Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lett volna ha Churchill...

Mi lett volna ha Churchill nem létezik?

Figyelt kérdés
2016. márc. 5. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A 2. vh-ban használt brit harckocsit másról nevezték volna el. Más lett volna a britek első lordja stb.
2016. márc. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
A brit szeszipar jelentős megrendelésektől esett volna el.
2016. márc. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Britek Churchill elött vereségre álltak,valszeg Náci győzelem. Ha a németek legyűrik az angolokat, mondjuk 1940-ben,akkor Németeknek nem kellet volna az amerikai kereskedő hajókat kilőniük.
2016. márc. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a légi csatát meg is nyerik a németek, nem tudtak volna partra szállni. Egyszerűen nem volt sem tapasztalatuk, sem kapacitásuk több százezer katona hajón történő szállítására.


Amennyiben mégis véghez viszik a lehetetlent és partra szállnak, az USA azonnal belép, nem hagyta volna magára a briteket. Nem hagyták volna, hogy a brit szigetek német fennhatóság alá kerüljenek.

2016. márc. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor már Anglia elfoglalása is lehetetten lett volna?
2016. márc. 6. 11:51
 6/7 A kérdező kommentje:
Valamit nem értek. Most azt olvasom, 67000 emberrel támadták volna meg Angliát. Szovjetuniót 3 millió emberrel támadták meg. Tehát ember volt rá bőven. Ennyire nem volt hajójuk?
2016. márc. 6. 12:00
 7/7 anonim ***** válasza:
A német flottát alaposan megkurtították az első világháború után. Mikor Hitler odajutott, hogy hajókat építsen, akkor is csak a brit flotta vízkiszorításának 35%-át engedélyezték neki, és többre nem is kapacitás. Míg a nyugati államok lerohanásakor rengeteg fegyvert zsákmányoltak, hajót szinte egyet sem. A holland kereskedelmi flotta elmenekült, a francia hadihajókat pedig az angolok ágyúzták használhatatlanná. Éppen ezért nem lett volna esélyük arra, hogy átkeljenek a csatornán ha nincs abszolút légifölényük. Ennek fennálta esetén is csak korlátozott számú erőt dobhattak volna át, hiszen több katona ellátását nem tudták volna vízi úton biztosítani a brit flotta miatt. Ugyanakkor a britek szárazföldi hadereje elhanyagolható volt ekkoriban, mivel ők a flottát és a légierőt fejlesztették. A velük szembenállók többsége a Home Guard része volt, ami olyan hatásfokkal tudott volna harcolni, mint '44-'45-ben a Volkssturm a szovjetek ellen.
2016. márc. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!