Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok David Cameron...

Mit gondoltok David Cameron brit miniszterelnökről és Horst Seehofer bajor tartományi miniszterelnökről?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik, mintha egyre több európai politikus látná az elmúlt évtizedek tapasztalatai alapján, hogy a bevándorlásból komoly problémák adódnak, és hogy a multikulti nem igazán működőképes, mert teljesen eltérő kultúrájú emberek együttélése mindig problémás. Mintha néhány politikus változtatni akarna, csak nem merné ezt nyíltan vállalni, mert fél a liberális rezsim általi megbélyegzéstől. Engem érdekelnek a különböző kultúrák, szívesen foglalkozom velük, olvasok róluk, nem tartom egyiket se magasabbrendűnek a másiknál, nem nézek le népeket, és úgy gondolom, átmenetileg segíteni kell azt, aki háború, katasztrófa vagy hasonló csapás elől menekül. Egyszóval, szeretem a különböző kultúrákat, éppen ezért nem örülök a multikultinak, mert ezzel éppen a kulturális sajátosságok, a sokféleség veszik el. Pedig egy osztrák, egy spanyol, egy brit teljesen más mentalitás, más világ, más kinézet, más szokások, és ez így van jól, nem? Ezen kívül, ha nincsenek kulturális sajátosságok, akkor nincs ami összetartsa a társadalmat, azaz egy ilyen társadalomban nem érezheti jól magát az ember, mert nem érzi egy közösség tagjának magát.

2016. febr. 10. 01:09
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Szerintem az emberiség addig volt jó úton, amíg megvoltak az istenei. Mára ezeket leromboltuk, a kocsi elszaladt, a jövő pedig egyre félelmetesebb. Engem semmi nem nyugtalanít annyira, mint a tudomány és technika fejlődése, és hogy mire fogjuk használni. Attól tartok, a tömegek minél durvább ellenőrzésére, irányítására, netán az emberi faj átalakítására. Nem is szeretek belegondolni...
2016. febr. 16. 21:38
 12/13 anonim ***** válasza:

Abban igazad van, hogy nagy a felelősségünk, vannak veszélyek és hogy a tudományos és technológiai fejlődés mellett erkölcsi téren is fejlődnünk kell, hogy képesek legyünk helyesen használni a tudás hatalmát.


Harmónikusan kell fejlődnünk és meg kell őriznünk emberi értékeinket, a vallások tanításaiból is. Meg kell tanulni szeretni önmagunkat és szeretni felebarátainkat (minden embert megkülönböztetés nélkül).


A tudástól azonban nem szabad félni!


Hóseás próféta írja az ószövetségben (Hós. 4:6):

"Elvész az én népem, mivelhogy tudomány nélkül való. Mivelhogy te megvetetted a tudományt, én is megvetlek téged, hogy papom ne légy."


Bibó István pedig következőképpen fogalmazott:

„Demokratának lenni mindenekelőtt annyit tesz, mint nem félni: nem félni a más véleményűektől, a más nyelvűektől, a más fajúaktól, a forradalomtól, az összeesküvéstől, az ellenség gonosz szándékaitól, az ellenséges propagandától, a lekicsinyléstől és egyáltalán mindazoktól az imaginárius veszedelmektől, melyek azáltal válnak valódi veszedelmekké, hogy félünk tőlük.”

2016. febr. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Megpróbálom tömören megfogalmazni. Szeretem a sajátos német mentalitást, a német karaktert, a német kinézetet, a német sajátosságokat, a német kultúrát, a német gasztronómiát, de szeretem a spanyolt éppúgy. Vagy az olaszt. Vagy a franciát. Vagy az angolt. Vagy a magyart. A világ pont attól szép, hogy sokféle ember és nép él benne. A multikultit azért gyűlölöm annyira, mert a végeredménye egy olyan világ, ahol a világon mindenki egy kevert nagy massza része. Egy idő után elveszik a sokszínűség, mert mindenki összekeveredik mindenkivel. Nem akarok ilyen világban élni, és mindig is úgy gondoltam, hogy ha egyetlen értékrend, egyetlen mentalitás, egyetlen kultúra válik kizárólagossá, az fasizmus.


Ugyanezért gondolom azt is, hogy minden népnek a maga módján kell boldogulni. Nem kell, hogy a spanyolok olyan szorgalmasak legyenek, mint a németek. Vagy olyan gazdagok. Vagy olyan fejlettek. Vagy olyan modernek. Főleg, hogy ezek nem feltétlenül értékek. Az együttműködés az más dolog, az helyes lehet, de azt utálom, amikor példának állítanak be országokat, mentalitásokat, hogy az a tökéletes. Vagy amikor értelmiségiek bunkózzák le a vidékieket. Vagy amikor New York-iak ostobának tartják a texasiakat. Ezek az emberek túlságosan racionálisak, nem látnak más értéket ezen kívül, ráadásul tudtukon kívül fasiszták, mert azt hiszik, az ő kezükben van az abszolút tudás, és mindenkinek olyannak kéne lenni, mint ők.

2016. febr. 21. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!