Máris gyengül a Font, ez lehetséges?
"De ha ez az EU-ból való kilépés Angliát így megfektetné,ki se lépett volna."
Ne felejtsd el, hogy a nép szavazott és nem hozzáértők döntöttek a kilépésről.
Ezt nem bántásnak szánom, félre ne értsétek. Ez csak szimpla tény. Érzelmekre ható kampánnyal olyanokat is elvittek a szavazásra, aki ma meg már a tévében sír, hogy úristen nem is gondolta, hogy a kilépésnek ilyen hatásai lesznek.
A legijesztőbb, hogy most még rövid távon sem lehet megjósolni a kilépés hatásait. Ha az unió erős országai a saját gazdasági érdekeiket nézik, akkor biztos, hogy most erősebb szövetséget akarnak és mindent megpróbálnak, hogy a befektetőket magukhoz csábítsák, ami eléggé ellehetetlenítené a most még Egyesült Királyság sorsát.
Igaziból ez most egy nagy lehetőség is lehetne, hogy más országok erősebb gazdasági pozícióba kerüljenek és letörjék az angolok gazdasági hatalmát.
Bizony lehetséges, hát ennyire marha "erős" az EU, hogy egy ilyen szavazásnak, csak 1 szavazásnak is ekkora hatása van.
Ez jó figyelmeztetés a többi tagállam részére.
"De ha ez az EU-ból való kilépés Angliát így megfektetné,ki se lépett volna. Másik meg az, hogy nagy változások a gazdaságban még nem is történtek."
Dehogynem.
Az font árfolyama azért esik mert nagyon sok tőke hagyta el az Egyesült Királyságot. Továbbá a részvényárfolyamok is esnek, ma kb 6-10%-ot.
Ezeknek már önmagukban óriási gazdasági károkat okoztak a UK-nek.
Gondolj bele:
Egyik napról a másikra több mint 10%-al drágább minden import. Több száz milliárd font "égett el" a tőzsdéken, ami nagyon fog hiányozni a bankok és tőkealapok mérlegeiből, amik pedig vissza fogják fogni a hitelezést, ami gátolja a reálszféra növekedését. Nem beszélve arról a több tíz vagy száz milliárd fontról ami elhagyta a UK-t, ami szintén elmaradó beruházásokat, magasabb kamatokat, kevesebb tőke forrást jelent a brit lakosság és cégek számára.
Nem véletlen, hogy szinte az összes gazdasági elemzés 3-8%-os gazdasági visszaesést jósol a UK-ben a BREXIT miatt.
Pár év múlva már szitokszó lesz Cameron és Farrage.
"Miert epp Cameron? O NEM akart kilepni.
"
Az előzmények: Cameron évekkel ezelőtt elkezdte az uniót zsarolni különleges egyezményekért. Például a szociális rendszer megváltoztatása, biztosan hallottál róla. Ugye a jelenlegi szabályozás szerint minden uniós állampolgárt megilletnek bizonyos jogok egyformán, mindegy, hogy a szülőhazájukban vannak vagy sem. Emellett a saját pártjában is belső feszültségek voltak és jöttek a választások is, ahol azzal kampányolt, hogy népszavaznak az uniós szavazásról, ha ő nyer és nem sikerül az unióval megegyezni, hogy jó pár kérdésben saját tagállami körben rendelkezzek. Magyarán jöhetnek az unió előnyei, de a kötelezettségekből jó lenne lefaragni. Megnyerte a választást, kiírták a népszavazást és igaz, hogy közben sikerült elérnie eredményeket idén februárban a szociális rendszerükkel kapcsolatban, csak már késő volt. Ő elkezdett a maradás mellett kampányolni (s.egget csinált a szájából végül is), plusz ugye mások viszont beleálltak a kérdésbe és populista módszerekkel rengeteg választót meggyőztek, hogy kilépnek az unióból, akkor majd minden ugyanolyan gördülékenyen megy tovább gazdaságilag, mint eddig, csak nem lesznek mindenféle kötelezettségeik és a maguk urai lesznek. Ezt a választók jelentős része szépen be is nyelte és mi az eredmény?
Elképzelhető, hogy hazavágták a saját erős gazdaságukat. De persze.. legalább a maguk urai.
Hány választóban tudatosult a szavazás másnapján, hogy mit jelenthet a kilépés?
Úgyhogy igen. Cameron kezdte a saját érdekében a kavarást, hogy újra válasszák és most már későn akart visszakozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!