Mit gondoltok, a Brexit után mely országokban esélyes még a népszavazás és az exit?
Azt tudom, h jelenleg a francia, a holland, az osztrak es a cseh euroszkeptikusok terveznek nepszavazast, ha ok kerulnenek hatalomra, tovabba a nemet AfD is kijelentette, h ha a jovo evi valasztason bejutnak a nemzetgyulesbe es eros sulyuk lesz a Bundestagban, akkor ok is elkezdenek harcolni a ciklus vegeig, h legyen a tagsagrol nepszavazas, valamint Olaszorszagban is van ket szelso part, amely ki akar lepni.
Továbbá eszakon a danoknal es a svedeknel is eleg eros a helyi populista part, amelyek szinten gondolkodnak a referendumon, valamint egyes szakertok szerint akar a lengyeleknel es itthon, Magyarországon is van esely erre. Valamint delen ott van a Sziriza es a Podemos, amelyek jelenleg nyugodtak, de ott is barmikor elborulhat a bili, hisz a gorogok tavaly majdnem kileptek az eurocsoportbol.
Tudom, kisse hosszu volt, de mit gondoltok, a fenti orszagok kozul melyekben lehez szamitani a fent emlitett kerdesemre?
Valószínűleg egyik ország sem fog kilépni. Az meg semmit nem jelent, hogy vannak bizonyos országokban olyan pártok, amelyek EU-ellenesek, Magyarországon is van ilyen párt, csak itt igazából a lakosság nagy része EU-támogató, és nem is nagyon tolják már a kilépést.
Ha meg mégis beindul a dominó még +1-2 ország miatt, akkor az elég sajnálatos lesz. Mert akkor addig tartott a nagy európai összetartás, aztán majd lehet készülni az újabb feszültségre, esetleg háborúra.
Nem a legfrissebb adat, de a legkevésbé Ausztriában, Cipruson és Görögországban pozitív az EU megítélése.
"Valószínűleg egyik ország sem fog kilépni."
Ezt gondoltuk a briteknel is es latjuk mi lett a kovetkezmenye.
En mostmar sajnos nem bizom, sztem mindenhol van esely a kilepesre, mas kerdes, hogy mennyire!
Amugy a felmeresek alapjan, amit kuldtel erdekes, h a brteknek azt mutatta h atobbseg tamogatja az eu-t es megis mi lett az eredmeny!
Sehol, főleg annak fényében, hogy a britek szavazása óta fény derült a Leave-támogatók ordas hazugságaira és arra, hogy mennyire szarul járt az országuk ezzel a döntéssel.
Egyetértek azokkal a szakértőkkel, akik szerint ez a lépés a maradék 27 országot összetartóbbá kovácsolhatja. Eddig lehetett bazírozni arra, hogy majd valami csoda folytán el lehet utasítani a kötelezettségeket az előnyök megtartásával. Ezentúl erre lesz ellenpélda, hogy nem.
Ha nem lépnek ki, akkor is szívnak, mert vége lesz az eddigi kulonutassagnak. Eddig pont azzal zsaroltak az EU-t, h ha nem kiveteleznek velük, akkor kilepnek. Ha most egy népszavazással megerositve is visszatancolnak, azzal elvesztik az eddigi zsarolási potencialjukat. Nyilvánvalóva válik, h nem mernek kilepni, és onnantól mindent alairatnak velük.
Szóval tökmindegy mi lesz, egy dolog biztos: a britek ebből a helyzetből jól nem fognak tudni kijonni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!