Európában, az építkezések miért ilyen csiga lassúak?
Nem csak Magyarországon.
Nézegettem az osztrákoknál, bizonyos vasút infrastruktúrafejlesztések határidejét és valami 2020-at írnak.
Döbbenetes.
Ellenben, Japánban meg Kínában ennyi idő alatt már 1000 kilométerest is építenek, nem csak 80-90-et.
Pedig ott is vannak látványtervek, meg minden.De, ott, ha elhatározzák, hogy megcsinálják, akkor meg is csinálják, nem vakaróznak.
Kínában egy munkás lezuhan, belekeverik a betonba és jöhet a következő, aki minimális bérért, minimális munkabiztonsági intézkedések mellett.
" Kínában például rendszeresen összedőlnek épületek, hidak és gyárak, mert kispórolják azokat a lépéseket amik "húzzák az időt"."
És, mert rossz minőségű anyagot használnak. Láttam olyan videót, amiben lakásellenőrzést tartottak és bambuszrúddal simán át tudták szúrni a pillért. Amikor ki-be húzogatták, csak úgy ömlött a pillérből a "betonpor", ami nem tudom, mi volt.
Európában azért lassabb az építkezés, mert se Kínában se Japánban nem foglalkoznak olyan "apróságokkal", mint a dolgozó egészsége, állapota.
Kínában a legrosszabb munkafeltételekkel és munkakörülményekkel rendelkező állásra is tolonganak az emberek. Ha valaki panaszkodik, simáén kirúgják, mert van a helyére 10000 másik jelentkező.
Japánban meg mentalitás kérdése az egész. Ott egyszerűen lenéznek, kinéznek maguk közül, ha nem dolgozod halálra magad, Japánban már külön szó van a munka általi kialvatlanság miatti halálnak. Rengetegen még plusz munkát/túlórát/mellékállást is bevállalnak, így szó szerint a japánok nagy része csak aludni jár haza, ezért van az, hogy főleg a nagyvárosokban sok albérlet csak egy lyuk, ami épp hogy alváshoz elég.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!