de hacsak nem névszerinti szavazás lenne,akkor nincs igazán mitől tartaniuk."


Nincs titkos szavazás náluk, de nem hiszem hogy az bármin is változtatna, egy sokszázéves parlamenti demokráciáról beszélünk.


"...Márpedig a skótok,már az első szavazás után beígérték a "következőt",arra az esetre,ha Nagy-Britannia kilép az EU-ból."


Ha a skótok ezúttal a kilépés mellett döntenének, azt meg fogják bánni, na de végtére is minden nép úgy b.ssza el a jövőjét ahogy akarja.

2016. júl. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Persze,a skótok megbánhatják,ha kiválnak,de egy ilyen szavazáson szerintem nagyobb szerepe lehet az "érzelmeknek".Idővel,az is megtörténhet,hogy az angolok is megbánják a kilépést az EU-ból.Ezt egyenlőre csak találgatni lehet.Én továbbra is azt tartom érdekesnek,hogy a kilépés legnagyobb "harcosai" nem nagyon akarják learatni a sikerük gyümölcsét.
2016. júl. 21. 11:00
 10/11 A kérdező kommentje:
Ráadásul,ha a skótok úgy döntenek,hogy fontosabb számukra az EU,mint az,hogy az Egyesült Királyság tagjai maradjanak,akkor nincs is más választásuk.Hiszen úgy tűnik,EU-tagságra,csak önálló államként lehet esélyük.
2016. júl. 21. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!