Demokratak biztos nem jottek volna, de eselye lett volna annak hogy ne egy full elmebeteg vezesse Nemetorszagot a megsemmisules fele, hanem felismerje, hogy ennek csak rossz vege lehet es megprobalt volna kiegyezni az ellenfelekkel.
2014. nov. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Nem lett volna megsemmisülés.
Az amcsik meg az összes pont leszarta a holokausztot, ők csak a saját hatalmukat, befolyásukat féltették.
30 évvel később az amcsik még mindig lazán verték a négereket, aztán ők ugattak egyenlőségről.
2014. nov. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
Akkoriban nem is tudtak az amcsik a holokausztrol, maga a kifejezes is kesobb keletkezett, ugyhogy teljesen felesleges idekeverni.
2014. nov. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 homo ludensz válasza:
Akik már rádöbbentek a várható katasztrófára azok többnyire nem annyira elvakult és primitív náci katonai vezetők voltak mert sok volt közöttük nemesi származású akik generációkon keresztül Németország boldogulását tartották fontosnak. Ezért gondolták hogy a "kis káplár" kiiktatásával lehet úgy tárgyalni s kihátrálni a háborúból hogy elkerülhető a totális megsemmisülés. Igen képzett főtisztek és stratégák reálisan tudtak látni és gondolkozni.
2014. nov. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Több opció is volt.
Vagy, jöttek volna kommunisták, ugyanis a szélsőbaloldal is erős volt Németországban.
Vagy, Németországból újra monarchia lett volna.
Vagy, lett volna egy új náci vezető, aki Hitler elképzeléseivel ellentétesen cselekedett volna, igyekezett volna elkerülni a háborút.
2014. nov. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Jogos a felvetés. Hitler megölése önmagában kevés lett volna. Valószínűleg mártírként tekintettek volna rá, lett volna aki a helyére áll. Göbbels, Göring, Himmler, Bormann és mások bármikor vállalkoztak volna rá, és ők sem voltak kevésbé fanatikusok, tán még Göringben volt némi realitásérzék. Lett volna némi hatalmi harc, aztán minden folytatódott volna. Esetleg a legutolsó napok alakultak volna kissé másként, Himmler például hitte, hogy rá és az SS tapasztalataira egy új rendszerben is igény tartanak majd.
Csak komoly, szervezett puccs tudta volna megdönteni a hitleri rendszert, a végül elbukott Stauffenberg féle puccskísérlet volt a legkecsegtetőbb.
2014. nov. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Én eddig úgy tudtam, hogy próbált egyezkedni a szövetségesekkel Hitler, csak az Angolok például hallani sem akartak róla.
Rosszul tudom?
2014. nov. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz.Azt gyorsan tedjük hozzá, hogy az ún. "antifasiszta" szövetségesek egyáltalán nem voltak érdekeltek semmifél különmegegyezésben, már 1943-ban leszögezték, hogy addig fognak harcolni, ameddig Németország feltétel nélkül kapitulál.Ezt pedig egyetlen náci vezető sem vállalta volna be, szerintem.
2014. nov. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 homo ludensz válasza:
Anglián és az angol népen nem csodálkozom hogy nem egyezkedett. Azok után amit London lakossága átélt még elszántabb és összetartóbb lett és kezdettől fogyva tartottak a német szárazföldi lerohanástól. Egy nemzettel kellet volna alkut kötni amely erre nem lett volna hajlandó.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!