A britek nem gondoltak bele, hogy a brexit Nagy-Britannia felbomlásával is járhat?
És a gazdasági kapcsolatok megromlásához, a brit gazdaság válságához?
Skóciának és Észak-Írországnak van esélyük valamilyen módon az EU-ban maradniuk?
Volt már pár ország ami felbomlott, több részre szakadt, sose érdekelt senkit igazából.
Itt sem az országgal törődnek, hanem hogy a burzsujoknak is össze kell húzniuk a nadrágszíjat.
Van egy olyan sejtésem, hogy ebből a kiválásból nem lesz végül semmi. Elvégre is, ez most csak egy kérdezősdi volt, nem a kiválás jogi procedúrája, az emberek elmondták, melyiket akarják, aztán hogy ebből a kormány mit tesz meg s mikor, az más káposzta. Szerintem csak egy érdeket tartottak szem előtt, odáig nem vették végig a forgatókönyvet, hogy egy esetleges kilépés milyen áldozatokkal járhat majd, és hogy így is megéri-e.
A skótok többsége EU-párti, és nemrég le is akartak válni, ezután minden bizonnyal újra szavazni fognak, és nem kérdés, hogy az EU-t választják, mint a királyságot. Az észak-írek megint hasonlóan vannak, ők is maradnának, és ha jól tudom, sose szerették, hogy az UK-hoz tartoznak, valószínűleg ők is vagy függetlenedni akarnak majd, vagy Írországhoz csatlakozni. És akkor az ország fele már el is veszett. Aztán hogy ez Wales-re milyen hatással lenne, nem tudni, talán ők se maradnának ki a különválási buliból. Hogy London legyen városállam, az meg egy vicc. De nézve azt is, hogy a kilépést pártolók jelentős része nyugdíjaskorú, lehet, hogy mire elérik jogilag a kilépést, ők már nem is fognak élni. Na meg hogy az unió egyik alapja a vámok megszüntetése Európán belül, ők meg rengeteg exportot küldenek ki... Nem hiszem, hogy olyan jó lenne nekik utána.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!